Watra 2009 - już po zlocie - wrażenia?

Snorri
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Snorri » 04 wrz 2009, 11:26

Widzę że V trasa zdominowała ten temat :)

Jako jej uczestnik dodam i od siebie, że trasa była naprawdę bardzo fajna! Basen na końcu pierwszego dnia dodawał nam skrzydeł. Nie udało nam się niestety dotrzeć na czas by się załapać ale prysznic i ognisko nam to wynagrodziły :)

Co do asfaltu to moim zdaniem nie było go wiele - teraz wszędzie urbanizacja, tak naprawdę nie da się go uniknąć. Na początku pierwszego trochę się pogubiliśmy ale było coś uroczego w tym że minęliśmy kilka patroli, a każdy z nich szedł w inną stronę... Za pomocą mapy i kompasu ogarnęliśmy się i dalej poszło gładko.

Trasa drugiego dnia była świetna! Mimo, że nie mamy wprawy w takich wędrówkach to (nie licząc kontuzjowanych) nie było mowy o jechaniu PKS - w końcu wędrówka to wędrówka. Pagórkowate lasy były miłe do chodzenia, idąc nieczynnymi torami nazbieraliśmy torbę muszelek po winniczkach (zuchowcy coś z tego wymyślą), a przy zagrodzie z dzikami narodziła się nasza patrolowa "obrzędowość"... Wielki plus za strzałki do Maciejewa i to że Agaśka zawsze była pod telefonem - przez co nie było problemu z trafieniem.

Kajaki (które przekonały nas do tej trasy) sprawdziły się doskonale. Choć wypadło mi być w ekipie gdzie było 12 km do przejścia to wędrówka w hardcore'owym tempie z chłopakami z Dębicy i rozmowy po drodze będę długo wspominać.

I jeden naprawdę MEGA PLUS trasy: tylko jeden otwarty odcinek na ok 20 min w pełnym słońcu uświadomił nam fakt że prawie cała trasa wiodła w cieniu drzew! Przy tej temperaturze to ma znaczenie :)

Agaśka i reszto ekipy - jak dla mnie ta trasa to kawał dobrej roboty.

deizula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: deizula » 04 wrz 2009, 11:39

Pinki pisze:A ciężkie warunki do rozbicia namiotów - namiot wielkości igloo bądź dwóch ma to do siebie, że da się go rozbić niemal wszędzie. Jednak jak ktoś bierze wielkie namioty, to sam stwarza sobie problem i musi liczyć się z trudnościami.
ta.. może w teorii to się i zgadza :>

Vandrey
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vandrey » 04 wrz 2009, 21:51

Pinki pisze:Watra, Watra i po Watrze
Rozpocznę wywodem o wędrówkach. ...
Mam wrażenie, że trochę zawiodła komunikacja z Wami jako akademikami. Może przez to, że szefa patrolu nie było od początku a byliście ogromną grupą. W Kórniku mieliśmy dodatkową łazienkę w domkach kilka metrów dalej i był tam nawet prysznic i kuchnia w której można było umyć menażki. Mimo, że o tym mówiłem to niewiele osób do tego miejsca trafiło. W Kórniku czasem na zwiedzanie była niedziela i poniedziałek rano. Na odprawie patrolowych wyraźnie mówiłem, że w Kórniku można siedzieć tak długo jak się chce, ale tak aby o 14 być w Zaniemyślu. Dotychczas byłem przekonany, że akademikom udało się trafić od razu do zamku bo rozmawiałem o tym przez telefon z Kasią Tymek. W nocy była gra, podczas której można było dowiedzieć się wiele o Białej Damie a nawet spotkać ją na końcu i przy okazji zobaczyć najważniejsze punkty miasta (dom Szymborskiej, Żydowską Bramę, grodziska w Bninie). Nie wzieliscie w niej udzialu bo potrzebowaliscie czasu na integracje srodowiska akademikow co w pelni rozumiem.

Niestety poniedziałek był dla mnie dniem kiedy musiałem zająć się naszymi zajęciami na czwartkowy blok na Watrze. W związku z tym nie byłem w Zaniemyślu w momencie kiedy tam dotarliście i nie wiem czy dostaliście info o tym jakie miejsca w okolicy warto zobaczyć (Łysą Górę, wyspę Edwarda itd) ale właściwie to na to był przeznaczony czas od 14 do wieczora. Przytyk do ceny kiełbasy jest zupełnie niezrozumiały jeśli pochodzi od środowiska, które na zlocie prowadziło kawiarenkę. Z tego co wiem u Was cena była podobna. Poza tym udostępniliśmy wszystkim chętnym naszego grilla po wpłaceniu 3 zł od ekipy za wsypanie do niego kilku kilo węgla.

W środzie zapewniliśmy taką atrakcje jaka była możliwa (drezyna) a do tego o ile wiem przetransportowaliśmy wszystkim chetnym plecaki na trasie, ktora miala byc przejechana waskotorowka. Co do karaoke to rozumiem, że można nie lubić. Wieczorem w 'kinie' zostalo doslownie kilka osob co pewnie sam widziales i to te osoby zadecydowaly ze chca obejrzec kabarety.

Co do reszty to nie będę sie do tego odnosić. Wiem, ze byly sprawy ktorym powinnismy byli poswiecic duzo wiecej czasu.

Cobra-Mce
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Cobra-Mce » 06 wrz 2009, 12:19

No to pare słów od patrolu ze Śląska :)

Dzięki wielkie za świetny klimat i przygotowanie trasy VI - mimo, że asfaltu też sporo było pierwszego dnia, ale wszystkie rzeczy któe po drodze widzieliśmy rekompensowały to - punkt widokowy, pałac i sporo innych budynków - widoki też był fajne :)
Pozatym fabuła, ekipa obstawiająca i inne patrole tworzyły naprawdę niepowtarzalny klimat.

Co do samego zlotu to nie widzę większych problemó - moi ludzie nie narzekali na nadmiar zajęć, choć pierwszego dnia po wędrówkach jedne zajęcia odpuścili, żeby odpocząć trochę.
Poza tym duże gratulacje dla komendy, bo naprawdę reagowaliście na wszystko co się dzieje, podział obowiązków, zorganizowanie autobusów, msza, współpraca z Wami - wszystko na plus.

Mam nadzieje do zobaczenia na szlaku :)
pwd. Michał 'Cobra' Styczeń HO
Członek Referatu Wędrowniczego Chorągwi Śląskiej
Administrator strony internetowej Hufca ZHP Mysłowice
Drużynowy Próbnej Mysłowickiej Drużyny Wędrowniczej "Cień"

Agaśka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Agaśka » 07 wrz 2009, 12:00

Cieszę się, że byliśmy razem na trasie:) Ale nie zapominajcie, że atmosfera trasy to Wasz "wytwór", za co ogromniaste dzięki. A do podziękowań dorzucę- dzięki dziewczynom z Dębicy za ostatnie ognisko. Myślę, że dywagowanie na temat tego czy "trasa jest użyteczna do wędrówki ", i czy w miejscu startowym była "muszla koncertowa, czy amfiteatr" jest zgoła absurdalne. No ale cóż ....

wyksztalcioch
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: wyksztalcioch » 07 wrz 2009, 20:14

Czy ktoś jest gotów udostępnić jakieś zdjęcia Watrowe na licencji Creative Commons? Potrzebuję takowych do gazetki hufcowej

Ika
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ika » 11 wrz 2009, 21:02

Myślę, że chłopcy z mojego patrolu troszkę przesadzają wymieniając plusy i minusy w takich proporcjach ;) Zdecydowanie za mało napisali o plusach V trasy, a było ich przecież tak wiele. Nie chciałabym powtarzać tego, co już tu zostało napisane, więc po prostu podpiszę się obiema rękami pod dziewczynami z Wrześni i Snorrim :) Szkoda tylko, że suma sumarum nie wyszło wspólne zdjęcie wszystkich patroli :(
pwd. Dominika "Ika" Proszowska HO
drużynowa 111 Pilzneńskiej Drużyny Harcerzy Wędrowników
z-ca komendantki 1 PSH "Zielony Płomień" ds. programowych i kształcenia

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicza Watra 2009”