Ciekawe akcje zarobkowe? Czy takie w ogóle istnieją???

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 lis 2006, 09:40

kiubik pisze:
najlepiej zarobkowa akcja zarobkowa (jak to brzmi:D) jest akcja pakowania towaru na kasach w hipermarketach ;)
faktycznie, jest to łatwy do zorganizowania i intratny proceder ;)
harcerze już prawie wrośli w świąteczny wystrój supermarkteów (pytanie, czy to powinno cieszyć ;) )
Heh.. to nie jest akcja zarobkowa tylko zbiórka z ofiarności publicznej. To są zupełnie różne sprawy.

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 08 lis 2006, 09:52

słonko pisze:Nie wiem czy taki pomysł już jakieś środowisko realizowało, czy realizuje, ale czytając skauting.pl o akcjach zarobkowych zaciekawiła mnie akcja z kalendarzami własnymi, żeby poprosrtu robić to samemu.
Chciałbym podzielić się z tym z Wami, jak uważacie czy to sensowne, czy też nie i dlaczego? Może ktoś ma jakieś doświadczenie i doradzi? W jakim formacie, w jakich cenach sprzedawać, kiedy najlepej zaatakować, w jakiej formie najlepiej zaatakować, itd. itp.
Pierwsze trzeba zbadać rynek, czyli sprawdzic z kim bedziesz walczył. Odwiedzasz hurtownie papiernicze i sprawdzasz ofertę, jakie kalendarze i po ile. Następnie sprawdzasz jakie bedą Twoje koszty, masz w ten sposób pierwszą odpowiedź czy są jakieś szanse. W zasadzie sa możliwe akcje na troche innych zasadach, mały nakład, dedykowany np. do rodziców harcerzy, wtedy sprzedasz troche drożej ale ograniczona ilość... Rynek jest brutalny, o ile zdarzało mi się robić kalendarze czy zegary firmowe, długopisy, podstawki... To nigdy w drużynie. Generalnie trzymam sie z daleka od akcji zarobkowych ze wzgledu na regulamin tych akcji. Wolę pozyskać środki w inny sposób, a wychowanie ekonomiczne ? Można to robić poza drużyną, nie przeprowadzając tego finansowo przez ZHP. Lepiej jak sobie harcerze zarobią. Zawsze można uchwalić wyższą składkę, czy też ustalić, że koszty np. biwaku pokrywają samodzielnie ze środków zarobionych "obok" Miałem przypadek gdzie chłopak bardzo chciał jechać na obóz ale kasa blanka, cóż pomogłem w znalezieniu pracy (wpisywał rekordy do bazy danych) i skasował dzięki czemu zapłacił...
Na sprzęt mamy kasę z 1 % (upsss.. to mi przypomniało że mi został jeszcze tysiąc do wydania)

Pozdrawiam
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

Magda43
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magda43 » 16 gru 2006, 13:33

a ja mam takie pytanie, bo gdzieś coś takiego mi się obiło o uszy, a chciałam się upewnić. Czy do akcji zarobkowej, w której będzie sprzedawane jedzenie (np. ciasta, itp.) potrzebna jest zgoda sanepidu albo podobnej instytucji?
sam.Magdalena Lewicka
drużynowa 43 KDH im. Jadwigi Falkowskiej
Chorągiew Kielecka ZHP

boraczy
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: boraczy » 19 gru 2006, 11:47

Możecie również pokusić się o zbiórkę starych pustych tonerów i atramentów i odsprzedawać je. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na www.puste.pl . Przed pierwszą wysyłką porozmaniajcie z Waszym Komendantem Hufca lub Skarbnikiem by omówić kwestię wystawiania przez Hufiec faktur VAT.
hm. Marek Boraczyński
Z-ca Komendanta Chorągwi Gdańskiej

Jerzyk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jerzyk » 07 sty 2007, 22:58

faktury vat to jedno - a jak w tym temacie kwestia zezwolenia na obrót odpadami?

Jerzyk
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Jerzyk » 08 sty 2007, 21:13

bez komentarza;/

agatawolna
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agatawolna » 31 paź 2007, 23:05

moi drodzy druhowie! czytam sobie że wielu z was uwaza stanie i pakowanie zakupów w hipermarkecie za najlepszy pomysł na akcję. cóż... ogólnie rzec biorąc nie zgadzam sie z tym bo(wymienie w pkt, zeby było szybciej)

-niektórzy ludzie sobie nas nie życzą
-nie jest to praca, jest to zebranie, coś jak mycie okien samochodów ludziom, stojącym w korkach i domaganie sie zapłaty(co łaska, ale przecież nie mogą nam nie dać, bo to uż jest szczyt camstwa, a ludie nie lubią być postrzegani jako chamy...;p)
-jeste to ni mnie ni więcej PONIŻAJĄCE! to jest zwykłe żebranie! jeśli jeteśmy w stanie wymyśleć fajny, 3-tyg obóz, to jesteśmy w stanie wymyślić jakies sensowne akcje zarobkowe... nienawidze stać przy kasach, czuje sie traktowana przez ludzi jakos ktos gorszy, któremu z litosci trzea dać drobne... nie mam kulturalnych słów, by to opisać... mam nadzieje że rozumiecie mnie,bo wątpie czy ktokolwiek kto stał przez 3 godziny na takiej"akcji zarobkowej" marzył by brać udział w następnej...

weszłam na to forum przypadkiem-szukając inspiracji do jakiś fajnych akcji-bo grozi mi stanie orzez najbliższe 5 tyg pod rzą w supermarketach poniżając się(oczywiście w moim odczuciu) a musze iść, ponieważ jestem przyboczną i mam dawać przykład... ale chce oszczedzic młodszym dh takiego wstydu jakim jest dla mnie stanie w marketach.

mam jeszcze jedno pytanko: czy ktoś z Was organizował kiedys lub brał udział w jakiś akcjach typu aukcje z okazji jakiś świąt, organizowanie zajęć dla dzieci(np z jezyka angielskiego) za jakiś bezcen-np 5 zł od osoby 45 minut w tygodniu... w mojej drużynie jest duży zz, możemy sie czegoś takiego podjąć. ie wiem tylko za bardzo jak sie za to zabrać... myślałam zeby zrobić to z ramienia jakiejs parafii(moje bractwo działa przy kik-u, myślę, więc że zostalibyśmy dobrze orzyjęci chociażby z tego powodu;p) poza tym ludzie bardziej przyswajają sobie rzeczy uslyszane w kościele, niż z ust cioci kuzynki sąsiadki babci zięcia, którego prababci szwagra wnuczkaorganizuje z ramienia harcerstwa akcje tego typu... chce robic z drużyną coś, co mozna nazwać pracą nie zebractwem i dostawać za to jakąś niewielką zapłatę;) jeżeli ktoś jest mi w stanie pomóc, będę b. zobowiązana;)

ps. jestem z zhr, ale nie zniechęcajcie sie do mnie tylko z tego powodu, nie mniej jednak pragnę zauważyć, że na waszym forum wypełnbiając formularz rejestracyjny musialam zaznaczyc, że jestem spoza środowiska;) taka drobnostka, ale inni mogą mieć wrażenie, ze jestem w ogóle nie związana z harcerstwem;) mniejsza, z góry dziekuje za pomoc!
dh agata

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 31 paź 2007, 23:10

My robimy akcję parking, czyli za symboliczne 5 zł parkujemy samochody pod cmentarzem. Poza tym znicz, czyli sprzedaż zniczy na Wszystkich Świętych. Nasze dziewczyny kombinują z jasełkami dla przedszkoli, zobaczymy jak im wyjdzie.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

zyrafa
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zyrafa » 01 lis 2007, 12:14

Co do akcji market... jest poniżająca owszem - też bardzo jej nie lubię aczkolwiek 970zł za stanie po 4h przez 5 weekendów....Żadna akcja nie jest równie opłacalna jak market a chętnych harcerzy, HS a nawet wędrowników (nie pełnoletnich - oni nie mają szansy na normalną prace) nie brakuje.

Akcje kiermasz przed świętami liczy się w setkach, akcja znicz to już może będzie tysiąc a akcja market to już jest kilkanaście tysięcy... / przez liczbę uczestników akcji i wychodzi na to że wyprawa do Anglii kosztuje o połowę mniej
Maciej Filipecki HO

SZERSZEń_9DW
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: SZERSZEń_9DW » 01 lis 2007, 12:44

U nas w hufcu jest rozkładana ścianka zawsze ją rozkładamy na dniach miasta i dosyć korzyści przynosi :P

zuzka_tarnów
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: zuzka_tarnów » 01 lis 2007, 17:35

Zyrafa - u nas zarabia się 970 zł za stanie dwa popołudnia po 3 godziny... także akcja w marketach jest wiele bardziej opłacalna - a co do poniżenia - tutaj myślę, że każdy ma swoje zdanie na ten temat.
pwd. Zuzanna Karwat
drużynowa 10 TDH "Młody Las"
im. Partyzantów AK oddziału Regina II
pełnomocnik Komendanta Hufca ds. kształcenia
członkini Referatu Harcerskiego Chorągwi Krakowskiej

sikor
Stały bywalec
Kontakt:

Post autor: sikor » 01 lis 2007, 20:08

Przypominam że w marketach zbieramy a nie zarabiamy.
hm. Janusz Sikorski HR
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”