Tytus ....

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 11 lut 2005, 23:44

Jak się nie mylę tak nazywała się postać z bajki, która jest teraz na ulotkach, wizytówkach 1% dla ZHP.
Ale to jest mało ważne, ważny jest gatunek 'tego osobnika' to krótko mówiąc małpa - bez obrazy.

I tu mam niesmak, czy władze uważają że ludzie, którzy przychodzą do ZHP to m...
Jeżeli tak to muszę powiedzieć, że NIE.
A jeszcze ten tekst TO ONI ZROBILI ZE MNIE CZŁOWIEKA.

To razem jest bardzo niesmaczne.

To nie tylko mój głos to głos harcerzy, rodziców i ludzi którzy to widzieli.
To jest antypromocja.

Naszczęście mój hufiec ma włsne ulotki i plakaty.
Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
S t e f a n M i r o w s k i „ S p ł a c i ć d ł u g ”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz
Chorągiew Warmińsko - Mazurska

kojot
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kojot » 11 lut 2005, 23:55

Nie mogę się z Tobą zgodzić - Tytus to postać komiksowa wręcz kultowa dla wielu ludzi którzy mają dzisiaj po trzydzieści kilka lat. Wielu z nich kojarzy Tytusa z młodymi latami swojego życia, kiedy to co sobotę biegli do kiosku po nowy numer Świata Młodych, żeby na ostatniej stronie przeczytać kolejną część historii z jego udziałem.

Wg mnie ulotka z Tytusem jest bardzo trafionym pomysłem.
hm. Krzysztof Kujawski

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 12 lut 2005, 11:26

Ale osoby mogące prezekazać podatek to nie tylko 30 latkowie, musimy być uniwersalni, uderzyć do wszystkich, ja też czytałem komiks o TYTUSIE też lubię ale chodzi o odbiór społeczny
Ja wychowałem się na PANU SAMOCHODZIKU,ale nawetz największą sympatją nie napisał bym na ssamochodzie wuja Gromiły ZHP.

Tymczasem długi trzeba spłacać, depozyty przekazać innym. Może nikt im tego nie powiedział?”
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

qrak

Post autor: qrak » 12 lut 2005, 15:17

Plakat to nie pismo urzędowe..., a promocja i reklama to branża w której liczy się pomysł, błyskotliwość, umiejętność wybicia się z szarości, poczucie humoru również.
Plakatu nie widziałem, ale pomysł wydaje mi się trafiony i po prostu OK.
Mychas nie można traktować wszystkiego dosłownie..., a jeśli już się upierasz to interpretował bym to tak: "Nawet z małpy zrobimy fajnego człowieka...".
:)

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 12 lut 2005, 23:36

qrak napisał:
"Nawet z małpy zrobimy fajnego człowieka...".
:)
To znaczy że do ZHP nie przychodzą wartościowi ludzie tylko małpy?
www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 13 lut 2005, 15:44

Jestem bardzo ciekaw o jest na Twoich ulotkach?? Harcerze w kręgu, przy ognisku z gitarą??

Wybór Tytusa jest spowodowany własnie tym przesłankami o których napisał Krzysiek. NIkt w ZHP (mam nadzieję) nie uważa, że do ZHP przyvchodzą małpoy. jeżeli Ty tak uważasz to jest mi Cię szczerze żal.
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

qrak

Post autor: qrak » 13 lut 2005, 19:20

Nie...
To znaczy, że przychodzą do nas ludzie bardzo rózni, ale nawet gdyby trafiła do nas małpa potrafilibyśmy z niej zrobić kogoś fajnego.
Nadal jestem zdania, że sensowniejsze jest jednak myślenie o zawartym w tym pomyśle przekazie w kategoriach nieco bardziej abstrakcyjnych.

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 13 lut 2005, 22:57

>:(NIE uważam, że do ZHP przychodzą małpy i tego nie powiedziałem, ani nie sugerowałem, bo pracuje na najtrudniejszym odcinku pracy w ZHP i wiem kto do nas przychodzi, są to ludzie różni - i to jest właśnie prawda.
Ja i instruktorzy w moim hufcu, rodzice moich harcerzy oraz znajomi są widocznie inni i mają inny pogląd na to, może mamy inne poczucie humoru może gdyby był to ktoś inny to bym reagował innaczej, chociaż lubię/lubiłem komiks o TYTUSIE.
Ale chodzi o to że my musimy się starać dotrzeć do jak największej liczby osób - pozytywnie i je przekonać.

:)I nikogo mi nie jest żal, bo forum jest po to abym / abyśmy wpisywali nasze uwagi, poglądy i zaniepokojenie, które powinny tam u czytających na / wzbudzić pewne pytanie, a nie zaraz złość i stawianie po drugiej stronie barykady z góry z oceną naganną. Bo to nie jest miejsce na wpisy dobrych życzeń do Pana ..., ani księga wszelkiej wdzięczności.

A co do moich ulotek, to pokazałem prawdę, bez abstrakcji zapromowałem tym co u mnie najlepsze w środowisku, a jest to akcja porządkowania i renowacji zabytkowego cmentarza i ruin kościoła w pobliskiej wsi.
Wszyscy w okolicy słyszeli i wiedzą co robimy i co już zrobiliśmy i nas popierają.
Każdy woli dać aby piniądz został dobrze spożytkowany i w
W tle jest zdjęcie efekt naszej pracy a na nim tekst dlaczego warto przekazać, co zrobimy z piniędzmi, kto może przekazać, jak i gdzie darmowo wpłacić oraz jak się rozliczyć.
Wyślę do GK meilem do Dh. Kowlaka.
A co do harcerzy przy ognisku z gitarą, to znkomity pomysł, tak ludzie nas widzą i tak nas już zaszuflatkowali, i to co najważniejsze jest to odbiór bez abstrakcji pozytywny.

www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

Alex
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Alex » 15 lut 2005, 07:54

Szczerze powiem nie zastanawiałem się nad ogólnym wyglądem tych reklamówek.... no ale można to co jest tam przedstawione zrozumieć dwojako.... a tak juz nie powinna wyglądać reklamówka... Nie powinno być na niej negatywnych skojarzeń. No i jeszcze.... to nie jest promocja naszych działań tylko Głównej Kwatery dlatego, że...... jest tam konto GK-i. Po co? Dlaczego? Przecież mamy swoje konta!!! Proponuję zajrzeć do dyskusji na stronie http://www.forum.zhp.pl/viewtopic.php?TopicID=2574
phm. Wojciech Cabaj
Komendant Hufca ZHP Chełmża
Drużynowy 49 Drużyny Harcerskiej im. K. Wielkiego z Chełmna,

Dorota z 48
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Dorota z 48 » 15 lut 2005, 12:11

Pozostaje nam, zakładając, że akceptujemy Tytusa, dołączać "swoje" numery kont i tłumaczyć. Trochę to komplikuje.
Bardzo żałuję, że tak późno zapadła decyzja z numerami - "Synogarlica" proponowała dość ciekawe materiały. No cóż, jestem cały czas optymistką :) i mam nadzieję, że jednak te doświadczenia będą służyły wnioskom na przyszłość.

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 16 lut 2005, 16:32

Alex napisał:
można to co jest tam przedstawione zrozumieć dwojako.... a tak juz nie powinna wyglądać reklamówka...
Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. Bardzo wiele reklam jest budowanych w oparciu o dwuznaczność. Nie ma w tym nic złego. Czy po reklamie jogurtu z "biedronki" sądzisz, że promuje ona jogurt przygotowany z biedronek?

Nie dla idiotów...
phm. Bartosz Myszkowski

MYCHAS
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: MYCHAS » 16 lut 2005, 16:38

Tak ale my nie sprzedajemy żadnego towaru, my mamy zapromować związek!

Bo nie widziałem jeszcze rejklamy instytucji, organizacji, urzędu która jest dwojaka.

www.orneta.zhp.pl

hm. Michał Ludkiewicz

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 16 lut 2005, 16:39

MYCHAS napisał:
A co do moich ulotek, to pokazałem prawdę, bez abstrakcji zapromowałem tym co u mnie najlepsze w środowisku, a jest to akcja porządkowania i renowacji zabytkowego cmentarza i ruin kościoła w pobliskiej wsi.
Super, żadnych negatywnych konotacji... Ale czy aby na pewno?

Patrząc z zewnątrz powiedziałbym: "OK, jeśli chciałbym aby moje dziecko pracowało z miotłą pod gołym niebem to nie musze go wysyłać do ZHP. Wystarczy, że zniechęce go do nauki i do końca życia będzie z miotłami zasuwał."

Tak to już jest, KAŻDĄ rzecz można zrozumieć w sposób odmienny. Ty źle postrzegasz Tytusa, mnie ta ulotka by zachęciła. Podaj choć jeden przykład reklamy która zachęci wszystkich, a nie zniechęci nikogo.
phm. Bartosz Myszkowski

myfa
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: myfa » 16 lut 2005, 16:49

MYCHAS napisał:
Tak ale my nie sprzedajemy żadnego towaru, my mamy zapromować związek!
Nie widzę różnicy. Ale zaznaczam, nie jestem ekspertem w dziedzinie promocji/reklamy/marketingu.

Czy ktoś może mi wyjaśnić czym to się różni?
phm. Bartosz Myszkowski

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”