Praca w hipermarketach

forum Wydziału Pozyskiwania Środków
leon

Post autor: leon » 30 kwie 2004, 12:23

Sorki za ten blad spieszylem sie i nie poprawilem

--
phm Marcin Spasiuk HR

qrak

Post autor: qrak » 02 maja 2004, 16:56

Chętnie przekażę Ci doświadczenia naszego hufca w tego typu akcjach, a były on udane...
Odpowiadając na zastrzeżenia do tego typu Akcji:
1) po początkowych nieporozumieniach obecnie przeprowadzamy Akcję w Hipermarkecie w zgodzie z obowiązującymi przepisami – za zgodą odpowiednich władz samorządowych, w zaplombowanych puszkach z czytelnym opisem celu na który pieniądze są zbierane, przeliczając komisyjnie pieniądze, pod nadzorem powołanego Sztabu (sam byłem jego członkiem) i na podstawie przyjętego przez KH regulaminu itd. Akcja ma charakter kwesty na wypoczynek letni harcerzy naszego hufca – nakłada to oczywiście stosowne wymogi i ograniczenia, tj. pieniądze muszą być wydawane zgodnie z celem i musi być to poświadczone stosowną dokumentacją.
2) nieprawdą jest, że w tego typu akcjach nie wolno brać udziału nieletnim (mających inną opinię odsyłam do Jurka Owsiaka:))
3) właściwy przebieg Akcji winni nadzorować powołani do tego celu instruktorzy (koordynatorzy, sztab...), są oni odpowiedzialni zarówno za przebieg Akcji zgodny z prawem i regulaminem, jak i za stosowne zachowanie kwestujących harcerzy (w tym uprzejme zapytanie czy można pomóc, stosowne umundurowanie, itd.)
4) przeprowadzamy tego typu akcję 2 razy w roku w okresach przedświątecznych i nie chcemy zwiększać ich częstotliwości, wychodząc z założenia, iż to co jest do przyjęcia i może budzić sympatie klientów Hipermarketu na dłuższą metę odbierane byłoby jako uciążliwość
5) co do żebractwa... znam harcerzy i harcerki, którzy w ciągu około 10 dni kwesty potrafili wystać ponad 50 godzin (zaznaczam, że nikt ich do tego nie zmuszał, sami decydowali jak długo chcą kwestować) chcąc pojechać na obóz harcerski i mając świadomość, że jest to chyba jedyny sposób, aby stało się to realne, ponieważ sytuacja finansowa ich rodzin na sfinansowanie takiego wyjazdu w całości, ani nawet w większej części nie pozwoli. Moim zdaniem wykonana przez nich praca (bo pomoc w pakowaniu zakupów w okresie przedświątecznym przy kasie w hipermarkecie jest pracą i to wcale nie tak lekką), wytrwałość i sumienność zasługuje na uznanie. Ja zaś odczuwam niemałą satysfakcję, że w owym "żebractwie" mogłem im dopomóc.
qr
PS. Mniejsza o mnie, ale myślę, że używanie okreslenia "żebractwo" wobec tych dzieciaków jest obraźliwe.

sasol
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sasol » 02 maja 2004, 21:17

Właśnie, czemu nie spytałaś w KCh? Chętnie pomożemy.
phm. Maciej Sas
rzecznik prasowy
Kujawsko-Pomorskiej
Chorągwi ZHP
052 322 20 68
0607 770 730
0661 511 566
m.sas@zhp.bydg.org
www.zhp.bydg.org
adres korespondencyjny:
Maciej Sas
Komenda Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP
ul. Dworcowa 56
85-010 Bydgoszcz

Oleńka....
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Oleńka.... » 19 maja 2004, 13:19

co jak co ale pakowanie w hipermarketach (zwłaszcza tych mniejszych) jest najlepszą formą zarobku dla drużyny. Miałam np. przygotować akcje zarobkową drużyny i sprzedawałyśmy własnoręcznie zrobione kartki wielkanocne a taką samą kwotę jak całość uzbierałyśmy we 2 przez godzinę w markecie. Tylko jak to zrobić kiedy w każdym już jest jakiś szczep albo hufiec...HAL sie zbliża - gorączka finansowa dla drużyn :?? :|
pwd Ola Depczyńska
drużynowa 54 ŁDH
Hufiec Łódź-Polesie

krawiec
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: krawiec » 28 maja 2004, 21:08

Jakie zebractwo. Moja druzyna jak stała na kasach. to zawsze sie grzecznie pytalismy:
-Czy zapakować pani zakupy??
-Tak proszę bardzo/Nie spierd......:)

Pytaliśmy sie także po to aby uniknąc takiej sytuacji jaka jkiałem rok temu:
"Pakujemy zakupy przed Wielkanocą, jakis pan postanowił zorbic imprezę w domciu :P. Zaczynamy pakowac mu zakupy po czym:
-Harcerzu, zostaw to moja wódeczka

Tak było Naprawdę.
Odkrywca Paweł Krawczyk
Szczecin-Dąbie 19DH Sokół
Szczecin Dąbie
--------------------------------------
"twoje oczy, rozwarte szeroko rozstaniem......"

kame2
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kame2 » 28 maja 2004, 21:43

Jak ja pakowałem zakupy to każdemu, tylko raz taka pani mi zwróciła uwagę, bo myślała, że chce sobie je podharcerzyć.
pwd kame2 ho

kame2
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kame2 » 13 cze 2004, 15:49

Spróbujcie dogadać się z hufcem z tego miasta. Jeżeli są organizowane takie akcje to zazwyczaj przez hufiec.
pwd kame2 ho

delfin_jaskolka
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: delfin_jaskolka » 27 mar 2005, 16:19

Jedna z drużyn naszego hufca przez 5 dni roboty zarobiła 2.000 zł albo więcej! Gwarantuje!:)
Deli

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 27 mar 2005, 16:52

racja zazwyczaj hipermarkety w danym miescie "naleza" do danego Hufca... wiec szefostwo trzyma je dla tych ludzi. Pogadaj z odpowiednimi wladzami tamtejzszego Hufca a noz widelec moze sie uda :)

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 22 lip 2005, 11:28

A z jakiej jesteś chorągwi?
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 22 lip 2005, 11:56

saper napisał:
A z jakiej jesteś chorągwi?
Chyba z tej:
ewaantonowicz napisał:
Dalczego Chorągiew zIemi Lubuskiej nie chce tak pomoagać swoim zarobkującym drużynom ???
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

saper
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: saper » 23 lip 2005, 08:50

Przepraszam, nie zauważyłem :(
pwd. Jakub Miechowiecki HO
2 Grudziądzka Drużyna Harcerska TWIERDZA im. Tadeusza Maślonkowskiego ps."Sosna"

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Pozyskiwanie środków”