1% - wyniki

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
Zablokowany
Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 09 maja 2006, 17:48

W zeszłym roku, po akcji 1% na koncie GK było 249 938,29 zł.

Do dziś nikt nie podał ile pieniędzy wpłynęło na konto GK do końca kwietnia.

Zakładając, że:
a. więcej ludzi wpłaca, bo jest więcej ludzi "uświadomionych", więcej ludzi wie, że może wpłacić,
b. kampania była lepsza niż w zeszłym roku (o czym wielokrotnie mnie zapewniano)
- to powinniśmy mieć więcej środków niż w zeszłym roku.

Na ile obstawiacie? Ja uważam, że wzrost powinien wynosić przynajmniej 15%.

PS. Celowo unikam to mówienia o kontach hufców i chorągwi. Bo ogólnopolska akcja promocyjna jedynie wspiera działania promocyjne hufców. Natomiast to co wpływa na konto GK, to "czysty" efekt kampanii promocyjnej 1%. Dodajmy - w tym roku - jak wielokrotnie słyszałem - genialnej kampanii.

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

naczelny
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: naczelny » 09 maja 2006, 18:28

Jeśli chodzi o założenia, to widzę tu brak jeszcze jednego istotnego czynnika działającego przeciwnie: liczba chętnych do zgarnięcia kawałka tortu dla siebie jest coraz większa, a ponadto kampania innych OPP jest coraz bardziej profesjonalna.

Co zaś się tyczy wpłat na konto GK, to niekoniecznie musi to być wynik kampanii, ale np. tego, że wielu ludzi korzysta z programu komputerowego do wypełniania PIT, który po wybraniu jako OPP naszego Związku podaje konto ogólne albo wręcz drukuje kwitki wpłaty na konto ogólnozwiązkowe. Nawet, gdy rodzic wie od swojego dziecka, że ma wpłacić na ZHP, może przeoczyć, że mowa o różnych kontach.

Konkluzja jest taka, że czynników wpływających na wynik jest dużo, zbyt dużo, aby dokonywać łatwych uproszczeń.

Co nie zmienia faktu, że życzę wzrostu nie 15%, ale przynajmniej 100% - choćby ze względu na wielkość puli przeznaczonej na Fundusz im. Grażyńskiego. :)
Czuwaj!
hm. Grzegorz Całek
komendant Hufca Warszawa-Żoliborz (grzes@zhp.waw.pl)
redaktor naczelny "Czuwaj" (naczelny@czuwaj.pl)

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”