Roverway 2009

roverway.zhp.pl
dominik
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik » 23 sie 2008, 13:41

ja mam takie pytanie - komendant kontyngentu na Roverway ma byc wybrany dopiero pod koniec wrzesnia (tak mi sie wydaje bo do polowy wrzesnia jest otwarty konkurs) - jak i kiedy chetni wedrownicy maja sie do Roverway przygotowac? przeciez to sa dosc potezne koszty - kiedy bedzie wiadomo ile dokladnie (slyszalem jakas plote o mozliwosci dofinansowania transportu z ministerstwa - ale czy to sie spelni to inna kwestia - a koszt dojazdu do Islandi to drugie tyle co sam koszt zlotu!)
no wiec jakie beda koszta?
jak duzy bedzie kontynkent (jakies ograniczenia?)
jakie beda wymagania dla uczestnikow? (znjomosc jezyka? stopien harcerski?)
na to z pewnoscia bedzie mogl odpowiedziec komendant kontyngentu jak juz zostanie wybrany - ale czy nie bedzie to za pozno???
pwd. Dominik Siwinski HO
pelnomocnik komendanta hufca ds. zagranicznych
Hufiec ZHP Konin im Szarych Szeregow
Assistant Scout Leader, 24th Northampton Abington Church Scout Group

Vandrey
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vandrey » 01 wrz 2008, 07:28

Obawiam się, że tej najważniejszej informacji (ile za zlot) dowiemy się strasznie późno. Zanim wybray zostanie komendant, zorganizuje się trochę, zacznie realizować swój pomysł na zebranie pieniędzy. Na moje listopad/grudzień może poznamy orientacyjny koszt zlotu :/ Ciekawe dlaczego (po raz kolejny) komendant kontyngentu jest wybierany tak późno? <pytanie retoryczne>

My po prostu zbieramy kase już teraz. Jeśli koszty okażą się zbyt duże postaramy się je przeznaczyć na inny ciekawy wyjazd.

kamila23
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamila23 » 01 wrz 2008, 18:39

A ja proponuję nie czekać na komendanta kontyngentu, tylko zebrać ekipę i zacząć działać. :)
W końcu to zlot dla wędrowników, więc mnóstwo zadań przygotowawczo-organizacyjnych mogą (i powinni!) zrealizować sami uczestnicy.

Widzimy się w lipcu na Islandii? :)

Vandrey
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Vandrey » 01 wrz 2008, 18:53

kamila23 pisze:Widzimy się w lipcu na Islandii? :)
o niczym innym nie marze :)

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 25 wrz 2008, 23:07

Wiadomo już kto został szefem, czy nie bardzo ????
14 GDH ,,Szarotka'' im. A. Powiecki
http://www.14gdh.gliwice.zhp.pl

kowlak
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kowlak » 26 wrz 2008, 10:18

phm. Łukasz Czokajło
Kowlak
------------------------
http://www.zhp24.net - ciekawe teksty, ciekawi ludzie, czytaj, komentuj, pisz
http://www.kowlak.blox.pl

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 26 wrz 2008, 11:44

ok, dzięki bardzo Kowlak. Super wybór.

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 26 wrz 2008, 15:10

Dobra, jest szef. Kiedy można się spodziewać jakiejś strony/informacji z tą najważniejszą (koszt całkowity) na czele?
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

dresu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dresu » 28 wrz 2008, 19:34

na stronie już masz koszt czyli: 339 Euro, teraz tylko trzeba szukać sponsorów i najtańszy środek transportu (samolot lub prom ;p)

kiubik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kiubik » 28 wrz 2008, 20:53

cebul pisze:Dobra, jest szef. Kiedy można się spodziewać jakiejś strony/informacji z tą najważniejszą (koszt całkowity) na czele?
W nadchodzącym tygodniu uruchomimy stronę internetową z niezbędnymi informacjami, gadżetami. Nieco później ruszy system zgłoszeń.
dresu pisze:na stronie już masz koszt czyli: 339 Euro, teraz tylko trzeba szukać sponsorów i najtańszy środek transportu (samolot lub prom ;p)
Wśród informacji znajdą się nie tylko koszty, ale i np. informacje o sposobie transportu całego polskiego kontyngentu.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, 20:54 przez kiubik, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Jakub Król
Polski Kontyngent na Roverway 2009
były drużynowy 144 PDH "SZANIEC" im. Alka Dawidowskiego

skAlpel.harce - szukamy tłumaczy!

cebul
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: cebul » 28 wrz 2008, 21:09

Tedy czekamy na stronkę :)
hm. Mateusz Cebula HR
Drużynowy 5. Dębickiej Drużyny Wędrowniczej "Sprzysiężeni" im. Dębickich Sybiraków
Komendant 7. Szczepu Drużyn Dębickich "Invicti" im. gen. Mariusza Zaruskiego
Komendant Hufca Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów
Przewodniczący Rady Chorągwi Podkarpackiej
instruktor Wydziału Wędrowniczego GK ZHP

rafal bednarczyk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rafal bednarczyk » 30 wrz 2008, 00:31

cebul pisze:Tedy czekamy na stronkę :)
Zespol Internetu GK ZHP juz zaklada skrzynki pocztowe w swiezo zalozonej domenie roverway.zhp.pl i pracuje nad dotosowaniem nowego CMS do strony kontyngentu. Mysle wiec, ze Kuba zajmujacy sie promocja w komendzie kontyngentu dostanie narzedzie do pracy w miare szybko no i bedziemy wszyscy obserwowac jak rozwijana bedzie koncepcja przygotowan, w ktorej na biezaco bedzie pomagal Wydzial Zagraniczny GK ZHP.

pozdrawiam wszystkich
Rafal
--------------------------------------------
hm. Rafal Bednarczyk
czlonek GK ZHP, komisarz zagraniczny ZHP

czoczo
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czoczo » 30 wrz 2008, 08:07

Odpaliłem właśnie forum.zhp, nie robiłem tego aż strach się przyznać przez ostatni rok ;) , ale z tego co wiem mój przyjaciel kuba gzk84 pilnował wszystkich wędrowniczych spraw.

W dniach 20 - 28 lipca 2009 w Islandii odbędzie się Zlot Roverway, kolejna edycja największej wedrowniczej imprezy w Europie.
Trzy lata temu miałem niewątpliwą przyjemność zajmować się przygotowaniami Polskiej Reprezentacji na Roverway 2006 we Włoszech, dziś wraz z doskonałym zespołem planujemy wyjazd na Roverway 2009 do Islandii.
Musicie uzbroić się jeszcze w odrobine cierpliwości, 01.11.2008 ruszy strona www.roverway.zhp.pl na której zostaną umieszczone wszelkie ważne informacje dotyczące tej imprezy. Zarówno koncepcje generalna jak i odpłatność, system finansowania i ilość uczestników jaką chcemy zabrać na wyspę.

Generalna zasada jest jedna, nie planujcie niczego na własną rękę, kontyngent jest oficjalną reprezentacją ZHP i tylko w ramach kontyngentu można uczestniczyć w tej imprezie. Proszę Was też - w ramach ćwiczenia cierpliwości ;) o to byście nie zasypywali nas jeszcze przez chwile mailami z pytaniami i zgłoszeniami. myślę, że większość odpowiedzi znajdziecie na stronie roverway.zhp.pl, a zgłoszenia patroli muszą być wedłóg wzoru jaki przyjeliśmy w ramach Komendy Kontyngentu, w określonym terminie - wszyscy musza mieć równe szanse uczestnictwa w imprezie.

pozdrawiam wszystkich starych przyjaciół i harcerskich znajomych,
Ł.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2008, 08:18 przez czoczo, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Łukasz Czokajło
Polski Kontyngent na Roverway 2009 - komendant

kamila23
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kamila23 » 30 wrz 2008, 18:45

No super, że wreszcie komendant kontyngentu ujawnił się we własnej osobie. ;)

Co do działań na własną rękę - to ja myślę, że jednak niektóre z nich warto podjąć: np. promowanie zlotu we własnym środowisku celem zebrania patrolu, rozglądanie się za możliwościami sfinansowania udziału i transportu.
Sam rozumiesz, Łukaszu, że czasu do terminu zgłoszeń nie pozostało wcale tak wiele i chyba dobrze, żeby wędrownicy już myśleli o swoim przyszłorocznym wyjeździe na Islandię.

czoczo
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: czoczo » 01 paź 2008, 12:11

Myśle, że się nie zrozumieliśmy. ja zupełnie nie uważam, ze działania które wymieniłaś w jakikolwiek sposób kolidują z zasadą jedności kontyngentu, myśle, ze nawet jest to wskazane by wstępnie zainteresowani Zlotem wedrownicy spotkali się i porozmawiali o możliwości wyjazdu. działania podejmowane na poziomie środowisk są jak najbardziej na miejscu. pisząc mój poprzedni post miałem na myśli podejmowanie działań takich jak - organizowanie transportu, wysyłanie list zgłoszeniowych itp. takie działania podejmiemy wspólnie w ramach pracy Kontyngentu, wyprzedzanie ich nie było by wskazane.

pozdrawiam

Ł.
phm. Łukasz Czokajło
Polski Kontyngent na Roverway 2009 - komendant

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Roverway 2009”