kampania 1 % 2006

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
dhkanciak
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dhkanciak » 04 maja 2006, 15:51

kowlak pisze:Bardzo fajnie, że ludzie wpłacają na Twoje konto wcześniej. Ale są też tacy, którzy dziś nie mają kontaktu z żadnym środowiskiem harcerskim. I do nich własnie trafia kampania medialna GK ZHP. Na to własnie idzie 5%. Jesli tego nie rozumiesz to proponuję żebyś przeczytał w ostatnim CZUWAJ artykuł o tym, że jesteśmy STOWARZYSZENIEM.
z całą pewnością artykuł ten przeczytam:) ale serio i szczerze to nie widze jakiegoś większego powiązania kamapii ogólnopolskiej z wpłatami dla naszej drużyny...
wiem kto wpłacił i wszystkie te wpłaty zostały dokonane dzięki naszym staraniom, a sądze tak dlatego że większość została dokonana wcześniej. i dalej nie rozumiem za co 5%!
ale może artykuł mi to uświadomi
wiem tylko że nie lubie jak mówi się że jest ładnie i pięknie bo tak jest tylko tam gdzie chce się to pokazać, a zwykła szara drużyna gdzieś tam na dole zupełnie odbiega od tego ładnie pięknie...
Rafał Benedyk
4 DW im.płk.Leopolda Lisa-Kuli w Białobrzegach

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 05 maja 2006, 12:25

Zwróć uwagę na to co napisałem:
kowlak pisze:Ale są też tacy, którzy dziś nie mają kontaktu z żadnym środowiskiem harcerskim. I do nich własnie trafia kampania medialna GK ZHP. Na to własnie idzie 5%.
I wtedy może nie będziesz miał takich wątpliwości:
dhkanciak pisze:ale serio i szczerze to nie widze jakiegoś większego powiązania kamapii ogólnopolskiej z wpłatami dla naszej drużyny...
i dalej nie rozumiem za co 5%!
Pieniądze z 5% przeznaczone są przede wszystkim na dotarcie do tych, kórzy dzisiaj nie są związani z ZHP a kiedyś byli. Chcemy im przypomnieć jak było fajnie (szkoda, że w tym roku GK akurat staruszką zdecydowała się to przypominać). Dzięki temu będzie więcej pieniędzy na Fundusz Małych Grantów, Muzeum Harcerstwa, kształcenie kadry. Skorzysta na tym więc także i Twoja drużyna. A poza tym może się zdażyć - nie wiem czy zdażyło się w Twoim przypadku - że rodzic nie będzie na 100% przekonany po otrzymaniu ulotki od druzynowego/harcerza i znajdzie reklamę ZHP w swoim ulubionym piśmie. Wtedy podjęcie decyzji jest jednak łatwiejsze.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 05 maja 2006, 12:50

dalkow pisze:a co ona mówi, że in plus, czy in minus? czyli za dużo, czy za mało
niestety Druhu Piotrze nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie :(

nawet jeśli jest to tajemnicą handlową, a może być to przynajmniej mógłbyś podać koszt jako rząd wielkości Twojego przypuszczenia

czy wg Ciebie jest to 1000pln, czyli 5% kwoty wpłaconej na konto reklamowane

czy jest to mniej więcej 50.000pln
czy może rzędu 500.000pln
dalkow pisze:na 'Roma locuta causa finita' Druhowi odpowiem w innym miejscu
to było a propos mojego użytego linijkę wyżej 'in plus, in minus' i napisałem, że odpowiem w innym miejscu

Druhu Piotrze, ja wyłapuję błędy istotne i o nich piszę ( chyba, że jest to riposta ) a widzę, że Druh mnie zaczął pilnować i szukać strasznych drobnostek - wręcz błędów językowych lub logicznych, te drugie to często pozorne błędy

ale proszę bardzo, pilnowanie mnie na pewno mnie nie krępuje, życzę powodzenia

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 05 maja 2006, 13:59

dalkow pisze:niestety Druhu Piotrze nie odpowiedziałeś mi na moje pytanie :(

nawet jeśli jest to tajemnicą handlową, a może być to przynajmniej mógłbyś podać koszt jako rząd wielkości Twojego przypuszczenia

czy wg Ciebie jest to 1000pln, czyli 5% kwoty wpłaconej na konto reklamowane

czy jest to mniej więcej 50.000pln
czy może rzędu 500.000pln
Sądzę - opierając swoje twierdzenia na doświadczeniach zeszłorocznych, że GK zapłaci około 50 000 - 60 000 zł. W tym roku nie było citylightów, których wydruk stanowi największy koszt.
dalkow pisze:Druhu Piotrze, ja wyłapuję błędy istotne i o nich piszę ( chyba, że jest to riposta ) a widzę, że Druh mnie zaczął pilnować i szukać strasznych drobnostek - wręcz błędów językowych lub logicznych, te drugie to często pozorne błędy

ale proszę bardzo, pilnowanie mnie na pewno mnie nie krępuje, życzę powodzenia
Albo siebie przeceniasz albo mnie nie doceniasz :-)
Miłego dnia
Kowlak
------------------------

Rafal
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Rafal » 09 maja 2006, 17:22

Wilk pisze:Mi również ma prawo sie nie podbac to ze nie docenia sie pracy ludzi ktorzy robie 1% spolecznie.
O to jest ciekawy problem.

No właśnie - kto właściwie "robi" tę kampanię na poziomie centralnym?
Kto z tych co to robią robi ją społecznie?

Rafał
Hufiec ZHP Radom - miasto
Centrum Wychowania Morskiego ZHP w Gdyni

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 10 maja 2006, 07:38

Rafal pisze:No właśnie - kto właściwie "robi" tę kampanię na poziomie centralnym?
Kto z tych co to robią robi ją społecznie?

Rafał
Kierownik wydziału pozyskiwania środków na 100% robi społecznie. Bo skoro jest członkiem RN to nie może być zatrudniony w ZHP. Więc musi być społecznie :-)
Kowlak
------------------------

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 10 maja 2006, 07:59

"nie może być zatrudniony w ZHP" =/= "społecznie"

A przynajmniej takie są realia ZHP.

(to tylko na marginesie, bo oczywiście nie twierdzę że dotyczy to wspomnianej osoby)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 11 maja 2006, 11:41

No nie chcesz chyba napisać, że można równocześnie "nadzorować" skarbnika jako członek komisji ekonomicznej RN i równocześnie podlegać mu jako kierownik wydziału i brać za to pieniądze.

"Koniec świata" - jak powiedziałby świętej pamięci Popiołek :-)
Kowlak
------------------------

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 11 maja 2006, 12:59

trochę przewrotnie zadam pytanie i to nie jedno:

- a gdzie to jest napisane, że nie można łączyć tych dwóch funkcji?
- a czy można być posłem i jednocześnie sekretarzem stanu w ministerstwie - i w ten sposób z jednej strony podlegać ministrowi, a z drugiej strony kontrolować ministra jako poseł?
- czy 'ocenia' to to samo co 'kontroluje'?
- czy 'zatwierdza' to to samo co 'kontroluje'?

życzę główkowania ;)

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 11 maja 2006, 14:00

kowlak pisze:No nie chcesz chyba napisać, że można równocześnie "nadzorować" skarbnika jako członek komisji ekonomicznej RN i równocześnie podlegać mu jako kierownik wydziału i brać za to pieniądze.
Wprost, literalnie - "Za to" - nie, ale... ;)

(powtarzam, nie oznacza to że mam jakieś wątpliwosci dot. wspomnianej osoby)
Ostatnio zmieniony 11 maja 2006, 14:02 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

s00hy
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: s00hy » 29 cze 2006, 08:51

To ja może pozwolę sobie podać dwa linki:

http://www.youtube.com/watch?v=3gC0Wu0UK1Y

http://www.youtube.com/watch?v=DAjBryHkeVg

czyli jednak się da ;-)
phm Rafał 's00hy'Suchocki HO
www.natropie.zhp.pl
Szczep 206 WDHiGZ "WołodyjowscY"
-=[ www.citygames.pl ]=- I love this Game

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 06 lip 2006, 15:25

Nikt nie zabrania krytyki tylko bicie piany i rozmowy dla samej rozmowy ktore nic nie wnosza do tematu a tak czesto bywa na forach roznego rodzaju sa moim zdaniem bezcelowe Druhu.
Konstruktywna krytyka polega na dawaniu również POMYSŁÓW ktore mozna wykorzystać. Mam osobiscie dośc malkontentów, którzy "jeżdzą jak po łysym koniu" po złej GK, Chorągwiach, Hufcach. Zaś co do funkcji to nie wszyscy biorą za pełnienie ich pieniądze. Po prostu zamiast owych mądrości forowych życiowych i ekspertyz promocyjno/iformacyjnych moze zacząć wziąc się za konkretną PRACE w swoich środowiskach. Szczerze to wszystko oponentą polecam.
Czego sobie i Wilkowi Samotnikowi oraz wszystkim zyczę
Ostatnio zmieniony 07 lip 2006, 13:07 przez Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 06 lip 2006, 15:47

Osobiscie wole konstruktywne bicie piany niz bylejakosc tworzenia ;). A moze zamiast rad dla innych warto je samemu wdrazac? ;)
.........................
# wedrownik.net

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 06 lip 2006, 16:03

Wilk pisze:Nikt nie zabrania krytyki tylko bicie piany i rozmowy dla samej rozmowy ktore nic nie wnosza do tematu a tak czesto bywa na forach roznego rodzaju sa moim zdaniem bezcelowe Druhu.
Konstruktywna krytyka polga na dawaniu również POMYSŁÓW ktore mozna wykorzystać. Mam osobiscie dośc malkontentów, którzy "jeżdzą jak po łysym koniu" po złej GK, Chorągwiach, Hufcach. Zaś co do funkcji to nie wszyscy biorą za pełnienie ich pieniądze. Po prostu zamiast owych mądrości forowych życiwoych i ekspertyz promocyjno/iformacyjnych moze zacząć wziąc się za konkretną PRACE w swoich środowiskach. Szczerze to wszystko oponentą polecam.
Czego sobie i Wilkowi Samotnikowi oraz wszystkim zyczę
a to było a propos czego?

to taki manifest programowo - filozoficzny Druha?
i to wrzucony nie wiadomo gdzie, na chybił trafił

albo ja jestem ciężko kumaty i to poważnie, albo magicznie wysoki poziom myślenia filozoficznego Druha zupełnie nie dociera do przeciętnego człowieka

Druhu, sztuką jest być zrozumiałym przez adresatów, a nie prawić morały, których co najmniej niektórzy forumowicze nie rozumieją

Wilk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Wilk » 06 lip 2006, 16:26

Nie bede odpowiadał na zaczepki z Twej strony zas wypowiedzi typu "ciezko kumaty" uznam za ponizej jakiejkolwiek krytyki. Personalne wycieczki to chyba nie ta liga dalkow. Nadzwyczajnie na tegotypu poziom dyskusji nie chce mi sie rozmawiać. Mam tez nadzieje ze nasze drogi sie nie spotkaja. Braterstwo braterstwem ale chamstwa nie bede tolerowal, tym bardziej ze w zadnym z moich komentarzy nie było "wycieczek osobistych" pod Twym adresem i ani sie znamy. Zycze powodzenia w niesieniu "Skautowego Korpus Pokoju"

Cóż własnie to robie yama;)) juz od dawna:) Efekty promocyjne i informacyjne mojego macierzystego hufca i druzyny sa conajmniej przyzwoite;)
Ostatnio zmieniony 06 lip 2006, 16:28 przez Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Adam Zawadzki - rzecznik prasowy ZHP
„stawiajmy wyzwania, świećmy przykładem”

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”