Akcja ZNICZ

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
Zablokowany
mielczar

Post autor: mielczar » 04 paź 2004, 10:54

Pojecie kary jest względne.... Zależy to od tego kogo będziemy karać. Ja nigdy nie pomyslałbym nawet, że harcerze w mojej drużynie mogą za karę robić pompki albo satelitki.

Ale sam działam w drużynie wędrowniczej i podejrzewam, że wobec niektórych taka forma karania jest w szczególnych przypadkach dopuszczalna....
Wędrownik jest w wieku w którym powinien ponosić konsekwencje swoich poczynań. Zarówno tych złych jak i dobrych.

W mojej drużynie nasz drużynowy jest dla wszystkich takim autorytetem, że sama krytyka postępowania któregoś z harcerzy jest często wystarczającą karą.... I wierzcie mi, że wolałbym robić satelitki niż usłyszeć : "Mielczar.... Wiesz.... Teraz to już przesadziłeś....". Coś okropnego... ;) Jakieś kary mamy opracowywać ale ta tutaj opisana jest najbardziej skuteczna...:)

--
Mielczar
7 Wieluńska Drużyna Wędrownicza im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 04 paź 2004, 11:20

mielczar napisał:
Chciałbym aby ktoś podał mi regulamin akcji ZNICZ i przesłał mi go na maila rudyszympans@o2.pl.

Z góry dziękuję.
A kto Ci powiedział że jest jakiś
"regulamin akcji ZNICZ" ?
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

PawełM
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PawełM » 04 paź 2004, 12:34

My to robimy juz po raz czwarty i po raz pierwszy słyszę o regulaminie.

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 04 paź 2004, 12:38

Chyba że chodzi o obowiązujące w ZHP przepisy finansowe dot. tego typu działań.
Te są dostępne na stronie:
http://www.dokumenty.zhp.org.pl/index_vi.html
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

mielczar

Post autor: mielczar » 05 paź 2004, 09:37

Pojecie kary jest względne.... Zależy to od tego kogo będziemy karać. Ja nigdy nie pomyslałbym nawet, że harcerze w mojej drużynie mogą za karę robić pompki albo satelitki.

Ale sam działam w drużynie wędrowniczej i podejrzewam, że wobec niektórych taka forma karania jest w szczególnych przypadkach dopuszczalna....
Wędrownik jest w wieku w którym powinien ponosić konsekwencje swoich poczynań. Zarówno tych złych jak i dobrych.

W mojej drużynie nasz drużynowy jest dla wszystkich takim autorytetem, że sama krytyka postępowania któregoś z harcerzy jest często wystarczającą karą.... I wierzcie mi, że wolałbym robić satelitki niż usłyszeć : "Mielczar.... Wiesz.... Teraz to już przesadziłeś....". Coś okropnego... ;) Jakieś kary mamy opracowywać ale ta tutaj opisana jest najbardziej skuteczna...:)

--
Mielczar

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 10 paź 2004, 12:32

Chyba chodzi o sposób rozliczania tej akcji. Jeśli tak to faktycznie wszystko jest w instrukcji finansowej (akcje doraźne). Jeśli nie to musisz dopytać tego drużynowego o co chodziło. Może parafia czy adminstrcja cmentarza, gdzie sprzedajecie znicze ma jakiś regulamin? Jeśli chodzi o ZHP na 100% takiego regulaminu nie ma.
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 10 paź 2004, 13:25

Hm.. u mnie to wyglada tak : pisze zgloszenie do Hufca ze chce rozpoczac z druzyna taka akcje. nastepnie gdy juz mam zgode na jej przeprowadzenie zaczyna sie reszta zalatwian (tzn. gdzie i od kogo kupic znicze i te pasci). po calej akcji trzeba sie rozliczyc wiec dobrze jak masz rachunki badz fakture. wtedy piszesz w ksiazce finasowej druzyny ile zniczy dostales/wziales od dostawcy i za jaka kwote, ile z tego sprzedales i za jaka kwote oraz czy ci cos zostalo do zwrotu czy nie. rowniez takie rozliczenie akcji musisz dostarczyc do hufca. noi i piszesz jeszcze meldunek o zakonczeniu akcji znicz. aha i jeszcze pamietaj ze wszystkie dokumenty sa razy 2 :) oryginal do teczki pism wychodzacych twojej druzyny a kopia do hufca. i nie zapomnij wyslac podziekowan :) no to tyle :) buzka.

mielczar

Post autor: mielczar » 12 paź 2004, 15:30

--
Mielczar

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”