edrużyna

Elektroniczny System Harcerskich Danych
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 sty 2010, 21:59

no niby tak, ale ważne coby coś się działo :/
Wszyscy musza robić, działać, duzo ruchu i wiatu. Tylko wychowania od tego nie ma.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

eni_a
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eni_a » 09 sty 2010, 19:19

Druhowie nie będę się spierać, uważam, że każdy z administratorów ceni swój czas i że w sposób logiczny rozplanują swój kontakt z drużynowymi.

Ja niestety nie znalazłam innego sposobu na usuwanie osób z drużyn jak poprzez lokalnego administratora.

Gisburn
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gisburn » 09 sty 2010, 20:53

na e zhp był odnośnik utrata członkowstwa, moje pytanie dotyczyło tego czy, w edrużyna znajduje się coś takiego, albo czy się znajdzie
phm. Maciej Gralak HR
Drużynowy 42 BDSH "Krzewy" im. Dzieci Bydgoskiego Września
Szef Zespołu Programowego Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 09 sty 2010, 23:01

Hmmm. W jednym miejscu jest utrata członkostwa. Po lewej stronie. Ale to nie wystarczy żeby takiego harcerza skreślić definitywnie z harcerstwa jak odejdzie. Potrzeba wykonać drugą czynność. Otóż trzeba jeszcze takiego delikwenta odlaleść w systemie i zakończyć jego przydział służbowy. Dopiero wtedy nie będzie liczony do stanu danego hufca. I gdzie tu logika. Jak by nie można było w jednym miejscu tego robić. A z pewnością cześć osób i tym nie wie. Tak jak ja kiedyś. Doszedłem do tego przez przypadek jak naliczyło o 4 osoby więcej niż było widać. Czary. A może brak informacji. A może błąd leży gdzieś indziej. Ja już w sumie zrezygnowałem z tego z wiadomych przyczyn. Głową muru nie przebije. Nie mam siły pytać. Do mojego ABI chorągwianego odpowiedzi też nie są dawane na e-maile które pyta i to od kilku miesięcy więc ja to porostu olewam skoro nas olewają.... Smutna prawda :(
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 10 sty 2010, 00:04

Pieta pisze:Hmmm. W jednym miejscu jest utrata członkostwa. Po lewej stronie. Ale to nie wystarczy żeby takiego harcerza skreślić definitywnie z harcerstwa jak odejdzie. Potrzeba wykonać drugą czynność. Otóż trzeba jeszcze takiego delikwenta odlaleść w systemie i zakończyć jego przydział służbowy. Dopiero wtedy nie będzie liczony do stanu danego hufca.
To chyba jako hufcowy admin masz taką opcję, bo ja niestety nie, albo jej nie widzę...
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

Gisburn
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gisburn » 10 sty 2010, 11:41

Ja również nie widzę takiej opcji
phm. Maciej Gralak HR

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 sty 2010, 12:33

Brakuje modułu usuwania członkostwa w ewidencji dla drużynowych.

To o czym pisze Pieta znajduje się w ewidencji hufcowej.

Tak, programiści pracują nad modułem dla drużynowych i tak, jest to przeoczenie z naszej strony, że po zaznaczeniu utraty członkostwa nie zamykają się przydziały służbowe.

P.S. Po raz kolejny nalegam druhu Pawle, aby wszelkie zauważone nieprawidłowości podsyłał druh na adres pomoc.ewidencja[at]zhp.pl, dla przykładu to z utratą członkostwa i niezamknięciem przydziału nie było dla mnie znane i nie mogło zostać wykryte, bo jakoś nie musiałem robić tych operacji u siebie w Hufcu.

Ok, mały edit: nie wiem kto dal takie założenia, ale wg. tego co właśnie się dowiedziałem drużynowy nie miał mieć możliwości usuwania członków drużyny. Te możliwości ma administrator na poziomie Hufca, a w związku z tym jeśli chcecie usuną członków Waszej drużyny, wysyłajcie listy osób do administratorów hufcowych.
Zastrzegam sobie, że nie będę dyskutował nad słusznością tego założenia, gdyż sam jestem drużynowym.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 10 sty 2010, 13:26

Fedajkin pisze:Brakuje modułu usuwania członkostwa w ewidencji dla drużynowych.

To o czym pisze Pieta znajduje się w ewidencji hufcowej.

Tak, programiści pracują nad modułem dla drużynowych i tak, jest to przeoczenie z naszej strony, że po zaznaczeniu utraty członkostwa nie zamykają się przydziały służbowe.

P.S. Po raz kolejny nalegam druhu Pawle, aby wszelkie zauważone nieprawidłowości podsyłał druh na adres pomoc.ewidencja[at]zhp.pl, dla przykładu to z utratą członkostwa i niezamknięciem przydziału nie było dla mnie znane i nie mogło zostać wykryte, bo jakoś nie musiałem robić tych operacji u siebie w Hufcu.

Ok, mały edit: nie wiem kto dal takie założenia, ale wg. tego co właśnie się dowiedziałem drużynowy nie miał mieć możliwości usuwania członków drużyny. Te możliwości ma administrator na poziomie Hufca, a w związku z tym jeśli chcecie usuną członków Waszej drużyny, wysyłajcie listy osób do administratorów hufcowych.
Zastrzegam sobie, że nie będę dyskutował nad słusznością tego założenia, gdyż sam jestem drużynowym.
Jak chyba teraz sam zauważyłeś forum ma jednak pewną przewagę nad e-malem.

Wiemy przez to że ktoś dając takie założenia naruszył uchwałę/y GK ZHP a na upartego to nawet bezpośrednio Statut ZHP.
Czy mogę prosić Cię o szybką informację kto jest tym "naruszycielem" ?
Ostatnio zmieniony 10 sty 2010, 13:28 przez dokumenty, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 10 sty 2010, 14:33

Fedajkin pisze:Ok, mały edit: nie wiem kto dal takie założenia, ale wg. tego co właśnie się dowiedziałem drużynowy nie miał mieć możliwości usuwania członków drużyny. Te możliwości ma administrator na poziomie Hufca, a w związku z tym jeśli chcecie usuną członków Waszej drużyny, wysyłajcie listy osób do administratorów hufcowych.
Nie zwracam się do Ciebie osobiście Sergiuszu - to tak na początek, dla jasności.

Jak jestem zwolennikiem Ewidencji, popieram takie rozwiązania i naprawdę chcę ją porządnie wypełnić, to takie działania w końcu doprowadzą do tego, że powiem "dość" i za przeproszeniem oleję całą tą sprawę.
O ile w moim, dość małym hufcu, admin przy dobrej woli i paru chwilach wolnego czasu jest w stanie teoretycznie to zrobić, to w dużych, miejskich hufcach, liczących kilkaset osób, ludzie będą unikać funkcji admina ewidencji. No chyba, że zacznie się takim adminom płacić (paranoja), bo coraz więcej rzeczy przerzuca się na te właśnie osoby, które mają ileś tam innych rzeczy do zrobienia.
Podsumowując - IMHO zmierza to w złym kierunku. Dlaczego nie można zrobić tak, że drużynowy może zrobić wszystko z osobami w jego drużynie w Ewidencji (w sprawach dotyczących drużyny rzecz jasna), szczepowy w szczepie i tak dalej? Jak z każdą pierdołą będę pisał do admina w hufcu, to w końcu przestanie mi odpisywać, albo powie "sam sobie bądź hufcowym adminem" i zostawi interes. Sugeruję przemyśleć te sprawy...
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 sty 2010, 20:17

dokumenty pisze:Czy mogę prosić Cię o szybką informację kto jest tym "naruszycielem" ?
Nie mam pojęcia kto ustalał zasady i z kim były konsultowane...

Tak dla jasności, poszła też informacja do Chorągwi z rozwiązaniem sytuacji:
W związku z tym, że drużynowi nie mają w module eDrużyna możliwości usunięcia członków swoich drużyn, poinformujcie administratorów hufcowych, że procedura usunięcia wygląda w następujący sposób:
1. drużynowy zamyka przydział służbowy swojemu harcerzowi
2. wysyła informacje do administratora hufcowego z listą osób do usunięcia
3. administrator hufcowy z modułu eZHP odnajduje wyszczególnionych ludzi i wybiera operację utraty członkostwa

WAŻNE: aby nie naliczały się składki z osoby, które utraciły członkostwo, należy pamiętać aby zamknąć im wszelkie przydziały i przynależności.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 10 sty 2010, 21:01

Fedajkin pisze:
dokumenty pisze:Czy mogę prosić Cię o szybką informację kto jest tym "naruszycielem" ?
Nie mam pojęcia kto ustalał zasady i z kim były konsultowane...
Czyli winny jest ABI.
OK, już wiem kogo mam "ścigać" ;)
Fedajkin pisze:WAŻNE: aby nie naliczały się składki z osoby, które utraciły członkostwo, należy pamiętać aby zamknąć im wszelkie przydziały i przynależności.
A co w przykładowej sytuacji gdy wędrownik miał przydział do dr. wędr. w hufcu A i przynależność do gromady zuchowej (przyboczny) w hufcu B ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 sty 2010, 21:03

Mętlik ;)
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

Gisburn
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gisburn » 10 sty 2010, 21:26

Kolejny problem pojawi się w przypadku gdy przykładowo z drużyny harcerskiej w szczepie 7 osób przejdzie do drużyny starszoharcerskiej. Załóżmy że w hufcu działają 3 szczepy w których przepływ ludzi jest plynny. Administrator hufcowy w takim hufcu będzie przez cały wrzesień zmieniał przydziały w drużynach tych szczepu, a gdzie tu układanie planu pracy który trzeba oddać ( lub zamieścić) do 1 października.
phm. Maciej Gralak HR

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 10 sty 2010, 22:00

Nie widzę żadnego problemu, bo do tego przejścia administrator hufcowy nie ma nic... przydział zamyka jeden drużynowy a drugi go otwiera.
Dodatkowo, na razie to nie jest możliwe - prawdopodobnie z powodu przeoczenia, ale jeśli owe drużyny są w jednym szczepie, to będzie mógł to od ręki zrobić szczepowy.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
HelpDesk ESHD

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 10 sty 2010, 22:36

No to czekamy na koniec prac programistów ;) Mam nadzieję, że ostatecznie wyjdzie to z sensem, logiczne i funkcjonalne. Przy okazji - wg której daty zostaną naliczone składki, w związku z tymi perturbacjami?
hm. Mateusz Cebula HR

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Ewidencja”