Praca w hipermarketach

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
akhsi
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: akhsi » 20 gru 2005, 19:36

Przepraszam nie trafiłem w ten wątek co trzeba.
pwd. Igor Sikora
50 Harcerska Drużyna Wodna
Hufiec Chorzów

agnik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: agnik » 09 kwie 2006, 14:21

Nasza drużyna też dość często organizuje takie akcje. Zazwyzcaj stoimy w marketach przed świętami i zazwyczaj po wypłatach (wtedy jest dużo ludzi i można dużo zarobić) AS co do żebractwa to sądzę, że tak mówią tylko osoby, które nigdy nie uczestniczyły w takiej akcji. Stancie sobie raz i popakójcie a zobaczycie co to za żebractwo. Szczególnie kidy stoisz po 6 godzin 2 albo 3 dni z rzędu to zobaczycie jak was będą boleć nogi. Zresztą jak stoi się już któryś tam raz to można się przyzwyczaić i przaca sprawia przyjemność :)
Pozdrawiam wszystkich
"...Być wytrwałym silnym być oto co przyświeca mi to jest cel, którego chcę Boże tylko daj mi sił..."

agace
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: agace » 10 kwie 2006, 10:28

Też wolałabym zrobić coś namacalnego i za to zarobić odpowiednio do wykonanej pracy. Mogę sprzedawać, organizować. Okej. Ale akcja znicz w DH jest bardzo ciężka, trudna, i niestety, często się na niej traci.

A drugą rzeczą jest to, że ofiarność publiczną o niebo łatwiej się rozlicza. :) Dla mnie to na przykłąd duży plus ;)
"zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną" (k.wierzyński)

pwd. Agnieszka Ciesiołkiewicz
48 LDH "Araukanie"

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 19 cze 2006, 13:17

polecam:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 25410.html

kręci się mała afera i dziennikarskie zainteresowanie - na razie nie harcerze, ale pewnie to jest nastepny etap

Daniel
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Daniel » 19 cze 2006, 13:44

Mama, pewnej harceki z naszego srodowiska, pytala dlaczego jej corka stoi przy kasie tylko 4 godziny i czy nie mozna jej wziasc na dluzej bo przed swietami w domu dziecko placze sie.

:]
pwd. Daniel Laskowski HO
59 Białostocka Wodna Drużyna Wędrownicza
"Czemu By Nie" im. Władysława Wagnera
Hufiec Białystok

Quality is important, not quantity.

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 19 cze 2006, 15:06

Dalkow, tylko oni stawiają 8-latków przy kasach. To mi się nie podoba zdecydowanie.

W T. w Geancie jest zasada - od gimnazjum w górę.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

sikor
Stały bywalec
imię i nazwisko: Janusz Sikorski
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Ziemi Tyskiej
Chorągiew: Śląska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: sikor » 23 cze 2006, 23:03

włóczykij78 pisze:Witam!

wszystkie wasze akcje, które opisujecie, można byłoby uznać z powodzeniem za nielegalne.
Nieprawda. W sporej ilości hufców właściwe przepisy są znane i STOSOWANE. Co prawda sa hufce które łamią prawo ale cóż, takie harcerstwo :(. Ustawa jest jeszcze sprzed wojny ale akty wykonawcze sprzed 3 lat więc można się z przepisem zapoznać, następnie napisać wniosek do wydziału spraw obywatelskich w UM, zapłacić za decyzję (koło 67 zł) i można zbierać. Szkoda że GK nie załatwiła tego odgórnie, jak inne organizacje z MSWiA ale cóż widocznie nikogo tam na górze to nie obchodzi i lepiej załatwiać 1000 zezwoleń na dole niż jedno na górze (np PKPS ma zezwolenie załatwione w MSWiA na dwa lata, dzięki czemu współpracując z nimi możemy zbierać dla potrzebujących bez płacenia haraczu miastu oraz bez biegania po urzędach).

Pozdrawiam

ps. Dominiku, z tymi 8 latkami to oczywista przesada, trochę sie dziwię bo większość marketów ma wymaganie co do minimalnego wzrostu ;) (ze względów bezpieczeństwa, czy jakos tak)
hm. Janusz Sikorski HR
Redaktor Naczelny czasopisma "Harcerz Rzeczypospolitej"
lesni.pl hr.bci.pl
Przewodniczący ŚKPW

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 24 cze 2006, 11:13

No włąsnie... Artykuł wyraźnie wspominał o dzieciach lat 8, w T. zaprzyjaźnione środowisko nie wysyła młodszych niż gimnazjum.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”