Sposoby zarobkowania

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
ufo125

Post autor: ufo125 » 25 lis 2002, 01:33

Właśnie preczytałem sprawozdanie posiedzenia Rady Naczelnej ZHP i było tam takie zdanie:

Na zakończenie punktu "Sprawy różne" został złożony wniosek o dopisanie dodatkowego punktu porządku obrad dotyczącego zwołania zjazdu nadzwyczajnego, w związku z tym Przewodniczący ZHP ogłosił przerwę w zebraniu do dnia 28 czerwca br.

Czy to oznacza, że szykuje się Nadzwyczajny Zjazd ZHP? A może ja źle zrozumiałem treść. Jeżeli tak to czym on jest spowodowany.

--
ćwik Bartłomiej Kolisko
drużynowy Hufiec Chorzów
Chorągiew Śląska

Kama

Post autor: Kama » 01 gru 2002, 05:00

Cóż... Drogi Bartku! Niestety mam ten sam problem. Zaznaczę jeszcze tylko, że moja drużyna ma duuuuuuużo zaległych składek!
Chyba nikt nie przebije w tym mojej drużyny! Najgorsze jest to, że nie potrafię z tym nic zrobić:(
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły na dobrą akcję zarobkową- błagam- dajcie znać.

śmiały
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: śmiały » 06 gru 2002, 16:54

1. sprzedaż zniczy:
dogadujecie się z wytwórnia takowych (albo hurtownią)...
dają wam dużo taniej niż w sklepie...
sprzedajecie w rodzinie z niewielką marżą (i tak taniej niż w sklepie) oraz chodzicie po blokach (najlepiej na swym osiedlu, gdzie was znają, można wtedy uniknąć wyzwisk i innych nieprzyjemności) - tu marża juz nieco większa...
akcja naprawdę skuteczna, jak ludzie się przyłożą (niestety w tym roku trochę za późno)...

2. sprzedaż kartek świątecznych:
podobnie jak ze zniczami...
ludzie naprawdę się cieszą, jak nie muszą łazić po sklepach...
nie uważam tego za formę żebractwa (niektórzy, do których się stuka tak uważają)...
ale ogólnie też można nieźle zarobić...

Sprzedając znicze, bądź kartki należy być odpowiednio ubranym (mundur), przedstawić się (imię i nazwiskoi niekoniecznie, ale drużyna itd) oraz podać jaki jest cel akcji (na co będa szły pieniądze), oczywiście trzeba być miłym i olać wyzywających, a nie wdawać się z nimi w dyskusję, bo wszystko w razie co widzą sąsiedzi...

Pozdrawiam i życzę powodzenia

dokumenty
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: dokumenty » 07 gru 2002, 12:16

śmiały napisał:
(....)
Sprzedając znicze, bądź kartki należy być odpowiednio ubranym (mundur), przedstawić się (imię i nazwiskoi niekoniecznie, ale drużyna itd) oraz podać jaki jest cel akcji (na co będa szły pieniądze), oczywiście trzeba być miłym i olać wyzywających, a nie wdawać się z nimi w dyskusję, bo wszystko w razie co widzą sąsiedzi...

Pozdrawiam i życzę powodzenia

I trzeba pamiętać że ZHP podlega w pełni ustawie VAT, zaś podatnikami VAT są poszczególne KCh.
Ze wszyskimi konsekwencjami, także w postaci kas fiskalnych, jeśli dana KCh "załapuje" sie na nie.
A druzyna prowadzi sprzedaż jako KCh (za zgodą komendanta).
Niestety oznacza to sporo komplikacji, których zlekceważenie może spowodować restrykcje prawne wobec ZHP i/lub drużynowego.

Czuwaj
hm. Czesław Przybytek HR
tel.kom. 519-160-185

Kinka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kinka » 29 gru 2002, 16:37

Może zna ktoś jakąś fajną akcję zarobkową na jakiś najbliższy termin! Z tymi podanymi wyżej to troszkę za późno, a Wielkanoc dopiero w kwietniu!!!
"Poinformowany jest ten, który wie, gdzie znaleźć to, czego nie wie" :)

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 25 kwie 2003, 23:09

Hm... kartki swiateczne mozna robic samemu badz zamowic gotowe www.synogarlica.fr.pl kartki ladne i naprawde zchodza :) polecam. Co do innych akcji nie wymienianych tutaj wczesniej to nie mam zielonego pojecia... moze makulatura, skup puszek. Moja druzynka tez ma problema lekiego z wymyslaniem skutecznych akcji. A fundusze oj przydalyby sie :)

JAK KTOS MA JAKIS CIEKAWY POMYSL to prosze dajcie znac :)
Czuwaj.

Robal

Post autor: Robal » 28 kwie 2003, 17:13

śmiały napisał:
2. sprzedaż kartek świątecznych:
podobnie jak ze zniczami...
ludzie naprawdę się cieszą, jak nie muszą łazić po sklepach...
nie uważam tego za formę żebractwa (niektórzy, do których się stuka tak uważają)...
ale ogólnie też można nieźle zarobić...

Z tego co druh pisze rozumiem, że chodzi tu o sprzedaż kartek zwiazaną z chodzeniem po domach/mieszkaniach. Jeżeli tak, to pragnę zauważyć, że jestem absolutnie przeciwny tego typu akcjom. Pomijając już kwestię iż kojarzy się to żebractwem, albo w najlepszym razie akwizycją, dochodzi jednak kwestia bezpieczeństwa. Robiąc akcję całą drużyną, nie możemy być pewni, że nasi harcerze nie trafią na melinę czy osiedlowy element. W takiej sytuacji możemy nawet trafić za kratki, czego chyba nie warto dla paru złotych.

[Edytowany przez Robal dnia 28.04.2003 o 18:13 ]

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 28 kwie 2003, 21:53

Robal napisał:

Z tego co druh pisze rozumiem, że chodzi tu o sprzedaż kartek zwiazaną z chodzeniem po domach/mieszkaniach.
[Edytowany przez Robal dnia 28.04.2003 o 18:13 ]
Hm... kto powiedział zeby chodzic po obcych mieszkaniach/domach? Kazdy z nas ma przeciez babcie, ciocie, znajomych, nauczycielki itp. W mojej druzynie zrobilismy na Wielkanoc taka akcje i musze powiedziec ze calkiem niezle nam to poszlo. ( nie pukajac do nieznanych drzwi ). Jezeli ktos cie zna to napewno kupi.... isla perswazji.

Robal

Post autor: Robal » 28 kwie 2003, 22:04

W pełni się zgadzam i popieram taką formę zarobkowania jak sprzedaż np. kartek rodzinie, czy znajomym. Natomiast z wypowiedzi śmiałego zrozumiałem, że chodzi o chodzenie po domach. Tego absolutnie nie popieram.

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 12 cze 2003, 17:32

Możecie zrobić jakąś imprezę, na której przeprowadzicie aukcję różności". Można sprzedawać ciasta pieczone przez harcerzy (warto zajrzeć do sprawności, by znależć motywację dla druhów). Można pakować zakupy w hipermarketach. trzeba się dogadać z dyrekcją i to wszystko. Można roznosić ulotki, myć szyby, i dużo dużo innych rzeczy.
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 18 cze 2003, 16:30

Można zorganizować jakieś imprezy dla dzieciaków ze szkół, dla zakładów pracy, ostatnio sędziujemy na rajdach samochodowych, niektórzy organizują zielone szkoły, rajdy, biwaki lub obozy "komercyjne". Można pogadać z rodzicami harcerzy może mają dla nas coś do zrobienia np. pomalowanie płotu itp. Można zrobić konkurs plastyczny, a potem rodzice za symboliczną złotówkę będą mogli kupić pracę swoich pociech. Może jakieś nadleśnictwo chciałoby, żebyście coś dla nich zrobili, teraz gdy organizujecie obozy jest okazja by pogadać z leśniczym. Można nawiązać współpracę ze Strażą Ochrony Przyrody, za udział w patrolach może uda się coś zdobyć dla drużyny? Można trzepać dywany, wrzucać węgiel do piwnic. No i oczywiście pozostaje cała rzesza sponsorów, którym często trzeba coś zaproponować w zamian.
Kto chce szuka sposobów, kto nie chce szuka powodów, a harcerze twarde sztuki żadnej pracy się nie boją! Do dzieła!
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 19 cze 2003, 12:12

Jeszcze coś mi się przypomniało...
Można rozprowadzać prasę, jakiś konkretny tyuł. Można też dogadać się w redakcji i stwożyć jakąś rubrykę, gdzie będą zamieszczane wasze artykuły np. gdzie na wakację, lub na wczasy, albo jakiś aktualny problem w waszej okolicy. Dostaniecie wtedy tzw. "autorskie" za napisanie artykułu. Może to być fajne doświadczenie dla harcerzy. Można wydawać jakieś śpiewniki, poradniki, ale z tym jeszcze nie miałem do czynienia tylko słyszałem, że niektóre środowiska tak robią.
Motywacji szukajcie w sprawnościach, i znakach służb - musi się udać!
Teraz czekam na propozycje innych środowisk, Może ktoś jakąś fajną akcję prowadzi u siebie?

Mała Mi

Post autor: Mała Mi » 25 sie 2003, 10:31

u nas to sie proporcowy nazywa :)

--
:pppppppppppp

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 30 sie 2003, 17:56

Jeśli nam się uda, za jakiś czas będziemy organizować konkurs... "break-dance'a". Wystartować będzie mógł każdy, liczymy na udział tancerzy z całej oklicy. Jeden z naszych harcerzy ma bzika na tym punkcie, więc w ramach realizacji próby i swoich zainteresowań organizuje taką imprezę. Może uda się nam coś zarobić przy okazji?

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 09 wrz 2003, 17:15

Nie wiem czy ktoś tu zagląda, ale przypomniał mi się jeszcze jeden pomysł akcji zarobkowej. Można zbierać zioła i owoce i oddawać do skupów (np. Herbapol). Trzeba tylko mieć troszkę miejsca do suszenia i jakiś transport.

[Edytowany przez saper dnia 16.09.2003 o 23:24 ]

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”