Roverway 2009

roverway.zhp.pl
rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 03 lis 2008, 22:43

Witam wszystkich,

nie chce odchodzic od tematu RowerWay, ale Czoczo napisal:
czoczo pisze:W odpowiedzi na posty Agnieszki.
Z Druhem Komisarzem Zagranicznym znamy sie kilka ładnych lat, myślę, że można nawet zaryzykować stwierdzenie, że się lubimy. Niemniej jednak jeśli komuś mylą się fakty, nawet gdy jest Druhem Komisarzem Zagranicznym, warto zwrócić uwagę i sprowadzić na dobrą drogę. Oczywiście z pokorą i należnym szacunkiem.
Ł.
ale przepraszam o co Tobie chodzi? Jakie fakty mi sie pomylily?

Napisalem w odpowiedzi na pytanie: "kogo bedzie stac na 2000 zl odplatnosci za udzial w RoverWay":

> mysle, ze skoro stac bylo na wydanie takiej kasy ponad 800 osob z kontyngentu na
> Jamboree rok temu, przy czym nie byli to wedrownicy tylko harcerze starsi, to na
> pewno wedrownicy, ktorzy z zasady bardziej lubia wyzwania i potrafia sie organizowac > do projektow, wsrod ktorych jest rowniez zarabianie na swoje pomysly, na pewno sobie > z tym zadaniem poradza.
> Moge tylko doradzic, ze trzeba to potraktowac jako praktyczna nauke marketingu -
> druzynom jamborowym jakos sie ta sztuka udala.
> Dodam tylko, ze pierwszymi ekipami, ktore wplacily cala odplatnosc wynoszaca 2500 zl > byly ekipy z podkarpacia i bialegostoku, ktore juz tradycyjnie okresla sie mianem
> "sciany wschodniej", gdzie ponoc najmniej firm chetnych wspierac ciekawe pomysly i
> zarobki sa najnizsze w Polsce. Czyli mozna.

co mi sie tutaj pomylilo? To chyba dobry przyklad, ze skoro 800 harcerzom starszym jakos sie udalo, to 150 wedrownikom uda sie tym bardziej. To nie jest czytelne?

Dlatego dziekuje Agnieszce za zwrocenie uwagi Czoczowi - nawet tak gruboskorny osobnik jak ja poczul sie niesympatycznie po tym tekscie.

Najwazniejsze jednak, aby wszystkie tak czytelne przyklady jak wypracowanie pieniedzy przez harcerzy na oplate za udzial w Jamboree przekonaly wedrownikow, ze jak sie skoncentruja na zadaniu to dadza rade.

pozdrawiam
Rafal
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 03 lis 2008, 23:16

Ineska pisze:tzn. że ktoś, kto odbiera tego e-maila będzie musiał czuwać i czekać na e-maila w każdej chwili, bo jak odpisze za późno to tak jakby przegrywamy w walce "kto pierwszy ten lepszy"?
Jaką funkcje ma ten e-mail przesyłany do hufca. Jak ktoś odrzuci to co? Może mi się coś już pomyliło z zamieszania, ale czy to nie pełnomocnik miał wydawać opinie? nie rozumiem funkcji hufca w tym...
Może ja objaśnię jak to wygląda :) Więc od ponad 3 lat KAŻDY hufiec w ZHP posiada konto o schemacie nazwahufca@zhp.pl.

Każda chorągiew ponad miesiąc temu została poinformowana o tym które konta nie są sprawdzane i co i jak należy w tym kierunku zrobić. Część chorągwi zareagowała, a część nie.

Nasza baza danych zawiera informacje o każdym hufcu w ZHP raz z jego oficjalnym adresem na naszym serwerze (i innymi danymi)- korzystamy z tej bazy podczas tworzenia formularzy itd. Niedługo każdej jednostce udostępnimy taką bazę aby mogła korzystać z tych danych.

Ale wracając do meritum - po wpisaniu danych patrolu na adres e-mail hufca wysyłana jest prośba (natychmiast) wraz z linkiem do specjalnej strony, na której można zatwierdzić lub odrzucić zgłoszenie patrolu. Natychmiast po tym patrol/hufiec/komenda otrzymują informacje o tym czy zgłoszenie zostało odrzucone czy potwierdzone. Hufiec odrzucając zgłoszenie musi podać powód jego odrzucenia.

Ten sposób weryfikacji zapewnia wiedzę hufca o tym, że dana osoba/osoby będzie jechać na taką imprezę. Dzięki temu unikamy ew papierów. Wysyłając wiadomości na konta @zhp.pl mamy pewność, że przesyłka zostanie dostarczona do użytkownika i jesteśmy wstanie zweryfikować każdą informację.

Oczywiście istnieją hufce które zapewne z kont nie korzystają dlatego już teraz macie informacje o tym, że tak będzie wyglądał sposób weryfikacji. Jeżeli hufiec nie posiada dostępu do konta prosimy o kontakt z swoja chorągwią.

ps. w chwili obecnej będzie to standard.

Vandrey
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vandrey » 03 lis 2008, 23:45

Ineska pisze:tzn. że ktoś, kto odbiera tego e-maila będzie musiał czuwać i czekać na e-maila w każdej chwili, bo jak odpisze za późno to tak jakby przegrywamy w walce "kto pierwszy ten lepszy"?
bobik, mogłbym prosić w skrócie - tak/nie

czoczo
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czoczo » 04 lis 2008, 08:41

Rafał napisał:
Jezeli koszt udzialu jednego harcerza kontyngentu na Jamboree wynosil okolo 5000 zl i bylo to w Anglii gdzie mozna bylo dojechac autokarem, to egzotyczna wyprawa na Islandie musi niestety kosztowac wiecej.

Ja napisałem:
Jeśli Jambo kosztowało 5000 zł a RW kosztuje 4000 zł to Jambo było droższe o 1000 zł

Rafał ja już nie chcę kontynuować tego wątku, ale ty się weź zastanów zanim poczujesz się urażony...

Ł.
phm. Łukasz Czokajło
Polski Kontyngent na Roverway 2009 - komendant

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 04 lis 2008, 11:01

Vandrey pisze:
bobik, mogłbym prosić w skrócie - tak/nie
o ile wiem - liczy się data zgłoszenia - więc chwila potwierdzenia przez hufiec nie ma znaczenia ważne aby się zrobił to w ciągu tych 5 dni rejestracji. Chyba, że hufiec nie potwierdzi zgłoszenia w ciągu tych 5 dni to takowe nie będzie brane pod uwagę (z tego co wiem).

My zajmujemy się jedynie sprawami technicznymi - nie jestem organizatorem - dlatego nie odnosiłem się do tego w sposób organizacyjny a jedynie techniczny jak to przebiega.

piotr_kow
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: piotr_kow » 04 lis 2008, 20:32

Niech wolno mi będzie wyrazić swoje zdanie :).

Po pierwsze, dobór patroli, tj. pomysł, żeby reprezentacja składała się z patroli pochodzących z jak największej ilości środowisk/hufców/chorągwi. Rezygnujemy więc z priorytetu, by reprezentacja składała się z patroli jak najlepszych (o kryterium "najlepszości" poniżej), na rzecz równomiernego rozłożenia patroli ze względu na środowisko. W połączeniu z kryterium pt. "kolejność zgłoszeń" sprawi to, że reprezentacja będzie... przypadkowa, czyli na pewno nie najlepsza możliwa (tutaj też sprawa jest ciekawa: rozumiem, że jest duża nadwyżka chętnych nad ilością miejsc, pojadą więc Ci, którzy od 15ego będą siedzieli przed komputerem i w kółko klikali "odśwież", aż pojawi się formularz zgłoszeniowy :) ).

Dlaczego Islandia rzeczywiście od początku nie może być wyzwaniem (innym, niż prześcignięcie innej drużyny, zwłaszcza z tego samego hufca, w wysłaniu formularza)?

Po drugie, temat opłaconych składek. Składki płacić trzeba, to bez dyskusji. Ale czy nie jest tak, że to władze ZHP powinny tak zarządzać Związkiem, żeby nie mieć problemu z egzekwowaniem składek (np. konsekwencje pieniężne wobec komendantów, których chorągwie nie opłaciły składek lub premie dla tych, którzy opłacili). Bo to obowiązek GK jak wyegzekwować składki od chorągwi, sprawa chorągwi jak od hufców itd. Wyciąganie konsekwencji wobec drużyny wędrowniczej za składki, których nie opłaciła komenda chorągwi to chyba nieporozumienie. Rozumiem, że to próba ułatwienia sobie życia przez GK, tak, aby środowiska naciskały na hufiec/chorągiew, żeby ta zapłaciła składki, ale tak sobie życia upraszczać chyba nie można -- nie ten zakres obowiązków.

A co do doboru patroli. Np. turniej chętnych drużyn, konkurencje wirtualne i spotkanie na żywo, dużo patroli i trudności organizacyjne -> eliminacje chorągwiane. Inny przykład: drużyny przygotowują pomysły na pozyskanie środków na Islandię, pomysły dotyczące samego kontyngentu itd. i tworzą prezentację. Z prezentacją do Warszawy jedzie drużynowy, a wysokie jury wybiera drużyny, które zaprezentowały się najlepiej. To dwa pomysły na szybko -- myślę, że można wymyślić jeszcze kilka.

I pytanie o precyzyjne wyjaśnienie terminu "środowisko" (jeśli gdzieś to już było -- przepraszam): od jakiej liczebności hufca przez "środowisko" rozumiemy hufiec, a od jakiej np. "szczep"?

pozdrawiam :)

pozdrawiam :)

leon01
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: leon01 » 04 lis 2008, 21:43

piotr_kow pisze:władze ZHP powinny tak zarządzać Związkiem, żeby nie mieć problemu z egzekwowaniem składek (np. konsekwencje pieniężne wobec komendantów, których chorągwie nie opłaciły składek lub premie dla tych, którzy opłacili). Bo to obowiązek GK jak wyegzekwować składki od chorągwi, sprawa chorągwi jak od hufców itd.
RW jest właśnie jednym ze sposobów na wyegzekfowanie składek. To są właśnie te konsekfencje o których piszesz. Bojak my od dołu ich nie dociśniemy to niestety nie ma innego sposobu na zakończenie tego dziwnego problemu jakimi jest opłacanie składek. Ja popieram takie działanie GK.

Czy musimy siedzieć przy kompie cały dzień.Może ktoś by podał przybliżoną godzinę od której wyznaczyli byśmy warty przy funkcji odświerz.

Tak swoją drogą niezła jazda. Jak za Jaruzelskiego w sklepie mięsnym. Nawet w komediach Barei nikt by nie wpadł na taki absurdalny scenariusz.
10 HDŻ Katowice
Zło dobrem zwyciężaj.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 04 lis 2008, 22:25

piotr_kow pisze:Po drugie, temat opłaconych składek. Składki płacić trzeba, to bez dyskusji. Ale czy nie jest tak, że to władze ZHP powinny tak zarządzać Związkiem, żeby nie mieć problemu z egzekwowaniem składek (np. konsekwencje pieniężne wobec komendantów, których chorągwie nie opłaciły składek lub premie dla tych, którzy opłacili). Bo to obowiązek GK jak wyegzekwować składki od chorągwi, sprawa chorągwi jak od hufców itd. Wyciąganie konsekwencji wobec drużyny wędrowniczej za składki, których nie opłaciła komenda chorągwi to chyba nieporozumienie. Rozumiem, że to próba ułatwienia sobie życia przez GK, tak, aby środowiska naciskały na hufiec/chorągiew, żeby ta zapłaciła składki, ale tak sobie życia upraszczać chyba nie można -- nie ten zakres obowiązków.
Święte słowa. Skoro struktura coś schrzaniła, to niech kara będzie dla struktury (jej szefa), a nie dla "dołów", które opłaciwszy składki są czyste i nie ma podstaw do ich ukarania.
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 04 lis 2008, 23:43

leon01 pisze:Bojak my od dołu ich nie dociśniemy to niestety nie ma innego sposobu na zakończenie tego dziwnego problemu jakimi jest opłacanie składek. Ja popieram takie działanie GK.
Słucham? Co to za metoda egzekwowania składek od Chorągwi poprzez konsekwencje ponoszone przez najniższe szczeble? Co, za przeproszeniem, obchodzi wędrownika w mojej drużynie, że chorągiew nie zapłaciła składek, podczas gdy on co roku wpłaca regularnie i realizuje swoje obowiązki statutowe? I jak ma wyglądać "dociskanie"? Mam iść do komendanta mojej chorągwi i powiedzieć "Druhu, niech druh z łaski swojej zapłaci zaległe składki, bo ja nie mogę pojechać na imprezę"? A co on mi odpowie? W najlepszym przypadku "Ale nie mogę, bo hufiec xyz nie zapłacił". I dyskusja się zamyka, bo do komendanta hufca xyz nie będę się fatygować, aby go prosić o wypełnianie swoich obowiązków, bo to ściganie komendanta hufca xyz nie należy do moich kompetencji. Ja swoje wypełniłam i nie wiem, dlaczego mam ponosić konsekwencje czyjegoś braku odpowiedzialności, na które nie mam absolutnie wpływu. Niech karę ponoszą chorągwie, władze, komendanci a nie drużynowi i ich wędrownicy.

A skoro przy temacie. Co w sytuacji, gdy Chorągiew nie ma ani zapłaconych składek, ani porozumienia? Nie chodzi mi o odpowiedź "to nie jedziecie", tylko o realną podpowiedź rozwiązania tego problemu. Aha, i za jaki okres mają być opłacone składki? Proszę o odpowiedzi.
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 05 lis 2008, 00:46

cienik pisze:
leon01 pisze:
Co, za przeproszeniem, obchodzi wędrownika w mojej drużynie, że chorągiew nie zapłaciła składek, podczas gdy on co roku wpłaca regularnie i realizuje swoje obowiązki statutowe? I jak ma wyglądać "dociskanie"? Mam iść do komendanta mojej chorągwi i powiedzieć "Druhu, niech druh z łaski swojej zapłaci zaległe składki, bo ja nie mogę pojechać na imprezę"? A co on mi odpowie?
święte słowa...już się boję iść...grrrr
Pełnomocnik KCh podkarpackiej ds. zagranicznych

Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 05 lis 2008, 00:50

bobik pisze:
Vandrey pisze:
Ineska pisze:
o ile wiem - liczy się data zgłoszenia - więc chwila potwierdzenia przez hufiec nie ma znaczenia ważne aby się zrobił to w ciągu tych 5 dni rejestracji. Chyba, że hufiec nie potwierdzi zgłoszenia w ciągu tych 5 dni to takowe nie będzie brane pod uwagę (z tego co wiem).

My zajmujemy się jedynie sprawami technicznymi - nie jestem organizatorem - dlatego nie odnosiłem się do tego w sposób organizacyjny a jedynie techniczny jak to przebiega.
Kuba zdajesz sobie sprawę z tego, że "o ile wiem" to tak jakbyś mówił "nie wiem do końca...". Myślałam, że organizator tu odpisuje...chyba nim jednak jesteś w jakimś sensie. To jak? Jak ktoś z hufca potwierdzi później to nieistotne, bo moje zgłoszenie u was się zapisze? Lepiej sprawdź dobrze...bo wiesz...:)

Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 05 lis 2008, 00:57

czoczo pisze:Rafał ja już nie chcę kontynuować tego wątku, ale ty się weź zastanów zanim poczujesz się urażony...

Ł.
Oj Łukaszu, zupełnie się nie zastosowałeś do moich rad...Znów brak szacunku. Rafał poczuł się "niesympatycznie" i słusznie. Wiesz, kiedyś miałam ten sam problem, ale w końcu się kapnęłam, że skoro 40 osób mówi mi, że jestem bezczelna, to chyba ja muszę coś zmienić w sobie, bo to oni mają rację. Udało mi się. Teraz o wiele lepiej mi się dogadać z innymi i nawet mnie lubią :)
Pozdrawiam ciepło :)

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 05 lis 2008, 03:36

piotr_kow pisze:I pytanie o precyzyjne wyjaśnienie terminu "środowisko" (jeśli gdzieś to już było -- przepraszam): od jakiej liczebności hufca przez "środowisko" rozumiemy hufiec, a od jakiej np. "szczep"?
To i pozostałe Druha (jak i innych) pytania będą niezwłocznie, w wyczerpujący sposób, wyjaśnione w dziale FAQ na stronie Kontyngentu.
cienik pisze:A skoro przy temacie. Co w sytuacji, gdy Chorągiew nie ma ani zapłaconych składek, ani porozumienia? Nie chodzi mi o odpowiedź "to nie jedziecie", tylko o realną podpowiedź rozwiązania tego problemu. Aha, i za jaki okres mają być opłacone składki? Proszę o odpowiedzi.
Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, trwają rozmowy na linii komenda Kontyngentu - Główna Kwatera. Prosimy Was o cierpliwość. Informacja ta znajdzie się w regulaminie zgłoszeń.
Ineska pisze:
bobik pisze:o ile wiem - liczy się data zgłoszenia (...)
Kuba zdajesz sobie sprawę z tego, że "o ile wiem" to tak jakbyś mówił "nie wiem do końca...". Myślałam, że organizator tu odpisuje...
Agnieszko - bobik to nie ja, ja to nie bobik. Bobik, jako szef zespołu ds. Internetu, odpowiada za część techniczną systemu zgłoszeń. My, jako komenda Kontyngentu, odpowiadamy za proces rekrutacji. Jako, że zgłoszenia to najtrudniejszy element całego projektu, chcemy być pewni, że dopracowaliśmy go do ostatniego szczegółu, dlatego wstrzymujemy się jeszcze z wypowiedziami na ten temat. Chciałbym tylko zapewnić, że w tym tygodniu na stronie pojawi się szczegółowy regulamin zgłoszeń patroli, który rozwieje wszystkie wątpliwości.
Ineska pisze:
czoczo pisze:Rafał ja już nie chcę kontynuować tego wątku, ale ty się weź zastanów zanim poczujesz się urażony...
Oj Łukaszu, zupełnie się nie zastosowałeś do moich rad...Znów brak szacunku.
Uprzejmie proszę o niekontynuowanie tego tematu. Myślę, że każdy z dyskutantów zna swoje relacje z pozostałymi i wie, na co może sobie pozwolić, niezależnie od tego, jak zostanie to odebrane przez osoby trzecie, w tych relacjach nieobeznane. Powtórzę: proszę o niekontynuowanie tego wątku na forum Roverway.

Ponadto: nie ma możliwości dotarcia na Islandię inaczej niż razem z całym Kontyngentem.

Czuwajcie!
W tym tygodniu uporządkuję dyskusję na forum Roverway, wydzielając odpowiednie tematy (IST, składki, zgłoszenia itp.).
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 05 lis 2008, 12:29

kiubik pisze:To i pozostałe Druha (jak i innych) pytania będą niezwłocznie, w wyczerpujący sposób, wyjaśnione w dziale FAQ na stronie Kontyngentu.

Jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi, trwają rozmowy na linii komenda Kontyngentu - Główna Kwatera. Prosimy Was o cierpliwość. Informacja ta znajdzie się w regulaminie zgłoszeń.

Chciałbym tylko zapewnić, że w tym tygodniu na stronie pojawi się szczegółowy regulamin zgłoszeń patroli, który rozwieje wszystkie wątpliwości.

W tym tygodniu uporządkuję dyskusję na forum Roverway, wydzielając odpowiednie tematy (IST, składki, zgłoszenia itp.).
Uff :). Czekamy więc i czuwamy :).
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 05 lis 2008, 23:24

Ok Kuba sorki, ale już mi się osoby pomyliły :)

Kontynuować nie będę już w ogóle. Masz rację. Możesz wykasować.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Roverway 2009”