RATOWANIE ZHP - ale nie 80 zł od pełnoletnich instruktoró

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 18 mar 2011, 23:45

Czuwaj.
Już kilka lat temu wspominałem o tym co bedzie naszym kamieniem aby pójść na dno i... słowa się sprawdzają. Ale na razie może nie o tym, lecz o sławnych już na całą Polskę i nie tylko 80 zł na ratowanie ZHP.
Druhu Przewodniczący - w związku z tym, że oświadczenia majątkowe senatorów są dostępne w internecie to sobie sprawdziłem jaką to część druha dochodów rocznych stanowi te 80 zł. No i co mi takiego ciekawego wyszło...
1.) 80 zł z druha rocznego dochodu za 2010 r. to - 0,037%
2.) Dla przykładu z mojego dochodu rocznego za 2010 r. to - 0,2%
3.) 80 zł to dla większości instruktorów z mojego hufca nie stanowi nawet 100% dochodów, bo po prostu ich nie mają - studenci, bezrobotni, niepracujący.

Ciekawy jestem czy druh Massalski wpłaciłby 0,2% swojego rocznego dochodu (wyliczenie - 436.45 zł). Może tak zarządzić druhu nie 80 zł a 0,2% od dochodu rocznego co???? Nie wiem gdzie też druh widział tą młodzież wydającą więcej niż 80 zł w pubach - no chyba, że w Warszawie... Ja jakoś w wśród moich znajomych nie znam takich osób. No ale może otaczają mnie razem ze mną oczywiście sami biedacy. No cóż takie życie. Jedno mnie jednak w tym wszystkim zastanawia - dlaczego mam płacić za nieudolne i nieracjonalne działania osób trzecich? Gdzie były Komisje Rewizyjne, które powinny wskazywać wszelkie nieprawidłowości. Dlaczego Główna Kwatera nie przyjęła propozycji Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej odnośnie Perkoza a wcześniej CWM? Czyżby komuś zależało aż tak bardzo na tym aby nie dopuścic do rozwinięcia się tych ośrodków, które notabene przynosiłyby dochody???

A tak na zakończenie - nie zapłacę dodatkowo ani grosika bo nie mam zamiaru wspomagać nieudolnego rządzenia majątkiem ZHP - bo jak inaczej nazwać to w jakiej sytuacji się znaleźliśmy? Jako drużynowy i komendant hufca niejednokrotnie dokładałem z własnej kieszeni do wszelakich imprez harcerskich ale wtedy przynajmniej wiedziałem, na co dokładnie wydatkowano pieniądze i wszystkie wydatki zostały skrupulatnie rozliczone. Nigdy też nie zaciągnąłem zobowiązań bez pokrycia i dzięki temu hufiec ma się dobrze.

Dziękujmy niebiosom, że mamy w Chorągwiach osobowości prawne bo poszlibyśmy na dno razem z Główną Kwaterą. Pomysłu na długi druhny i druhowie z GKi nie macie i zapewne dopuki władza sie nie zmieni to ich mieć nie będziecie - a wystarczy nieraz wysłuchać propozycji od tych tak "nielubianych" komendantów chorągwi...
CZUWAJ
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 19 mar 2011, 10:53

zło dobrem zwyciężaj

Harcerz jest karny i posłuszny

Miej serce i patrzaj w serce.

Wyjdź w świat,zobacz, pomyśl, pomóż- czyli działaj
pwd. Grzegorz Skonieczny HR
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"
funkcja: jakas tam jest kto by to pamiętał
"Nie bój się popełniać błędy. Nie popełnia ich ten co nic nie robi."

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 19 mar 2011, 11:15

Harcerz jest oszczędny a to znaczy że zanim wyda kasę to szuka najlepszego rozwiązania.
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 19 mar 2011, 11:41

gratuluję ;)))))) jeśli masz pomysł na rozwiązanie i to lepszy niż plan z GK ja chcę to usłyszeć ;)))) zgadzam się jak najbardziej ;)
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 19 mar 2011, 13:44

Sprzedać Perkoz.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 19 mar 2011, 13:49

;) cóż dobry początek planu tylko jedne mały problem musimy mieć kwity na niego bo jest pod zastaw ;) ale całkiem nieźle jak an początek ale całych długów to nie zniesie
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 19 mar 2011, 13:51

I Zjazd Instruktorów Harcerskich Warmii i Mazur w dniu 16 grudnia 1956 reaktywował prace Komendy Chorągwi i uchwalił nowy program działań. Pod koniec lat pięćdziesiątych realizowano działania w ramach wieloletnich akcji Kormoran (1959–1961) i Perkoz (1959–1961). Efektem ich było zagospodarowanie i popularyzacja szlaków turystycznych na Warmii i Mazurach. Akcja Kormoran koncentrowała się na szlaku jezior w Puszczy Piskiej. Akcja Perkoz dotyczyła okolic Olsztyna. Początkowo w jej ramach organizowano pola biwakowe, obozy harcerskie, informowano o walorach regionu. W następnych latach zakres poszerzono o wymianę międzynarodową z pionierami. Dla upamiętnienia akcji Perkoz tym imieniem nazwano Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej na półwyspie Waszeta. Zbudowany on został w latach 1963–1966, by w 1969 zostać przejętym przez Głównej Kwatery ZHP na ośrodek centralny, którym pozostaje do dziś.

Może sprzedajmy CWM , co wy na to lepsza kasa i nie budowali go harcerze w ramachh akcji!
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 19 mar 2011, 13:59

Oj ty to tka na poważnie. Wiadomo że nie sprzedamy bazy ;P Ja zawsze byłem przeciw ihihihih . bardzo za nim tęsknie spędziłem tam kilka ciekawych chwil
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 19 mar 2011, 15:18

I w tym właśnie problem. Dlatego zarządzać majątkiem powinni specjaliści od zarządzania. Decyzja o tym co sprzedać czy kupić nie może w żadnym wypadku mieć czegokolwiek wspólnego z sentymentami. Należy spisać wszystkie plusy, później minusy każdego z rozwiązań i na tej podstawie podejmować decyzje. Najlepsze decyzje a nie takie które opierają się na stwierdzeniu o nieee nigdy po moim trupie... Itd. Wszystko się kiedyś zaczyna i wszystko się kiedyś kończy. A Perkoz będzie stał pusty i pracował sam dla siebie bo żadna drużyna tam nie przyjedzie. Bo jeszcze trochę czasu i trochę głupio przeprowadzonych manewrów (jak ten z 8 dychami) i nie będzie drużynowych poza paronastoma straceńcami. I po co komu Perkoz wtedy będzie ? Ludzie biegli w zarządzaniu już dawno pojęli, że do najważniejszych aktywów każdej firmy należy zespół ludzi. To on jest podstawą każdego sukcesu. Reszta to tylko pochodne. Perkoz powinien być narzędziem i nie jest niczym więcej. A jeśli trzeba to CWM też spokojnie można sprzedać. Wszystko zależy od realnych perspektyw zysków przynoszonych przez dany składnik majątku ZHP. Oczywiście piszę o każdych zyskach. Nie tylko finansowych.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 15:19 przez sikor, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 19 mar 2011, 15:23

a ja nadal mam senstyment do tej bazy ;))) spoko rozumiem rozumowanie ;). i nie zgadzam się że trzeba sprzedać baze ;) pozdrawiam ciepło do zobaczenia kiedyś gdzieś na szlaku i by dyskusja zawsze byłą pozytywna. ;)
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 19 mar 2011, 15:37

Jasne, sentyment należy czuć. I czuję... Do szlaków wytyczanych przez harcerzy w ramach akcji Klimczok, do szlaku Orlich Gniazd, do Operacji Bieszczady, Do Operacji Zamonit... I do wielu innych działań w których brałem udział. Tylko co z tego ? To już było, teraz są inne wyzwania. I o to należy dbać. Tak by były to wyzwania i przeżycia dla jak największej liczby obecnych instruktorów. Ich własne przeżycia pozytywnie wzmacniane i animowane przez ZHP. Nawet z tego zdobycia funduszy dla wyjścia z długów spokojnie można było zrobić fajną kampanię programową, tak by było to harcem. Ale nie, lepiej kazać przynieść składkę. Takie harcerstwo. Wyciągnąć dłoń i czekać aż dadzą...
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 19 mar 2011, 16:37

MYCHAS pisze:Może sprzedajmy CWM , co wy na to lepsza kasa i nie budowali go harcerze w ramachh akcji!
Jesteś pewien? Tego, kto go budował i tego, czy można go w tej chwili sprzedać? O ewentualna dochodowość ośrodka nie pytam - z wyliczeń, jakie robiliśmy 1,5 roku temu wychodziło, że może być dochodowy.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2011, 16:40 przez panwac, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

panwac
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: panwac » 19 mar 2011, 16:42

sikor pisze:Ale nie, lepiej kazać przynieść składkę. Takie harcerstwo. Wyciągnąć dłoń i czekać aż dadzą...
Ja tu nie widzę wyciągniętej dłoni, tylko palec wskazujący. Prawie to samo, ale prawie robi różnicę.
hm. Piotr Nowacki kpt.j.
instruktor Zespołu Pilota Chorągwi Łódzkiej ZHP
instruktor Retmanatu Hufca Łódź-Polesie - HKW "Dal"
WODNIACY | SZANTOWIĄZAŁKA | WENECJA

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 19 mar 2011, 18:27

Druhowie.
Tu wcale nie chodzi o sprzedaż, bo w tej chwili to ona by nie miała najmniejszego sensu. Chodzi o zarządzanie - ale takie, które będzie efektywne. Na razie nie ma perspektyw, nie ma pomysłu, nie ma działania pozytywnego (bo te 80 zł uważam za negatyw - wielki negatyw dla ZHP), ale jest nadzieja....
.... zwołanie Zjazdu Nadzwyczajnego i szybkie wybory.
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

Pieta
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pieta » 19 mar 2011, 22:30

Wybory nic nie dadzą. No może chaos...
Pieta. Ten znad morza:)

www.koszalin.zhp.pl