Odwołanie komendy i zwroty odpłatności

roverway.zhp.pl
m.zwierzynski
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: m.zwierzynski » 20 cze 2009, 01:36

18.06 - brak informacji,
19.06 - brak informacji,
20.06 - brak informacji.
Ponoć od poniedziałku 15.06 trwa wysyłanie przelewów...

squirrel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: squirrel » 22 cze 2009, 06:00

Że niby po długim weekendzie? Że niby od 15? Że niby wszystko gotowe? Coś mi się nie wydaje. A najgorsze jest to, że cała ta sprawa zaczyna śmierdzieć! Wystarczyłoby nas na bieżąco informować, a nie milczeć jak grób. To mało bratersko-harcerskie, ale widać, że jak idzie o pieniądze to nie można mieć zaufania do nikogo. Powiem prosto - chcę odzyskać moje 1000 zł, a nie robić darowiznę na ZHP!

m.zwierzynski
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: m.zwierzynski » 22 cze 2009, 13:19

21.06 - brak informacji,
22.06 (godz. 14.18) - brak informacji.

Korzystając z okazji chciałbym ogłosić mały konkurs na najciekawsze pomysły na wakacyjną przygodę dla wędrowników za 1000 zł. Przy składaniu propozycji proszę pamiętać, że do dyspozycji na razie nie mamy 400 zł, ale do końca miesiąca ponoć dostanimy brakujące 600 zł. Postaram się zorganizować jakieś nagrody.

sztompel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sztompel » 22 cze 2009, 18:19

U mnie również nadal brak zwrotu. 22 dni minęły od deklarowanego terminu zwrotu.... Za chwilę termin kolejnej raty.

Bardzo fajnie mnie - instruktora, członka komendy hufca, gieka motywuje do działania...
phm. Michał Sztompke "sztompel"
Hufiec Warszawa Praga Północ

m.zwierzynski
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: m.zwierzynski » 22 cze 2009, 21:11

Witam!
Zachęcam do udziału w konkursie! Mam już pierwszą nagrodę - przewodnik po Islandii firmy freytag&berndt, skala 1:400 000, rozkładany w sumie z 15 razy - idealny dla każdego, kto wybiera się np. w lato na Islandię

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 23 cze 2009, 10:12

"– Kraj przechodzi terapię szokową z powodu gwałtownego załamania się wartości waluty i powstania nieprawdopodobnych długów. Trzy wielkie banki zbankrutowały jednocześnie i zostały przejęte przez państwo. "
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Islandi ... 52363.html
:/

m.zwierzynski
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: m.zwierzynski » 23 cze 2009, 12:13

Na szczęście mieszkamy w Polsce, kasę przelałem do polskiego banku, który potem wysłał środki też na polskie konto Głównej Kwatery ZHP. Do tej pory nie wiem, ile z tego wpłaconego tysiąca poszło na Islandię, a ile zostało na rachunku ZHP. Próbowałem się dowiedzieć dlaczego środki, które nie poszły na Islandię, nie zostały zwrócone od razu i do tej pory tego nie wiem... a pytanie dość proste i nie ma chyba związku z sytuacją sektora bankowego na Islandii?

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 24 cze 2009, 11:05

Maćku, "kasę przelałeś" do polskiego Banku / OK /, tą kasę Gieka "przelała" do Islandzkiego / już gorzej /, zwykle bywa to po kursie dnia. Przypuszczam , że to było w czasie "potężnej złotówki" Rok temu dolar kosztował...ok. 2 złotych. To był raj dla podróżników. Jeśli dziś Islandczycy muszą nam zwrócić tą kasę, to sprawa mnie nieco zdumiewa, bo muszą przecież....mniej zapłacić po kursie dnia ! No, chyba że płaciliśmy w "twardej walucie".Heh, wtedy taki ....zwrot Islandczyków - 1:1 - to byłby czysty interes, bo TY płaciłeś w złotówkach. :D
A może po stronie Islandzkiej budżet Roverway "padł " wzorem całego kraju ?
Ostatnio zmieniony 24 cze 2009, 11:17 przez StaryWilk, łącznie zmieniany 1 raz.

m.zwierzynski
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: m.zwierzynski » 24 cze 2009, 11:51

Ja jestem w stanie wiele rzeczy zrozumieć! Także zawirowania związane z kursami, wpłatami, itd. Podkreślam - ani ja, ani moi wędrownicy - nie oczekiwaliśmy zwrotu wpisowego w 100%, to była przyjemna niespodzianka. Rozumiem kwestię różnicy kursów, rozumiem, że pewne koszty związane były ze spotkaniami kontyngentu - np. na Głodówce-sam tam byłem! Jeżeli natomiast dostaję infomrację, że zwrot będzie obejmował całość wpłaty, to tylko się ucieszyłem. I pomyślałem - moja Organizacja stanęła na wysokości zadania-szacunek. Ale potem zaczęły się dziać dziwne rzeczy, np. do tej pory nie wiem - a to chyba nie jest tajemnicą - jaką kwotę z każdego wpłaconego 1000zł, GK przekazała organizatorom RW. Dlaczego takie pytanie? Otóż zastanawiam się dlaczego tak długo musieliśmy czekać na zwrot tych środków? Czy musiliśmy czekać na przelew z Islandii? Przecież - jeśli jestem w błędzie, niech ktoś mnie z niego wyprowadzi - jakieś środki powinny pozostać na kontach GK. I myślałem, że część wpisowego od razu zostanie nam zwrócone z tych właśnie środków. Przecież te pieniądze musiały być zamrożone i przeznaczone wyłącznie na obsługę RW? Czy to jakaś naiwność takie myślenie, a może "czepianie się"?

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 24 cze 2009, 14:00

I tu masz w 100% rację, niestety. :/

asiac
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: asiac » 25 cze 2009, 22:30

A ja muszę powiedzieć, że na mojego maila w sprawie zwrotów dostałam odpowiedź chyba po godzinie. A ponieważ wczoraj pierwsza rata została zwrócona, chyba już ok? :) czekamy na drugą i ... okażmy trochę zrozumienia dla ludzi zajmujących się sprawami, których przyspieszyć się nie da. Pozdrawiam, Aśka

m.zwierzynski
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: m.zwierzynski » 25 cze 2009, 23:00

Bardzo się cieszę, że Druhna tak szybko dostała odpowiedź na maila. ja do tej pory nie dostałem odpowiedzi na maila z początku czerwca. Przypomnę, że pierwsza rata została zwrócona ponad 3 tygodnie po terminie, więc wg mnie nie do końca ok. Ale pełen wiary czekam na zwrot drugiej. I jestem pełen zrozumienia dla wszystkiego i wszystkich, choć na kilka prostych pytań wciąż nie mam odpowiedzi... również pozdrawiam

kacha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kacha » 29 cze 2009, 13:40

A jak dodam, że GK ma tam niezły bałagan, bo nie miała żadnych moich danych (nawet maila!) mimo, że Monika Marks je zebrała i przekazała.
A jeżeli chodzi o drugą ratę, to zapewne sobie na nią trochę poczekamy. Przecież przelewy to baaardzooo skomplikowana sprawa.

m.zwierzynski
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: m.zwierzynski » 01 lip 2009, 14:13

Witam-mamy 1 lipca. Czy ktoś dostał już może drugą część kasy za RW?

squirrel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: squirrel » 02 lip 2009, 15:00

Ja nic, a nic. Na moje oko to te pieniążki pracują teraz na innym koncie niż moje :)
Także pozdrawiam :D

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Roverway 2009”