Moje skromne zdanie

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
ODPOWIEDZ
duszołap
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: duszołap » 18 mar 2011, 01:18

1.Składki od drużyn na certyfikat dobry pomysł.
Po pierwsze pierwszy raz może dostaniemy do ręki coś fizycznego za składki, które dają dzieci- powiesimy to sobie w harcówce pokażemy naszą zaradność etc. Druga ważna sprawa składki i tak musimy płacić, czy to drużynami czy personalnie. Ile osób zaniżało stan drużyn żeby mniej płacić teraz to zniknie. Nie będzie 8 osób w drużynie i kombinacji w hufcu. Duże drużyny będą miały dużo łatwiej zgadza się - da może to mobilizację by robić porządniejsze nabory lepsze akcje zarobkowe szukanie wsparcia anie " markety i markety". Jest wiele innych pomysłów na zarobienie kasy albo wydawanie jej w mniejszym stopniu trza się postarać. Powinno się płacić bo wszystko co dobre ma swoją wartość, a to co jest za darmo ludzie w tym kraju nie potrafią uszanować.
2. Pomysł z układem z WOSM-em I WAGGGS-em.
POWIEM TAK RN MUSI MIEć NIEZŁE "JAJA" ŻEBY Z TAKIM POMYSŁEM WYJŚć ALE TO WRESZCIE JAKIEŚ ROZWIĄZANIE TEGO PROBLEMU. Według mnie całkiem przyzwoite i sądzę, że władze skautowe zgodzą się w końcu trzeba sobie pomagać. Tutaj raczej nic nie trzeba dodawać, ale jeśli się nie zgodzą to znaczy że to co mówił BI-PI w ich przypadku to tylko słowa.
3. NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNA SKŁADKA OD INSTRUKTORÓW 80 zł
trzeba najpierw spojrzeć na to jacy jesteśmy. Oceniamy ludzi których nie znamy nie potrafimy często nic o nich powiedzieć i OCENIAMY ICH BO "SĄ U WŁADZY I NA PEWNO KRADNĄ". Nie jesteśmy święci( ihih przynajmniej ja nie jestem), każdy w życiu coś zmalował większego lub mniejszego( jeśli są ludzie tacy którzy są kryształowi pod każdym względem szczerze przepraszam).Jeśli chcemy narzekać to możemy my sami coś zróbmy. Mój znajomy mówi lepiej wydaj na coś konkretnego daj dzieciakom z drużyny szczepu one tego nie zmarnują. Mądrze mówi, zgadzam się z nim. Jednak UWAŻAM, ŻE TRZEBA DAć SZANSE KAŻDEMU JEŚLI CHCE SIę PÓ¬NIEJ WYMAGAć KRZYWIć I KRZYCZEć. Moim skromnym zdaniem każdy instruktor powinien wpłacić pieniądze nie dla GK-i nie dla INSTRUKTORÓW Stamtąd tylko dla NASZEJ ORGANIZACJI, KTÓRA W JAKIŚ SPOSÓB KAŻDY Z NAS KOCHA I MARTWI SIę O NIĄ. Jeśli nie to co to za instruktor. Nie mówię, że płacą ci tylko co się martwią i troszczą. Płacą ci co mają pieniądze. JA sobie wyliczyłem że tygodniowo odłożę 5 zł od dziś i w czerwcu będę miał to 80 zł i zapłacę, a wydaje mi się, że dam rade czasem nawet więcej. Szanuję tych co nie mają i nie zapłacą z tego powodu- są studentami, na utrzymaniu własnym ciężko czasem kombinując. Jeśli jednak mam je czemu nie pomogę??????????? Każdy kto nie da z innych powodów (uważając RN za kombinatorów, oszustów co wydadzą kasę w chwilę i przepuszczą ją na bzdury), a głównie chodzi mi o tego z nawiasu ciut wcześniej będzie hipokrytą i dla mnie nie będzie instruktorem.
Na sam koniec dodam, że patrząc na listę instruktorów, którzy opłacili składki rzuciło mi się w oczy dwójka instruktorów małżeństwo Dariusz i Dorota Brzuska. Są świetnymi instruktorami i ich przykład jest wystarczający za wszystkie słowa przeciw innych ludzi. Mam mało autorytetów harcerskich, jednym jest Anna Krawiel, drugim Dariusz Brzuska jest i dwoje innych osób ale to nie ważne. Spójrzcie na tą listę i poszukajcie osób, które są wartościowe i które zawsze świeciły u nas w ZHP, może to wam uświadomi powagę sytuacji.
4. Wszystkie inne pomysły opiszę w jednym podpunkcie. Są one interesujące i jestem ogromnie ciekaw czy się udadzą. Jak to z pomysłami i planami nic nie udaje się w 100 %. U mnie mają moje poparcie i daję im szansę.

Na samym końcu mojej wypowiedzi, jeśli już to wszystko się przeczytało (ihihih a troche tego jest), chce powiedzieć, że ja nie mam pomysłu jak taka kase jak parę milionów wykombinować i WIELKI SZACUNEK DLA TYCH, KTÓRZY MAJĄ POMYSŁY I STARAJĄ SIę WYGRAć W TYM TYTANICZNYM STARCIU. Jeśli macie lepsze pomysły niż oni napiszcie skąd wziąć 8 milionów, jestem ciekaw tego bardzo.
By nie było żadnych wątpliwości jestem za pomysłami, może będzie ciężko ale nikt nie mówił, że będzie łatwo i pięknie. Czasem przychodzą chmury i czasem musimy stawać pod wiatr. Mimo, że nie my zrobiliśmy takie zadłużenie, mimo tego że wiemy iż były kombinacje i oszustwa gdzieś wyżej, pokażmy że jesteśmy świadomie w tej organizacji, że ją kochamy, że mamy gdzieś wszystko ale nie ZHP, że jest ono coś warte może moje 80 zł a może coś więcej co jest w sercu każdego z nas. JA DAJę KASę I CZEKAM AN WYNIKI ZA 2-3 LATA WTEDY BęDZIE WIDAć JAK POSZŁO JAK SIę NIE UDA PIERWSZY PODNIOSę GŁOS O ODPOWIEDZIALNOŚć KARNĄ I SĄDOWĄ- PROSTE.
pwd. Grzegorz Skonieczny HR
Chorągiew Krakowska
i czasem reszta Polski
Szczep "Brzask"
funkcja: jakas tam jest kto by to pamiętał
"Nie bój się popełniać błędy. Nie popełnia ich ten co nic nie robi."

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”