faworyzacja czy kiepska organizacja?

ODPOWIEDZ
jamajka_bt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jamajka_bt » 23 kwie 2009, 06:13

powiedzcie mi jak to jest? mój patrol wpłacił wpisowe pod koniec lutego, kartę zgłoszenia wysłaliśmy 3 tygodniu marca, zadania wykonaliśmy i zostały one zaakceptowane na początku czwartego tyg. marca. i dalej nie mamy przydziału na trasę, a co gorsza trasy które nas interesowały są już zapełnione, albo nie dojdą do skutku (puszczańska/ratownicza).
dodam że na liście mamy numer ósmy, co tylko potwierdza, że już od początku jesteśmy brani pod uwagę.

a są patrole które ujrzałam na liście max. tydzień-dwa temu i już zostały przyjęte na którąś z tras.
nie chcę przez to powiedzieć, że trasa np. "folklor na wyciągniecie reki" jest gorsza niż inne, ale boje się że to zgasi przedwatrowy zapał w moich ludziach. trafimy na jakąś trasę, która nie pasuje do naszych zainteresowań, nie mając na to wpływu.

no przepraszam, ale czujemy się oszukani.

chciałabym chociaż poznać powód, dla którego wciąż nie wiemy, co z nami będzie!
...działaj!

pwd. Aleksandra 'jamajka' Mieleńczuk HO
z-ca kom. ZD Nowogard ds. programowych
drużynowa 13 DW 'Obława' im. Ernesta Thompsona Setona

WodaGóryLas
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: WodaGóryLas » 23 kwie 2009, 09:22

Czuwaj,
Na stronie pod numerem 8 jest wpisany Patrol który ma przydzieloną trasę.
Czy mogę prosić o informację o nazwie patrolu na adres watra@zhp.pl

pozdrawiam
Monika Jurecka
z-ca komendanta
ds. organizacyjnych

jamajka_bt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jamajka_bt » 23 kwie 2009, 15:17

oj przepraszam... mały błąd pod wpływem emocji ;)

nr 9 to my BTW
...działaj!

Wilczyca
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Wilczyca » 28 kwie 2009, 15:35

Czuwaj!

ja bym też chciała zapytać jak to jest z kwalifikacją na trasy? Wpłaciliśmy 30.03, wysłaliśmy wszystkie zadania i zgłoszenie. Na liście jesteśmy pod numerem 14. Przed nami sa dwa patrole zakwalifikowane na trasę 3 (puszczańską), a po nas 4. Dlaczego więc my nie zakwalifikowaliśmy się skoro lista jest wg kolejności zgłoszeń, a kwalifikacja miała być też wg tego kryterium?

Zdecydowaliśmy się już na inną trasę, ale bardzo nam zależało na puszczańskiej (w drugiej kolejności ratownicza, na ktora jak widzę zgłosił sie tez patrol BTW w drugiej kolejności).

Jakie więc były kryteria kwalifikacji na trasę? Czy mogłyby zostać ujawnione?

Pozdrawiam
pwd. Magdalena Krzemińska
Drużynowa 127 LDSh "Trop"

Eleusis
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Eleusis » 28 kwie 2009, 19:59

Mamy ten sam problem, zakwalifikowano nas najpierw na trasę III, a później wyrzucono na VII, jesteśmy na liście jako 5 patrol dlatego chcemy z poworotem wrócić na III trasę. Najbardziej dziwi mnie to, że na trasę III został zakwalifikowany patrol który nie wykonał jeszcze zadań przedzlotowych ("Komandorzy"), no i to że jak narazie sami jesteśmy na trasie VII. Bardzo nas interesuje jak są przydzielane patrole do tras, bo w naszych przypadkach jawnie został złamany regulamin ("O zakwalifikowaniu na daną trasę decyduje kolejność zgłoszeń").
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2009, 20:13 przez Eleusis, łącznie zmieniany 1 raz.

NorekWLKP
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: NorekWLKP » 29 kwie 2009, 10:58

Zapraszam do działu "aktualności" na stronie.
phm. Piotr Paterek

jasieksz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jasieksz » 08 maja 2009, 17:27

Regulamin pisze:O zakwalifikowaniu na daną trasę decyduje kolejność zgłoszeń
informacja 29.04 pisze:Decydować rzecz jasna będzie kolejność zgłoszeń i rzetelność wykonania zadań.
Niestety nie "rzecz jasna"... Z całym szacunkiem, ale dostrzegam tutaj pewną nieścisłość. Nowe kryteria przyjęcia na trasę są sprzeczne z regulaminem WW. Mam nadzieję, że nie jest to świadomy zabieg ze strony komendy a jedynie niedopatrzenie, które szybko zostanie naprawione.

Regulamin nie mówi nic o kryteriach oceny zadań, a tym bardziej nie uzależnia przyjęcia patrolu na konkretną trasę od ich "rzetelności". Doskonale rozumiem, że bałagan jest nieodzownym elementem organizacji przedsięwzięcia na taką skalę. Wszystkie patrole zgłosiły się na Wędrowniczą Watrę wg aktualnie obowiązującego regulaminu. Zmienianie go w tej chwili było by zabiegiem szalenie niepoważnym.

noł ofens, druhny i druhowie, ale nijak nie rozumiem co się dzieje ;)

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 08 maja 2009, 18:23

Jeśli terminowe wysłanie zadań potraktuje się jako część zgłoszenia, to wszystko gra ;) Sądzę, że ktoś z komendy to wyjaśni.
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 08 maja 2009, 23:15

jasieksz pisze:Regulamin nie mówi nic o kryteriach oceny zadań, a tym bardziej nie uzależnia przyjęcia patrolu na konkretną trasę od ich "rzetelności".
Czy skoro w regulaminie nie wspomniano o rzetelności to oznacza, że zadania można wykonać byle jak?? Czy gdyby przyjęcie na WW było zależne od poziomu nadesłanych materiałów to patrole starały by się bardziej? Wybaczcie ale tak tą wypowiedź zrozumiałam.. Zadanie ma rozwijać patrol a nie być czymś do odbębnienia..
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 09 maja 2009, 09:46

Święte słowa :)
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

jasieksz
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: jasieksz » 09 maja 2009, 15:21

kowalska pisze:
jasieksz pisze:Regulamin nie mówi nic o kryteriach oceny zadań, a tym bardziej nie uzależnia przyjęcia patrolu na konkretną trasę od ich "rzetelności".
Czy skoro w regulaminie nie wspomniano o rzetelności to oznacza, że zadania można wykonać byle jak Czy gdyby przyjęcie na WW było zależne od poziomu nadesłanych materiałów to patrole starały by się bardziej? Wybaczcie ale tak tą wypowiedź zrozumiałam.. Zadanie ma rozwijać patrol a nie być czymś do odbębnienia..
Zupełnie nie to miałem na myśli.

Nie śmiem wątpić, że wszystkie patrole do wykonania zadań przedzlotowych podeszły rzetelnie, fachowo i profesjonalnie, wykorzystując 120% swoich możliwości. Może to naiwne, ale nieładnie było by zakładać, że jest inaczej.

Cały problem polega jednak na tym, że regulamin nie określa kryteriów oceny nadesłanych materiałów, a jedynie uzależnia przyjęcie zgłoszenia od ich nadesłania. Nie chcę zagłębiać się w dyskusję, czy to dobrze czy źle. Chodzi mi jedynie o to, że z informacji na watra.zhp.pl wynika, że zasady zmieniły się w trakcie przyjmowania zgłoszeń. To nieładnie, bo mogą ucierpieć na tym patrole, które zgłoszenia wysłały najwcześniej.

tubis
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: tubis » 10 maja 2009, 14:32

jasieksz pisze:To nieładnie, bo mogą ucierpieć na tym patrole, które zgłoszenia wysłały najwcześniej.
Dokładnie. Jak najbardziej się z tym zgadzam.
Poza tym wierzę w rzetelność wykonanych zadań.
pwd. Ewelina Tubacka HR
Szefowa Zespołu Informacji i Promocji Hufca ZHP Gniezno
Członek Komendy Hufca ZHP Gniezno
Z-ca komendantki 44 SH "Krzemień" im. hm Floriana Marciniaka ds. pionu żeńskiego
Drużynowa 44 DHk "Puchacze" oraz 44 DHkS "Biała Róża"
Członek HGR "Gniezno" oraz Patrolu Wędrowniczego "Eleusis"

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 10 maja 2009, 17:44

Jeśli faktycznie patrole zgłaszające się wcześniej podeszły do zadań "profesjonalnie" to czego mają się obawiać?
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

jamajka_bt
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jamajka_bt » 11 maja 2009, 18:23

czuwaj! w imieniu swoim wlasnym i calego mojego patrolu dziekuje organizatorom za dopięcie spraw niedopiętych :)
...działaj!

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicza Watra 2009”