Zadanie pozlotowe

ODPOWIEDZ
scarlett
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2004, 17:17
Lokalizacja: 16 GDW "Impessa"
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: scarlett » 14 wrz 2009, 19:50

Czy Twoja drużyna już realizuje zadanie pozlotowe? Jeśli jeszcze nie wiesz o co chodzi, koniecznie zajrzyj na stronę Watry - www.watra.zhp.pl

Dwa tygodnie temu wspólnie bawiliśmy się na Wędrowniczej Watrze pod hasłem „Dziś – Jutro – Pojutrze”. Minione czternaście dni pozwoliło nam odpocząć, wyspać się i nabrać energii do dalszego działania. W tym czasie odnaleźliśmy się w Internecie po to, by w nowy rok harcerski wkroczyć z wędrowniczymi sojusznikami u boku.

‘Dziś’ to sytuacja, w której przywitaliśmy Was na poprzedniej Watrze w Suchedniowie. ‘Jutro’ minęło w Imiołkach na niezapomnianej zabawie w gronie starych przyjaciół i nowych znajomych. Teraz przyszedł czas na ‘Pojutrze’…

W monotonii codziennego życia i ciągłym biegu dostrzegamy nowe możliwości, które trafnie wykorzystujemy w naszej harcerskiej pracy. Czasem jednak zapominamy o tym, co najważniejsze. Harcerstwo stanie się niedługo jednym z zajęć pozalekcyjnych, a tylko my możemy zapobiec świetlicowemu charakterowi naszych zbiórek. W jaki sposób? Wróćmy do korzeni, ‘wyjdźmy w świat’. To właśnie do wspólnej wędrówki Was zapraszamy!

Stójcie! Poczekajcie jeszcze chwilę. Nie idźcie do piwnic, nie biegnijcie na strychy w poszukiwaniu zakurzonych przewodników turystycznych. Niech te wędrówki będą naprawdę Wasze. Kto jak nie Wy zna najlepiej Wasze okolice?

A jaki obrać cel swojej wędrówki? Po Watrze doskonale wiemy, że stać Was na kreatywność, której możemy Wam jedynie pozazdrościć. Nieważne, czy ruszycie śladami krasnali ogrodowych, szlakiem obserwacji bocianich gniazd, czy też opracujecie trasę najlepszych cukierni w mieście. Ważne, by ta wędrówka była naprawdę Wasza.

Co potem? Pozwólcie innym przemierzyć Waszymi śladami – wyślijcie dokładny opis Waszej trasy na adres: watra@zhp.pl, a my opublikujemy go na stronie Watry. Mamy nadzieję, że uda się nam stworzyć z tego Wędrowniczy Przewodnik po najciekawszych zakątkach naszego kraju.

Do zobaczenia – na szlaku i w Internecie!
Komenda Wędrowniczej Watry 2009

Przykładowe zadanie pozlotowe już na stronie Watry!
phm. Małgorzata Leliwa HR

komendantka XVI Szczepu Harcerskiego "Delta"
z-ca przewodniczącej HKA "SKIPP" ds. programowych
instruktor Referatu Wędrowniczego Chorągwi Wielkopolskiej
z-ca Komendanta WW 2009 ds. programowych

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicza Watra 2009”