WWW czyli Wędrownicza Watra w Wielkopolsce

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 14 gru 2008, 23:08

Nie mogę pozbyć się obawy że WW09 będzie powtarzać, w dużym stopniu, to co trochę wcześniej, odbędzie się na III OZD.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

repik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 15 gru 2008, 12:26

III OZD ?
To coś takiego się odbywa?
hm. Ryszard Polaszewski
44 Szczep Harcerski "KRZEMIEń"
komendant Hufca Gniezno

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 15 gru 2008, 13:27

repik pisze:III OZD ?
To coś takiego się odbywa?
Chyba tak.

http://dokumenty.zhp.pl/209_strona_glow ... k_zhp-2008

Komunikat nr 24
Ostatnio zmieniony 15 gru 2008, 13:29 przez 19kldh, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

NorekWLKP
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: NorekWLKP » 15 gru 2008, 14:40

Majka pisze:Cześć,
mam pytanie apropo szefa patrolu - czy jeżeli się zobowiąże, że zamknie pwd do rozpoczęcia watry, to może jechać jako szef?
Informacja o tym, że szef patrolu musi być instruktorem ZHP w stopniu przynajmniej przewodnika wynika z kilku rzeczy:
- nie jest to coś niewykonalnego, a w przypadku części drużynowych będzie motywacją do zamknięcia próby, jeśli trwa już ona jakiś czas,
- przepisy dotyczące organizacji wypoczynku mówią o tym, że pełnoletni instruktor ZHP ma status wychowawcy placówek wypoczynku (tu zabezpieczamy się organizacyjnie),
- Watra jest również miejscem spotkania kadry instruktorskiej pionu wędrowniczego.

Majko!
Jeśli na Watrze będziesz już po zobowiązaniu instruktorskim to nie widzę problemu. Powodzenia przy zamykaniu próby!
Ostatnio zmieniony 15 gru 2008, 14:47 przez NorekWLKP, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Piotr Paterek

repik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 15 gru 2008, 14:51

Zupełnie nie zauważyłem tej wiadomości – pewnie dlatego, ze nie czytuje „zapytań ofertowych” :-) . O pomyśle zorganizowania III Zlotu Drużynowych słyszałem od wiosny, ale ponieważ od tego czasu nie pojawiła się żadna informacja (w końcu mamy już grudzień), sądziłem ze pomysł zarzucono.
Co do istoty problemu, to trochę trudno się wypowiadać, nie wiedząc w ogóle, co będzie się działo na Zlocie Drużynowych. Jeżeli złożymy, że będzie on podobny do poprzednich zlotów, to istotna różnicą jest grupa potencjalnych uczestników. OZD to impreza dla kadry, WW to zlot drużyn wędrowniczych. Oczywiście jest pewna grupa osób, które mogą być i na jednej i na drugiej imprezie. Patrząc jednak na doświadczenia I i II OZD to uczestnikami Watr, które odbywały się po ich zakończeniu byli w 90 % ludzie, którzy nie byli na OZD.
hm. Ryszard Polaszewski
komendant Hufca Gniezno

repik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: repik » 15 gru 2008, 14:52

Zupełnie nie zauważyłem tej wiadomości – pewnie dlatego, ze nie czytuje „zapytań ofertowych” :-) . O pomyśle zorganizowania III Zlotu Drużynowych słyszałem od wiosny, ale ponieważ od tego czasu nie pojawiła się żadna informacja (w końcu mamy już grudzień), sądziłem ze pomysł zarzucono.
Co do istoty problemu, to trochę trudno się wypowiadać, nie wiedząc w ogóle, co będzie się działo na Zlocie Drużynowych. Jeżeli złożymy, że będzie on podobny do poprzednich zlotów, to istotna różnicą jest grupa potencjalnych uczestników. OZD to impreza dla kadry, WW to zlot drużyn wędrowniczych. Oczywiście jest pewna grupa osób, które mogą być i na jednej i na drugiej imprezie. Patrząc jednak na doświadczenia I i II OZD to uczestnikami Watr, które odbywały się po ich zakończeniu byli w 90 % ludzie, którzy nie byli na OZD.
hm. Ryszard Polaszewski
komendant Hufca Gniezno

Paulinas91
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Paulinas91 » 15 gru 2008, 15:20

Przepraszam, że się wtrącam i wracam do początku, ale Primus jest tak naprawde najmniej istotny w całej Watrze. Liczą się ludzie i pozytywna energia, która daje motywacje do kolejnego roku pracy ;)
Ostatnio zmieniony 15 gru 2008, 15:21 przez Paulinas91, łącznie zmieniany 1 raz.

Majka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Majka » 15 gru 2008, 22:18

@NorekWLKP: dziekuję za odpowiedź. Niestety moja próba jest dość "młoda" i na pewno nie zamknę jej do marca. Do czerwca jest już bardziej prawdopodobne :)
dh. Maja Solarz, samarytanka
Przyboczna 208 WDW WIEŻA,
studentka I roku Ratownictwa Medycznego

dh.stawik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dh.stawik » 26 gru 2008, 08:33

ja również z zapytaniem :) istnieje możliwość przyjazdu na sam zlot? Bo u mnie w środowisku jest niestety problem... Jestem drużynowym Wielopoziomówki i jedziemy z drużynką na obóz. Z drugiej strony mam 9 osobowy zastęp wędrowniczy i warto byłoby ich zabrać na WW :) tu pojawia się sedno problemu... kilka osób z nas już pracuje i raczej nie możemy liczyć na tak duży urlop w pracy... więc proszę Komende WW o wypowiedzenie w tej kwestii :)

Czuwaj!
Przemysław Stawicki HO
Drużynowy 100 WDH "Agger Lupinus"
Członek ZPiI Hufca Ziemi Tarnogórskiej

Gisburn
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gisburn » 27 gru 2008, 22:09

z tego co wiem zwykle można było jechać tylko na zlot nie odbywając wędrówek. Taka drużyna jednak musiała zrealizować mimo wszystko zadania przedwatrowe.
phm. Maciej Gralak HR
Drużynowy 42 BDSH "Krzewy" im. Dzieci Bydgoskiego Września
Szef Zespołu Programowego Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej

NorekWLKP
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: NorekWLKP » 28 gru 2008, 01:45

W ostatecznej rozgrywane nie będzie wyjścia, trzeba będzie Wam dać zgodę na sam zlot:). My namawiamy do udziału w wędrówkach, będą fajne i ktoś się przy nich napracuje. Warto może spróbować, aby watra była pewną częścią Waszego obozu wędrownego. Wtedy rzecz jasna w wędrówkach ciężko uczestniczyć. Ale właśnie o to chodzi by wędrować i aktywnie brać udział w HAL.
phm. Piotr Paterek

misiu25
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: misiu25 » 28 gru 2008, 12:31

Spróbujcie chociaż wystawić reprezentacje drużyny na wędrówki, a ci którzy z różnych powodów nie mogą dostać tyle wolnego mogli by dotrzeć na sam zlot. tak my zrobilimy w tym roku:) Norek ma racje - wędrowki na prawde zapowiadają się ciekawie - to będzie całkiem coś innego niż znacie z dotychczasowych WATR :)
Pozdrawiam:)
pwd. Michał Romanowicz HO

WWW09 czyli Watra Wędrownicza w Wielkopolsce 2009 > zapraszam > www.watra.zhp.pl

dh.stawik
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dh.stawik » 28 gru 2008, 12:56

heh... ja zdaje sobię sprawę że wędrówka to fantastyczna sprawa :) tyle że praca mi na to nie pozwala :/ faktycznie będzie trzeba tak zrobić jak powiedział Misiu i wystawić reprezentacje na wędrówkę :) no a co do zadań przedrajdowych to oczywista sprawa że się je wykona:)

dzięki za odpowiedź :)
Ostatnio zmieniony 28 gru 2008, 12:57 przez dh.stawik, łącznie zmieniany 1 raz.
Przemysław Stawicki HO
Drużynowy 100 WDH "Agger Lupinus"
Członek ZPiI Hufca Ziemi Tarnogórskiej

faustka
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: faustka » 03 lut 2009, 23:33

Chciałam wybrać się na OZD a i zastanawiałam się też nad zabraniem drużyny na Watrę. Problem? Terminy: Zlot kończy się 23 sierpnia i tego samego dnia zacyzna się Watra. Ktoś ma jakieś pomysły jak to pogodzić?

Dlaczego nie bierze się pod uwagę przy planowaniu, że obie imprezy są sztandarowymi, i ludzie mogą chcieć być "i tu i tam"? Ehhh :/
Anna Szweda HO
rzecznik prasowy i członek hufcowego ZPiI
drużynowa 17 Rudzkiej Drużyny Wędrowniczej

merlin
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: merlin » 04 lut 2009, 01:15

faustka pisze:Zlot kończy się 23 sierpnia i tego samego dnia zacyzna się Watra. Ktoś ma jakieś pomysły jak to pogodzić?
Zawsze możesz dojechać do patrolu na Watrę w trakcie wędrówek lub na sam zlot (który startuje od 26go), nie rezygnując z OZD.
phm. Piotr Skowroński
zastępca szefa HSR
http://www.hsr.zhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Wędrownicza Watra 2009”