Olśnienie

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
ODPOWIEDZ
dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 01 mar 2011, 11:00

ZetZet pisze:mi chodziło o obciążenia dodatkowe, brane z sufitu przez KCh.
Konkretnie, które ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 mar 2011, 12:39

ZetZet pisze:Tak mi się wydaje, że dyskusja poszła nie w tym kierunku co trzeba. Składki tak niech będą, mi chodziło o obciążenia dodatkowe, brane z sufitu przez KCh.
A jeśli przy okazji wyszło że składki są bee ?
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

baja
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: baja » 02 mar 2011, 23:03

Ja tez jestem za tym, żeby składek nie było wogóle!!!
Ściągalność ich to masakryczna sprawa -ustaliłam z dziećmi, że pierwsza zbiórka każdego msc- to miedzy innymi oczywiście składki- efekt był taki, ze na tej zbiórce było kilkoro dzieci :(, dziwnym trafem w każdym miesiącu

http://wszystkooharcerstwie.blogspot.com/

eloflov
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: eloflov » 07 mar 2011, 23:16

Ja nie sądziłem, że można się posunąć aż tak daleko w sięganiu do pieniędzy członków organizacji. Sam pomysł jest skandalem aby płacić dodatkowe 600 zł na biurokrację! W głowie mi się to nie mieści...
Kilka faktów:
ZHP posiada własną składnicę - 4 żywioły - jak działa to każdy się chyba przekonał, a podwyżki rosną szybciej niż rabaty. Cena umundurowania została wywindowana nieprzyzwoicie niewspółmiernie do wartości umundurowania - widocznie nie wystarcza...
U nas w chorągwi opłata za osobodzień wynosi 2 zł plus 1 zł hufca - wniosek prosty można byłoby zrobić obóz o około 50 zł tańszy, też nie wystarcza.
1 % - u nas rok temu musieliśmy robić przez GK, w samej mojej drużynie 15 rodziców przekazało z wyszczególnieniem drużyny, hufca i chorągwi. Otrzymaliśmy 0,00 zł.
Teraz dochodzi zawrotne 600 zł od drużyny- oczywiście mocne sobie poradzą, ale czy za 600 zł nie można byłoby zrobić fajnego programu? Czy naprawdę musimy opłacać nie nasze zobowiązania? U nas w hufcu dzięki staraniom w dwóch gminach wiejskich powstały drużyny w gimnazjach, które prowadzą młode, perspektywiczne nauczycielki. Zaczynają pod każdym względem od podstaw - wsparcia zero, wymagania rosną.
Ile pociągną?

Ja nie mogę tego pojąć, skutkiem będzie kolejny spadek liczebny, a czy rozwiąże to problemy finansowe organizacji - wątpię. Możecie mi wciskać ściemę o obowiązkach i powinnościach - ale rozumiem każdego kto nie chce pompować wypracowanej przez dzieciaki kasy w studnię bez dna.

A na deser każdy instruktor płaci 80 zł składki :P

michał288
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michał288 » 08 mar 2011, 00:34

Spokojnie - jest już nowe...

Cytat z ......

http://www.zhp.pl/index.php?news=184

A dokładnie fragment:

"Podczas popołudniowych obrad Rada zajęła się problematyką składek
członkowskich. Przyjęto uchwałę w sprawie definicji składki członkowskiej
ZHP oraz uchwałę w sprawie dodatkowej jednorazowej składki członkowskiej
wnoszonej przez instruktorów ZHP w roku 2011 w wysokości 80 zł."

doktor85
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: doktor85 » 08 mar 2011, 12:51

I w końcu po przeczytaniu całego tematu doszedłem do wisienki na torcie;)
Reasumując- każdy członek ZHP zapłaci składki w wysokości 36 zl, podstawowa jednostka 600 zl (uff, ze prowadze inspektorat w KCh) a do tego, żeby nasze instruktorskie szeregi byly bardziej zwarte i chetne do pracy kolejne 80 zl ( no przepraszam, jezeli dobrze czytam ze zrozumieniem to w tych 80 zl bedzie CHYBA już moje wplacone wczesniej 36 zl).

Czy tak dziala organizacja, ktora ma ujemny przyrost czlonkow? Mam wrazenie, ze wyglada to (a tak przynajmniej mowia mi rodzice, bo ja wtedy mialem 4/5 lat) jak koniec komuny:D

Rozmawialem na facebooku z kolezanka nigdy niezwiazana z ZHP, jak jej powiedzialem jak sprawa wyglada, powiedziala do mnie: "Ciekawe ile ZHP pociagnie, skoro nawet instruktorów zniechęcają do pracy"- czy trzeba o lepsze podsumowanie tej poronionej akcji????
phm. Tomasz Sikora
szef Dolnośląskiego Inspektoratu Ratowniczego
Instruktor HSR
szef KSW Hufca Wrocław
------------------------------------------------------
tomasz.sikora@zhp.net.pl

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 08 mar 2011, 13:18

Jeśli chodzi o projekt z opłatą za drużynę, to chyba sporo ludzi wypowiadających się tutaj przeoczyło fakt, że wg tego projektu składki pacimy do drużyny i tyle, nie odprowadzamy ich nigdzie. Zamiast tego cała drużyna płaci (400 coś chyba, a nie 600). Więc nie dramatyzujmy z byle pwodu. To nie jest DODATKOWY haracz.
Tomasz Rojek

ZetZet
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ZetZet » 08 mar 2011, 13:24

Zawsze byłem postrzegany jako niepoprawny wręcz chorobliwie pozytywnie nastawiony do świata optymista a zwłaszcza do harcerstwa. Od pewnego czasu zmieniłem swoje poglądy o 180 stopni i zaczynam już widzieć początek końca. Na górze liczy się tylko kasa, zestawienia, sprawozdania, raporty. Bardzo mało jest o programie, szkoleniu, imprezach itp. Mam propozycję aby przy okazji tego wątku stworzyć listy powinności finansowych nałożonych na hufce i jak to wygląda w różnych chorągwiach. Po zestawieniu zobaczymy które chorągwie najmniej pobierają opłat od hufców i za co. A może są takie perełki które wręcz odwrotnie wspierają hufce.

leman
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leman » 08 mar 2011, 13:27

Systematyzując - czytając ostatnie projekty uchwał to wychodzi, że:
- składki od członków zbieramy w drużynach dalej po 36 zł od osoby, zaś dalej przekazujemy opłatę certyfikacyjną w wysokości 475 zł (taki projekt miał być przedstawiony na ostatniej RN - bo taki otrzymałem).
Zgodnie z newsem na stronie - ta uchwała została przerzucona na czerwiec.

Jeśli chodzi o składkę dodatkową na ten rok - to została ustalona od instruktorów w wysokości 80 zł. Jak mówi słowo "dodatkowa" - będzie to zebrane poza składką członkowską, a więc instruktor ZHP w roku 2011 na rzecz organizacji powinien wpłacić łącznie 116 zł.
Komendant Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

doktor85
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: doktor85 » 08 mar 2011, 13:30

No to trochę lepiej;) dzieki za sprostowanie, rzeczywiście dopiero drugie czytanie projektu z poprzedniej strony pokazało mi, że certyfikacja jest ze skladek- pomysl ok, pochwalam;)

Za to tych 80 DODATKOWYCH zl placic nie zamierzam;)
Ostatnio zmieniony 08 mar 2011, 13:36 przez doktor85, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Tomasz Sikora
szef Dolnośląskiego Inspektoratu Ratowniczego
Instruktor HSR
szef KSW Hufca Wrocław
------------------------------------------------------
tomasz.sikora@zhp.net.pl

leman
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leman » 08 mar 2011, 13:40

Jakby ktoś pytał - projekt uchwały w sprawie składki na 2012 otrzymałem mailem w czwartek od swojej komendantki Chorągwi. Stąd wysokość opłaty certyfikacyjnej na 475 zł.

Był też projekt mówiący, że każdy członek w tym roku płaci składkę dodatkową w wysokości 10 zł. Teraz zaś po weekendzie wyszło, że nie każdy - bo instruktorzy, i nie 10 tylko 80 zł.
Komendant Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

Gajusz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gajusz » 08 mar 2011, 14:04

1. Czy mi się wydaje, że ta dodatkowa składka pójdzie na spłatę długu za PERKOZ?
2. Ciekawi mnie kto z RN stanie w blasku reflektorów i powie:
" To ja zaproponowałem/łam taką uchwałę ponieważ..."

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 08 mar 2011, 14:19

1. Tak jest mówione
2. Ja bym całą RN postawił w blasku reflektorów i pod obstrzałem .... pytań młodych instruktorów lub takich co jako Komendant Hufca tyle namawiałem do działania.

A co do opłaty certyfikacyjnej to jeżeli nie będzie to opłata dodatkowa to ok:)
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

ArkadyT
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: ArkadyT » 08 mar 2011, 17:27

Rado Naczelna - czas odejść. Myślę, że pomysł wyróżnienia instruktorów za ich społeczną pracę dodatkową składką, powinien spotkać się z odzewem. Inicjatywa zwołania nadzwyczajnego zjazdu w celu odwołania władz związku. Już dość, po prostu dość.
hm. Arkadiusz Arkady Tomczuk
Skarbnik Hufca Legnica
www.legnica.zhp.pl

Dyzma
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Dyzma » 08 mar 2011, 18:04

Kurka... niby pracę mam i jakimiś środkami dysponuję na opłacenie dodatkowej składki, ale jakoś nie mam ochoty dokładać pieniędzy na to, bym dalej mógł poświęcać swój wolny czas, na rzecz innych...
I dlaczego młodzi ludzie poświęcający swój (niekiedy cały) wolny czas, chodzący jeszcze do szkół, mają płacić więcej za to, że poświęcają się dla dobra innych.

Dorzucając do tego rosnące ceny umundurowania, można przypuszczać, że niedługo harcerstwo stanie się kosztownym hobby;/
pwd. Tomasz Mika
Powiatowy Związek Drużyn w Świdniku
13 Świdnicka Drużyna Harcerska "Mandragora"
www.mandragora.swidnikzhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”