o co chodzi w komunikacie Ministra

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 25 paź 2007, 09:14

kowlak pisze:Na tą chwilę tylko mogę stwierdzić, że wszelkie pomysły o tym, że US przekaże OPP jakąkolwiek listę to mrzonki.
Rozumiem że uzyskałeś oficjalną odpowiedź MF w tej sprawie ?
kowlak pisze:Podobnie jak opowieści Twojego Czesiu komendanta chorągwi o tym, że uzyska informacje jakie wpłaty były z terenów danego hufca.
On nie musi ich "uzyskiwać". Tak się składa że w chorągwi krakowskiej granice US prawie "zgrywają się" z granicami hufców. "Prawie" bo "tradycyjnie" ja mam pecha ;) . Ale możliwe że Andrzej powiedział to wtedy gdy liczył że mój i sąsiedni hufiec się połączą.
Dlatego podejrzewam że założył iż wpłata z US Wieliczka dot. hufca Wieliczka, z US Brzesko dot. hufca Brzesko, wpłaty z US Kraków-Podgórze i Kraków-Dębniki dot. hufca Kraków-Podgórze, itd, itd.
kowlak pisze:Jedyne możliwości identyfikacji wpłat i ich przekazania do hufców i do drużyn to oświadczenie osoby wpłacającej i zaufanie. Jestem pewien, że chorągwie poradzą sobie z identyfikacją tych osób i podejmą słuszne decyzje o przekazywaniu środków do pjo.
A co jeśli suma kwot z oświadczeń "z terenu" danego US będzie mniejsza niż kwota przelewu. I jeśli będzie to dotyczyło np. 3 hufców i 100 drużyn, to komu KCh ma nie wypłacić ?
Pamiętaj że te oświadczenia nie będą objęte rygorem odpowiedzialności karnej, a co najwyżej cywilnej (już widzę te sprawy wytoczone przez KCh ;) ) i że będą je składać osoby "zewnętrzne".
Ostatnio zmieniony 25 paź 2007, 09:19 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

majcin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: majcin » 25 paź 2007, 09:22

cienik pisze:I tu czai się widmo powstania setek małych stowarzyszeń, fundacji typu "Koło Przyjaciół 1 DH Koziołki", które dostaną status OPP i powstaną właśnie po to, aby konkrentne pieniądze konkretnych ludzi trafiały do konkretnej drużyny. Paranoja, aby w jednym związku zakładać inne tylko po to, aby te pierwsze wspierać finansowo..

Co więc ta 1 DH Koziołki powinna zrobić, aby otrzymać od swoich sojuszników 1%?
status OPP niesie za sobą pewne wymagania formalne
trzeba na przykład prowadzić pełna księgowość, posiadać konto i publikować sprawozdania, a wszystko to kosztuje, więc w skali 1 DH koziołki będzie to nieopłacalne, chyba , że jest to drużyna działają w prywatnej szkole dla VIPów

Marcin Wojtczak

majcin
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: majcin » 25 paź 2007, 09:31

19kldh pisze:
kowlak pisze:Podobnie jak opowieści Twojego Czesiu komendanta chorągwi o tym, że uzyska informacje jakie wpłaty były z terenów danego hufca.
On nie musi ich "uzyskiwać". Tak się składa że w chorągwi krakowskiej granice US prawie "zgrywają się" z granicami hufców. "Prawie" bo "tradycyjnie" ja mam pecha ;) . Ale możliwe że Andrzej powiedział to wtedy gdy liczył że mój i sąsiedni hufiec się połączą.
widocznie w Krakowie obowiązuje zasada, że harcerze instruktorzy z danego hufca oraz ich rodziny i znajomi mieszkają na terenie dzielnicy (lub dzielnic), w której ten hufiec działa.
Bo ja w Łodzi takiej zależności nie stwierdziłem.
Idąc za pomysłem Czesia, zastępca komendanta mojego hufca (Bałuty) płaciłby na Kowlaka (Widzew), nie mówiąc już o tym, że Związek drużyn z Aleksandrowa Łódzkiego, należy do hufca Bałuty, a US ma w Zgierzu. A emigranci z Łodzi do stoicy płaciliby na hufce Warszawskie, a nie na swoje macierzyste środowiska.

Marcin Wojtczak

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 25 paź 2007, 09:40

majcin pisze:Idąc za pomysłem Czesia
Marcinku, czytaj uważnie ;)
To nie jest mój pomysł.
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

skaut5
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: skaut5 » 25 paź 2007, 12:55

pomysł jak pomysł pod US mojej miejscowości przypadają 2 hufce a w samym moim mieście 2 szczepy, to dopiero będzie rozliczanie... coś ciemno widzę tegoroczny 1%... czy ktokolwiek ma w tym Związku jakiś pomysł co z tym wszystkim zrobi???
"jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha, dokonaj wszelkich starań by nie zagasła lecz stała się wędrownicza watrą" /Michał Gławdel/

kl. phm skaut5

www.puszcza.net
www.drezdenko.zhp.pl

leman
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leman » 25 paź 2007, 22:49

Ja wam powiem coś jeszcze ciekawszego :>

Przed wyborami uchwalono ulgę rodzinną si?
Si.
Co to oznacza? Że sporo osób, które wpłacają ten 1 % będzie miało po odliczeniu tej ulgi podatek należny wynoszący przykładowo 20 zł, a 1 % z tego to 2 zł. To stanowi istotne zmniejszenie takich wpływów. Zwłaszcza, że ta ulga będzie dotyczyć głównie osób średniozamożnych, a więc i statystycznie tych, którzy do tej pory statystycznie najwięcej wpłacali 1 %.

Ciekawie się robi, nie?

Jakby nie było, w przyszłym roku większość OPP dostanie po tyłkach. A nam dostanie się szczególnie ze względu na naszą specyfikę działania.

Dlatego bardzo pomocna okazałaby się jakaś wiadomość z Ministerstwa chociaż, ale pewnie GK zapyta wtedy kiedy będzie nowy rząd. Tego jak na razie nawet nie ma co pytać...

Także czekamy do ok. 5 listopada na jakichkolwiek ruch...
Komendant Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

Emot
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Emot » 25 paź 2007, 23:40

Leman, 1% z 20zł to 20gr :) To tak w dobie sprostowania żeby nie było że harcerze dostaną za dużo pieniędzy :)
Emot :]

40 pWDHy

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 25 paź 2007, 23:45

Tak właśnie miałam mówić, że 2 zł to dużo :).

Tym samym nacieszyliśmy się jedną z świetnie zapowiadających się dróg finansowania drużyn i innych jednostek... Uhuhu, ciekawie. I ponuro :/.
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

leman
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leman » 26 paź 2007, 00:00

Aj, racja Wojtek, dzięki za zwrócenie uwagi. Mój błąd wynikający z późnej godziny. Tak, zgadza się, 0,20 zł. Tak miało być napisane.
Komendant Bałtyckiego Hufca ZHP Gdańsk-Portowa

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
Kontakt:

Post autor: sikor » 26 paź 2007, 08:46

Ale są tacy którzy sporo płacą. Moje środowisko co rok na 1% zyskiwało w okolicach 2 do 3 tys. złotych. Teraz ta kasa ma zostac w chorągwi ? Jeśli tak to tylko w tym roku. Jesli nas oszukają w przyszłym wymyślę odpowiedni sposób. Na razie nie mam żadnych podstaw przypuszczać, że chorągiew zachowa sie nie po harcersku i chce okraść moje środowisko z kasy którą zdobyło. Niemniej pożyjemy zobaczymy...
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Łoś
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Łoś » 26 paź 2007, 12:33

Janusz!
a wg. ciebie co zrobią chorągwie. Co najwyżej przesla te pieniadze do hufców. Ja mam o tyle dobrze że pochodzę z hufca prowincjonalnego więc możemy założyć że nasze pieniadze do nas trafią, ale i tak nioe trafia one do podstawowych jednostek organizacyjnych, bo jaki klucz tutaj zastosować?
drużynowy 7 GZ "Leśne Ogniki"

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 26 paź 2007, 12:54

Na dziś jedyna droga to oświadczenia i dobra wola.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

19kldh
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 26 paź 2007, 13:06

sikor pisze:Ale są tacy którzy sporo płacą. Moje środowisko co rok na 1% zyskiwało w okolicach 2 do 3 tys. złotych.
W tym roku będzie to ok 10 zł mniej na wpłacajacego (ulga rodzinna).
Ile osób Wam wpłaciło ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel. 519-160-185

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 26 paź 2007, 15:12

około 50. Tylko widzisz Czesiu... Dochody rosną :)
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

chmurka32
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: chmurka32 » 14 lis 2007, 21:00

Wczoraj w serwisie GK ukazała się następująca informacja
http://dokumenty.zhp.pl/pliki/glowny_20 ... 7_2007.doc

Mam w związku z tym pytanie. Skoro status OPP mają tylko Chorągwie i GK to hufce zostały już ostatecznie pozbawione ubiegania się o wpłaty dla siebie (z punktu widzenia MF)?
phm Aleksandra Korczak
Hufiec Legionowo

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”