Co w zamian (Sponsor)

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
Tofik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Tofik » 03 sty 2008, 20:12

chyba u was w Oławie. Żadna akcja w supermarkecie na terenie naszego hufca nie była zależna od burmistrza. A WSZYSTKIE organizowane są zgodnie z przepisami.

Mysiek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Mysiek » 03 sty 2008, 20:23

Nou pisze:Odnośnie rodziców to wiem tyle ile zostało mi wpisane na kartach ale niedługo będę robić spotkanie z rodzicami to będę wiedzieć coś więcej :)
Myślę osobiście, że skoro masz nowych ludzi w drużynie to lepiej do rodziców pójść osobiście. Lepiej ich poznać i zobaczyć jak mieszkają ludzie od ciebie z drużyny.

a na spotkanie i tak dużo rodziców nie przyjdzie.
"Nie kłaniać się nikomu i nigdy bez potrzeby" - J.Piłsudski

www.82odh.fora.pl

Nou
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nou » 03 sty 2008, 21:34

z osobistymi spotkaniami może być problem bo mam dni cały obłożone pracą itp. ale właściwie dobry pomysł :) będę musiał kiedyś pochodzić.

Tofik, z tego co mi wiadomo regulaminy odnośnie akcji zarobkowych się trochę pozmieniały i teraz trzeba trochę się nabiegać ostatnio mówił mi o tym jeden z druzynowych z lubania.

Biedronka jest ale nas tam nie chcą i tak zazwyczaj jest otwarta tylko 1 na 4 kasy... a ludzi wyjątkowo mało z czego 70% to uczniowie pobliskiej szkoły...
ćw. Mateusz Grabowski
drużynowy 2 DSH "Dobranoc"
szef zespołu ds. promocji i informacji
Hufiec Środa Śląska im. T. Kościuszki
www.srodaslaska.zhp.pl

Tofik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Tofik » 04 sty 2008, 13:22

dlatego takie akcje najczęściej organizuje się w okolicy świąt, wtedy kiedy jest wzmożony ruch

szaman
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szaman » 04 sty 2008, 18:44

Tofik pisze:chyba u was w Oławie. Żadna akcja w supermarkecie na terenie naszego hufca nie była zależna od burmistrza. A WSZYSTKIE organizowane są zgodnie z przepisami.
Zgodze sie z Toba: to starostwo ma do gadania, o ile pamietam

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 04 sty 2008, 18:51

A ja mam innego typu pytanie. Czy hufiec jest zobowiązany do podpisywania umowy sponsorskiej czy nie ?? czy zależy to już tylko od sponsora ?? . Dokładnie chodzi mi oto, czy jest jakiś obowiązek związkowy w tej materii.
14 GDH ,,Szarotka'' im. A. Powiecki
http://www.14gdh.gliwice.zhp.pl

szaman
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szaman » 04 sty 2008, 19:01

zalezy od sponsora. ale ostroznie bo mozesz miec klopoty za niestatutowe pozyskiwanie srodkow :)

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 04 sty 2008, 19:58

czyli ???????

Buc
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Buc » 04 sty 2008, 20:21

niezarejestrowany przychód - wszystko zależy od gospodarki pieniężnej hufca

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 04 sty 2008, 20:24

aha, no to teraz rozumiem. To lepiej jutro sprawdzi się to w chorągwi.

Nou
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Nou » 04 sty 2008, 21:43

ja jak rozmawialem w hufcu to musze miec zgode komendy czy komendanta bo juz nie pamietam oraz pieniadze z tego co zrozumialem musze przejsc przez konto hufca ;asd
ćw. Mateusz Grabowski
drużynowy 2 DSH "Dobranoc"
szef zespołu ds. promocji i informacji
Hufiec Środa Śląska im. T. Kościuszki
www.srodaslaska.zhp.pl

Sebastian Sosiński
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Sebastian Sosiński » 15 sty 2008, 12:12

Wydaje mi się, że mariuszm wyczerpał temat. Jeśli chodzi zaś o akcje w sklepach wielkopowierzchniowych to ewentualne zgody zależą od formy akcji. Jeśli pakujecie zakupy a klienci sklepu wrzucają Wam do puszek dobrowolne kwoty to oprócz ewentualnej procedury rejestracyjnej w hufcu i zgody właściciela sklepu obowiązuje Was Ustawa z dnia 15 marca 1933r. o zbiórkach publicznych. Należy wtedy wystąpić o zgodę na zbiórkę publiczną do organu właściwego dla Waszej akcji czyli do Urzędu Gminy na terenie którego znajduje się sklep. Jeśli nie macie takiej zgody oznacza to że świadczycie usługę i klient sklepu ma prawo żądać od Was paragonu potwierdzającego zakup usługi. O zgodę musi wystąpić komendant hufca. Jeśli jesteście hufcem powiatowym najlepiej jest się ubiegać o takie pozwolenie u Starosty i na jakiś dłuższy okres czasu. Zaoszczędzi Wam to bieganiny po urzędach gmin przy innych, podobnych akcjach.

Na koniec powiem jeszcze, że nie jestem zwolennikiem takich akcji zarobkowych. Odniosłem się tylko do Waszych wypowiedzi w obrębie wiedzy jaką dysponuję w tym temacie.

Pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 18 sty 2008, 08:29 przez Sebastian Sosiński, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”