Odwołanie komendy i zwroty odpłatności

roverway.zhp.pl
rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 20 kwie 2009, 22:34

Po przeanalizowaniu stanu przygotowań do udziału polskiego kontyngentu w Zlocie RoverWay Główna Kwatera ZHP podjęła decyzję o odwołaniu komendanta kontyngentu phm Łukasza Czokajło oraz całej komendy kontyngentu.

Powody odwołania komendanta oraz komendy są następujące:
- brak podjęcia skutecznego działania w celu pozyskania środków finansowych niezbędnych do przejazdu i przygotowania kontyngentu
- brak złożenia jakiegokolwiek wniosku grantowego w celu pozyskania środków
- podjęcie decyzji o wzroście odpłatności uczestnika za udział w RoverWay bez wiedzy GK ZHP
- wysłanie bez wiedzy GK ZHP maila do patroli o zmianie odpłatności za udział w RoverWay

Na skutek powyższych działań i decyzji komendy kontyngentu ze 150 uczestników zgłoszonych na początku przygotowań w kontyngencie zostało tylko 22 uczestników.

W obecnej sytuacji GK ZHP podjęła decyzję o znalezieniu środków, które pozwolą na zwrot całości wpłat dokonanych przez uczestników. Niestety omawiany zwrot środków nie odbędzie się od ręki - GK ZHP zmuszona będzie do pozyskania dodatkowych środków po potrąceniu przez islandzkich organizatorów części wpłat uczestników oraz w wyniku straty na różnicach kursowych euro-złoty.

Zwroty dokonane zostaną w ratach, których kalendarz GK ZHP poda do 5 maja.

hm. Rafał Bednarczyk
komisarz zagraniczny ZHP
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

Kufra
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kufra » 05 maja 2009, 09:09

Dzisiaj mamy 5 maja, a kalendarz zwrotów się nie pokazał. Kiedy można się go spodziewać?

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 05 maja 2009, 12:46

Kuba, czemu jesteś taki niecierpliwy ? Przecież w poście druha Pełnomocnika nie masz podanego .....ROKU, prawda ? :P

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 05 maja 2009, 23:05

Witajcie,

zgodnie z wczesniejsza informacja kalendarz rat zostal opublikowany na stronie kontyngentu RoverWay:

https://roverway.zhp.pl/aktualnosci/ite ... ci-09.html

i na stronie ZHP:

http://instruktor.zhp.pl/news/126/

pozdrawiam
R. Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 05 maja 2009, 23:13

StaryWilk pisze:Kuba, czemu jesteś taki niecierpliwy ? Przecież w poście druha Pełnomocnika nie masz podanego .....ROKU, prawda ? :P
oj Piotrze! Alez pyszny zarcik. Wyjatkowo chyba udalo mi sie zmiescic w terminie aktualnego roku... To tak wyglada jakbys myslal, ze brak opublikowania tego newsa wczesniej niz wieczor 5 maja to wynik jakiegos zaniedbania, a nie goraczkowych poszukiwan pieniedzy, zeby oddac harcerzom srodki, ktorych nie mamy z powodu poniesionych kosztow lub strat na kursie.

pozdrawiam
Rafal
hm. Rafal Bednarczyk

Kufra
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Kufra » 06 maja 2009, 08:47

Dziękuję za odpowiedź.
Na jaki adres mamy przesyłać numery kont bankowych?
Ostatnio zmieniony 06 maja 2009, 08:48 przez Kufra, łącznie zmieniany 1 raz.

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 06 maja 2009, 10:08

Kufra pisze:Dziękuję za odpowiedź.
Na jaki adres mamy przesyłać numery kont bankowych?
na adres Wydzialu Zagranicznego GK ZHP: wza@zhp.pl

CZUWAJ!
R. Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

StaryWilk
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: StaryWilk » 06 maja 2009, 10:31

rafal bednarczyk pisze:
StaryWilk pisze:Kuba, czemu jesteś taki niecierpliwy ? Przecież w poście druha Pełnomocnika nie masz podanego .....ROKU, prawda ? :P
oj Piotrze! Alez pyszny zarcik. Wyjatkowo chyba udalo mi sie zmiescic w terminie aktualnego roku... To tak wyglada jakbys myslal, ze brak opublikowania tego newsa wczesniej niz wieczor 5 maja to wynik jakiegos zaniedbania, a nie goraczkowych poszukiwan pieniedzy, zeby oddac harcerzom srodki, ktorych nie mamy z powodu poniesionych kosztow lub strat na kursie.

pozdrawiam
Rafal
Rafale, sorry, ale nie mogłem się powstrzymać, to zgubny wpływ naszych "list dyskusyjnych" , jednak "....skaut śmieje się i gwiżdże....prawda ? " ;)

kacha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kacha » 04 cze 2009, 14:58

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy dostał już pierwszą ratę z RW? Minął już 31 maja, a na moim koncie nie pojawił się przelew od związku.

squirrel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: squirrel » 08 cze 2009, 19:50

Ja nic nie dostałam, a przypomnę, że dziś już 8 czerwca :/ Wakacje się zbliżają i każdy z nas chciałby odzyskać te pieniądze.

Smuci mnie, że znów nikt nas o niczym nie informuje. Skąd ta postawa? My tylko chcemy wiedzieć, co się dzieje z tymi pieniędzmi. Zostały zadeklarowane pewne terminy i niestety nie zostały dotrzymane. Żałuję, bo ponoć na słowie harcerza polegaj jak na Zawiszy...
Ostatnio zmieniony 09 cze 2009, 21:41 przez squirrel, łącznie zmieniany 1 raz.

sztompel
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: sztompel » 10 cze 2009, 12:15

Jako niedoszły czlonek IST, równiez nie dostałem jeszcze pierwszej raty. Wysyłałem już monity do WZA i do bezpośrednio do głównej kwatery, ale nie otrzymałem żadnej merytorycznej odpowiedzi. Zaczyna pachnieć skandalem - w końcu to ogromna suma pieniędzy. Skoro były oficjalne informacje, że Islandczycy oddali te wpłaty, a obecnie ich nie ma, to jakim prawem te pieniądze zostały wydane na cokolwiek innego niż na mój udział w RW?

Chyba czas poinformować o zaistniałej sytuacji różne instytucje i organy działające wewnątrz ZHP, jak i na zewnątrz organizacji.
phm. Michał Sztompke "sztompel"
Hufiec Warszawa Praga Północ

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 10 cze 2009, 15:43

Witam wszystkich,

w zwiazku z zapytaniami dlaczego nie ma zwrotow pierwszej raty wplat uczestnikow, ktorzy wycofali sie z kontyngentu na RoverWay po podwyzszeniu ceny o 100% z przykroscia informuje, ze mimo wielokrotnych deklaracji Islandczycy do dnia dzisiejszego nie przelali wplaconych im pieniedzy uczestnikow kontyngentu.
Od przeszlo miesiaca zasypujemy komende RoverWay w Islandii pytaniami o konkretna date wykonania przelewu i ciagle dostajemy odpowiedz, ze juz, ze juz za chwile. W poniedzialek dostalismy maila, ze przelew poszedl niestety do tej chwili tych srodkow na koncie GK ZHP nie ma.
Z naszej strony wszystko jest przygotowane i jak tylko pieniadze sie pojawia to tego samego dnia przelejemy je do uczestnikow.
W takiej sytuacji moge Was tylko serdecznie przeprosic i prosic o cierpliwosc bo niestety GK ZHP nie ma w tej chwili zadnych srodkow, ktore moglaby zalozyc, aby Wam zwrocic pieniadze na czas oczekiwania na przelew z Islandii.

CZUWAJ!
hm. Rafal Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 10 cze 2009, 15:48

sztompel pisze:Jako niedoszły czlonek IST, równiez nie dostałem jeszcze pierwszej raty. Wysyłałem już monity do WZA i do bezpośrednio do głównej kwatery, ale nie otrzymałem żadnej merytorycznej odpowiedzi. Zaczyna pachnieć skandalem - w końcu to ogromna suma pieniędzy. Skoro były oficjalne informacje, że Islandczycy oddali te wpłaty,
a skad Ty Michal masz takie oficjalne informacje, ze Islandczycy oddali te pieniadze? Kto to gdzies napisal, albo oglosil? To jakies nieporozumienie
sztompel pisze:a obecnie ich nie ma, to jakim prawem te pieniądze zostały wydane na cokolwiek innego niż na mój udział w RW?
to jakies kolejne nieporozumienie - pieniadze z Islandii, ktorych ciagle nie dostalismy z powrotem nie zostaly w zwiazku tez wydane nia nic innego bo po pierwsze tak byc nie moglo, a po drugie ich fizycznie nie ma.

pozdrawiam
hm. Rafal Bednarczyk
hm. Rafal Bednarczyk

kacha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kacha » 17 cze 2009, 15:55

Granda i tyle.
Islandczycy nawalają - ponoć. To nie zmienia jednak faktu, że po jakiekolwiek informacje musimy dobijać się mailami. Zrozumcie - na RW mieli jechać młodzi ludzie, których rodzice nie są bogatymi maharadżami. Ze mną jest teraz tak, że nie mam kasy na wakacje i nie dziwcie się, że bardzo się nimi interesuje.

m.zwierzynski
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: m.zwierzynski » 17 cze 2009, 21:00

To ja też dopiszę się tutaj, ponieważ moje maile na liście RW, maile do Druha Rafała oraz telefony do GK, Sekretariatu są ignorowane!
Nie wiem, jak długo trwa przelewanie środków z konta GK do kont patrolowych. Może ktoś już otrzymał zwroty? Tata jednego członka mojego patrolu otrzymała w poniedziałek 15 czerwca 2009 roku, w rozmowie z Druhem Komisarzem zapewnienie, że właśnie są wysyłane przelewy. Nie wiem, co się dzieje z tymi przelewami, ale do dziś nic do mnie przynajmniej nie dotarło. Zadałem na liście dyskusyjnej RW konkretne pytanie - ile pieniędzy, w przeliczeniu na 1 osobę, zostało wpłacone na konto organizatorów i czy to było całe 1 000 zł? Jeśli była to inna kwota niż 1 000zł, to dlaczego do tej pory nie dostaliśmy zwrotu tej właśnie, pozostałej kwoty? Czy II część zwrotu - 600 zł - zostanie przelane do nas do końca czerwca? Czy dostaniemy zaświadczenia o zaleganiu GK ze zwrotem środków? Czy dostaniemy listy dla rodziców z wyjaśnieniem problemów ze zwrotem środków? Czy GK pokryje koszt wyjazdów na HAL 2009 uczestników RW, którzy nie otrzymali zwrotu za wyjazd, a muszą na dniach wpłacić za udział w innych formach w ramach HAL 2009?
pozdrawiam,
Maciej Zwierzyński

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Roverway 2009”