Roverway 2009

roverway.zhp.pl
Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 01 lis 2008, 00:37

czoczo pisze:W sobotę czterdzieści osób chciało mnie zabić za to, że powiedziałem, że nie ma gwarantowanych miejsc na chorągwie.
Widzisz Łukasz chodzi o to, że po prostu nie było widać tej względnie pojmowanej sprawiedliwości... Bo gdzie tu sprawiedliwość, jeśli raz mówisz, że każda chorągiew/ środowisko ma szanse, a za chwile "liczy się kolejność zgłoszeń". Jak dla mnie to jedno wyklucza drugie. Ale może nie rozumiem twojego spojrzenia na to...
Pełnomocnik KCh podkarpackiej ds. zagranicznych

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 01 lis 2008, 00:49

Tooo w takim razie jaka jest odpowiedź na następujące pytanie: co lub kogo rozumiemy pod pojęciem "1 patrol z danego środowiska"? I kiedy będą listy zamknięte (w sensie że będzie wiadomo, czy się jedzie czy nie)?
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP
http://zhp.lublin.pl

Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 01 lis 2008, 00:52

Dobre pytanie :)

Warszawski Memoriał
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Warszawski Memoriał » 01 lis 2008, 00:54

Ale strona jest ładna ;D

Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 02 lis 2008, 11:03

czoczo pisze:Porównywanie Jambo i RW nie ma sensu, prosiłbym o nie robienie tego.
Chyba właśnie ma sens. Można sobie to jakoś wyobrazić.

A tak nawiasem mówiąc, to te 40 osób chciało cię zabić właśnie za to: za styl wypowiadania się jaki prezentujesz w cytacie powyżej, tu w przypadku do Komisarza Zagranicznego. To nie na miejscu. Trochę więcej pokory, szacunku, proszę rozwinąć sztukę negocjacji... Czuliśmy się na Głodówce, jakbyśmy byli gorsi i głupsi od druha, Druhu komendancie...

Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 02 lis 2008, 11:05

Czy możecie podać jakieś informacje o IST? Bo właściwie nic nie ma stronie. Jakie tu są kryteria?

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 02 lis 2008, 12:34

Ineska pisze:Czy możecie podać jakieś informacje o IST? Bo właściwie nic nie ma stronie. Jakie tu są kryteria?
Nie podaliśmy jeszcze na stronie żadnych kryteriów, bo takowych nie określili Islandczycy. Nie będziemy otwierali rejestracji IST pisząc, że np. potrzebujemy mechaników samochodowych, jeśli się okaże, że najbardziej potrzebni będą strażacy. Musimy poczekać na oczekiwania organizatorów.
cienik pisze:co lub kogo rozumiemy pod pojęciem "1 patrol z danego środowiska"?
Zależnie od wielkości hufca - środowiskiem określamy hufiec lub szczep.
cienik pisze:I kiedy będą listy zamknięte (w sensie że będzie wiadomo, czy się jedzie czy nie)?
Po przeprocesowaniu wszystkich zgłoszeń.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

czoczo
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czoczo » 03 lis 2008, 10:57

W odpowiedzi na posty Agnieszki.

Dla mnie własnie każde środowisko ma szanse dlatego, że liczy się kolejność zgłoszeń, jest to prosa zasada, nie można jej nagiąć i ominąć. Prosty system, to o co byliśmy tak dokładnie przepytani na Głodówce.

Co do stylu wypowiedzi, to cóż, ja nie mam wpływu na to, że ktoś się czuje tak czy siak, to są jego wewnętrzne emocje i ma ku temu powody.
Co do rad druhny na temat pokory i szacunku to nieomieszkam ich zastosować w dalszej pracy harcerskiej jak i w życiu prywatnym i zawodowym. Uprzejmię dziękuję za te rady.

Z Druhem Komisarzem Zagranicznym znamy sie kilka ładnych lat, myślę, że można nawet zaryzykować stwierdzenie, że się lubimy. Niemniej jednak jeśli komuś mylą się fakty, nawet gdy jest Druhem Komisarzem Zagranicznym, warto zwrócić uwagę i sprowadzić na dobrą drogę. Oczywiście z pokorą i należnym szacunkiem.

Ł.
phm. Łukasz Czokajło
Polski Kontyngent na Roverway 2009 - komendant

kowalska
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowalska » 03 lis 2008, 12:40

czoczo pisze:Dla mnie własnie każde środowisko ma szanse dlatego, że liczy się kolejność zgłoszeń, jest to prosa zasada, nie można jej nagiąć i ominąć.
Także uważam ten system za sprawiedliwy. Gorzej jeśli podczas rejestracji nastapią jakieś przeciążenia o ile to możliwe :)Prawdopodobnie każdy z nas brał udział w jakichś rajdach czy imprezach gdzie obowiązywała kolejność zgłoszeń (na całość czy na daną trasę np. WW). Dla mnie Roverway jest właśnie taką imprezą tylko większą i bardziej oddaloną od Polski.
phm. Gracja Bober HR
Hufiec Łagiewniki, Chorągiew Dolnośląska
Kierowniczka Wydziału Starszoharcerskiego GK
Zapraszamy na kursy http://4zywioly.zhp.net.pl/

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 03 lis 2008, 13:17

kowalska pisze:Gorzej jeśli podczas rejestracji nastapią jakieś przeciążenia o ile to możliwe :)
Nasz system rejestracji jest dość nowatorski, przechodzi właśnie ostatnie testy. Nie przewidujemy, że wystąpią jakiekolwiek błędy.

Co mogę powiedzieć już teraz: upewnijcie się (i dopilnujcie), że hufcowe konto e-mail (hufiec@zhp.pl) jest aktywne! Bez tego rejestracja patrolu nie będzie możliwa.

Odpowiadając z góry na pytanie: każdy hufiec ma założone takie konto i każdy hufiec dostał do niego dane dostępowe. W razie problemów - heldesk służy pomocą.

Na pozostałe, zadane w toku dyskusji, pytania odpowiemy dzisiaj wieczorem. Zachęcam do śledzenia newsów na stronie i działu FAQ.
phm. Jakub Król

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 03 lis 2008, 13:59

kiubik pisze:Co mogę powiedzieć już teraz: upewnijcie się (i dopilnujcie), że hufcowe konto e-mail (hufiec@zhp.pl) jest aktywne! Bez tego rejestracja patrolu nie będzie możliwa.

Odpowiadając z góry na pytanie: każdy hufiec ma założone takie konto i każdy hufiec dostał do niego dane dostępowe. W razie problemów - heldesk służy pomocą.
Chyba nie zrozumiałam.. Zgłoszenia mają pójść przez konto hufcowe na zhp.pl? A co, jeśli hufiec ma własny serwer (np. hufiec@zhp.lublin.pl) i nie korzysta (przekierowuje) z zhp.pl? Nie mogę po prostu ja jako Małgosia Kowalska (malgosia.kowalska@zhp.lublin.pl) wysłać zgłoszenia patrolu?

Inna sprawa to kwestia rzeczonych składek, płaconych przez Chorągiew do GK. Nie ma niczego takiego w wymaganiach na stronie, ale gdzieś to się w dyskusji przewinęło. To jak to jest?
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 03 lis 2008, 15:03

ok, jeszcze raz:
- formularz wypełnia szef patrolu na stronie Roverwaya
- hufiec otrzymuje na mail hufiec@zhp.pl odpis zgłoszenia z żądaniem akceptacji / odrzucenia zgłoszenia, na specjalnej, indywidualnej, szyfrowanej stronie www
- zgłoszenie patrolu jest autoryzowane, informowany jest o tym patrol, hufiec i komenda kontyngentu.

skladki:
tak, Chorągiew musi mieć uregulowane składki członkowskie lub podjęte rozmowy z GK w tej sprawie. Dodamy informację na stronie, dzięki za zwrócenie uwagi!
phm. Jakub Król

cienik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: cienik » 03 lis 2008, 15:39

Ojej, aż tak skomplikowanie przebiega proces rejestracji? Zupełnie jak w banku ;).

A co do tych składek, to już trochę gorzej.. Czy w dniu 15 listopada Chorągiew musi mieć zapłacone/podjęte rozmowy, czy jest termin na to określony inny? Troszkę szkoda by było, że przez takie działania (a raczej - niezobowiązywanie się z obowiązków przez Chorągiew) kilka Chorągwi byłoby pozbawione udziału w Roverway'u i to zupełnie nie z winy uczestników. A za jaki okres te składki obowiązują?
pwd. Olga Gumieniak HO
47 LDW Widmo
Zespół ds. Wizerunku
Hufiec Lublin ZHP

Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 03 lis 2008, 21:39

czoczo pisze:Z Druhem Komisarzem Zagranicznym znamy sie kilka ładnych lat, myślę, że można nawet zaryzykować stwierdzenie, że się lubimy. Niemniej jednak jeśli komuś mylą się fakty, nawet gdy jest Druhem Komisarzem Zagranicznym, warto zwrócić uwagę i sprowadzić na dobrą drogę. Oczywiście z pokorą i należnym szacunkiem.
Oj ryzykujesz :P
oczywiście :) pozdrawiam ciepło i serdecznie!
Aga

Ineska
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Ineska » 03 lis 2008, 21:46

kiubik pisze:- hufiec otrzymuje na mail hufiec@zhp.pl odpis zgłoszenia z żądaniem akceptacji / odrzucenia zgłoszenia, na specjalnej, indywidualnej, szyfrowanej stronie www
tzn. że ktoś, kto odbiera tego e-maila będzie musiał czuwać i czekać na e-maila w każdej chwili, bo jak odpisze za późno to tak jakby przegrywamy w walce "kto pierwszy ten lepszy"?
Jaką funkcje ma ten e-mail przesyłany do hufca. Jak ktoś odrzuci to co? Może mi się coś już pomyliło z zamieszania, ale czy to nie pełnomocnik miał wydawać opinie? nie rozumiem funkcji hufca w tym...

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Roverway 2009”