1 % - przekazywanie pieniędzy z jednostek do jednostek

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
ODPOWIEDZ
jox
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jox » 10 lip 2011, 20:04

Tak głowie się, w prawdzie mnóstwo czasu, ale co roku słysze o zmianach w 1% i ostatnio dużo słyszałem o tym, że Urząd Skarbowy nie uwzględnia często uwag dotyczacych przekazania pieniędzy do danego hufca, do konkretnej drużyny.
Chodzi o uwagi, które są umieszczane w rubrykach dotyczących tego gdzie przekazać 1% (czyli organizacją tu jest ZHP) oraz rubryce dotyczącej uwag (chorągiew, hufiec, jednostka..).

W wyniku tego nieoficjalnie mówi się, że często US pomijają te uwagi, przez co pieniądze spływają albo do GK albo do Chorągwi (mające osobowść prawną), a potem... no właśnię;)

Reasumująć :-) Chciał bym, aby ktoś ewentualnie mi obalił ile z tego mitu, a ile prawy. bo zastanawiam się nad propagowaniem akcji 1% w drużynie, ale jeżeli to prawda, że i tak kasa może nie trafić... No to pojawia się dylemat czy siły na innym wycinku działalności nie rozłożyć :)

Jeszcze raz sprecyzuje, aby nie było niejasności -
Czy to prawda, że pieniądze przekazywanie w ramach 1% z wpisem w uwagach dotyczących konkretnej chorągwi, konkretnego hufca, konkretnej drużyny mogą zatrzymać się na poziomie centralnym albo chorągwi? Czy US ma obowiązek przekazać te uwagi? Czy są gdzieś ku temu regulacje z którymi mogę się zapoznać ?

//edit
Tam się machnąłem - bo to chyba chorągiew wpisuje się w ramach organizacji ;) a w uwagach hufiec i drużyne można ;)))
Z góry dziękuje za jasne i rzetelne odpowiedzi ;-)
Ostatnio zmieniony 10 lip 2011, 20:06 przez jox, łącznie zmieniany 1 raz.
pwd. Paweł Pyszel HO

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 10 lip 2011, 20:45

Z nieoficjalnych "przecieków" od pracowników US:
zależy to nie od US jako instytucji a od sumienności "wklepywaczy", tzn osób które wprowadzają dane z "papieru" do systemu. Te rubryki mają nieoficjalnie "niższą rangę" i ewentualny błąd w nich lub nawet ominięcie nie są bardzo "ścigane".
To co "wejdzie" do systemu na pewno US przekaże na płytce do KCh.
Inną sprawą jest to co z tym zrobią skarbnicy chorągwi. Tzn. na ile pliki przekazywane do hufców zgadzają się z tym co dostają KCh.
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”