a może tak hosting?

forum usług zhp.net.pl
ODPOWIEDZ
radzio93
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: radzio93 » 15 lut 2010, 15:08

Prowadzę stronę mojej drużyny:
www.4dh.jgora.pl

Czy jest możliwość załatwienia sobie u Was max. 500 MB miejsca i trochę transferu za niewielką opłatą?

Gisburn
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Gisburn » 15 lut 2010, 15:34

Nie wiem jaki będzie odzew ale najpierw polecam zapoznać się z tym:
http://promocja.zhp.pl/index.php?do=sta ... ,0022,0002
Pozdrawiam ;-)
phm. Maciej Gralak HR
Drużynowy 42 BDSH "Krzewy" im. Dzieci Bydgoskiego Września
Szef Zespołu Programowego Chorągwi Kujawsko-Pomorskiej

Trzeci
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Trzeci » 15 lut 2010, 23:08

Gisburn pisze:Nie wiem jaki będzie odzew ale najpierw polecam zapoznać się z tym:
http://promocja.zhp.pl/index.php?do=sta ... ,0022,0002
Pozdrawiam ;-)
Chyba lepiej to poczytać......
WNT pisze:Druhno! Druhu!
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą ofertą przygotowaną przez Zespół ds. Internetu WNT GK.

Już od dziś możesz uruchomić swoje harcerskie konto e-maili, korzystać z narzędzi internetowych ułatwiających pracę, takich jak kalendarz, dokumenty czy komunikator.

Konta poczty elektronicznej w ramach usług zhp.net.pl są przyznawane instruktorom, drużynowym, osobom pracującym w zespołach instruktorskich oraz wszystkim jednostkom podstawowym w ZHP, w ramach opłaconych składek członkowskich (za darmo).

Konta dla instruktorów i jednostek w domenie @zhp.net.pl są tworzone na podstawie zbiorczego zgłoszenia hufca (chorągwi).
Otrzymując konto zyskujesz:
ponad 6 GB konto e-mail @zhp.net.pl,
Kalendarz internetowy,
Dokumenty i arkusze - dostępne w sieci,
Komunikator ułatwiający kontakt ze wszystkimi użytkownikami @zhp.net.pl oraz @gmail.com,
Stronę startową.
Ponadto dla drużyny/klubu/patrolu etc. możesz uzyskać unikalną harcerską subdomenę dla swojej strony internetowej np. 45dh.zhp.net.pl!

Chcesz uzyskać konto lub subdomenę zgłoś się do [tu prosimy podać kontakt do osoby wyznaczonej w hufcu(chorągwi)], otrzymasz niezbędne informacje.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony usług internetowych ZHP.net.pl, pamiętajcie jednak, że zgłoszenia dotyczące utworzenia kont lub subdomen należy kierować do [tu kontakt co wyżej] nie do obsługi serwisu zhp.net.pl
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 23:09 przez Trzeci, łącznie zmieniany 1 raz.
phm. Michał Michalski HR
Zespół Biura GK ZHP ds. spójności dokumentów
Inspektorat Harcerskiej Służby Porządkowej GK ZHP

Fedajkin
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Fedajkin » 16 lut 2010, 14:28

Trzeci, ale tu jest mowa tylko o unikalnej domenie a nie o hostingu.

Z tego co się orientuję, na obecną chwilę nie prowadzimy hostingów dla drużyn, kiedyś był taki projekt gdzie mogłeś w dawnym futuro a aktualnie neti wykupić konto dla drużyny i było to 2GB miejsca, 30MB baza danych + dowolna liczba subdomen. Nie wiem czy nadal to działa (jest możliwość podpisania takiej umowy), ale mój hufiec i moja drużyna mamy właśnie takie konto.
Czuwaj!
phm. Sergiusz Papuga
Wydział Systemów Informatycznych
HelpDesk ESHD

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 18 lut 2010, 00:17

Z tego co mi wiadomo, to jedynie założone wtedy konta obowiązują. Nie ma już usługi (HarcNet czy Flexo czy jakoś tak) dostępnej dla nowych użytkowników.

Co do serwerów - na chwilę obecną nie ma takiej opcji. Usługa "googlowego" zhp.net.pl nie obejmuje przestrzeni serwerowej.
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

michalsadowski
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalsadowski » 18 lut 2010, 15:20

Jest wiele firm oferujących usługi hostingowe za niewielkie pieniądze a dodatkowo możemy za darmo dostać domenę.

Ja prywatnie korzystam z usług firmy www.Prot.pl już 3 rok i jestem bardzo zadowolony.

Ma to swoje zalety, ponieważ możemy być pewnie że firma hostingowa zadba o nasze kopie bezpieczeństwa.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 15:20 przez michalsadowski, łącznie zmieniany 1 raz.

kula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kula » 01 mar 2012, 15:35

Czuwaj,

potrzebuję wskazówki.

Tworzymy stronę internetową hufca, na razie korzystamy z darmowego serwera, gdzie wyskakują niechciane reklamy, dążymy do tego, by (zgodnie z wymaganiami z góry) mieć stronę w domenie nazwahufca.zhp.pl oraz chcemy wykupić hosting.

W jakiej kolejności powinna przebiegać procedura wnioskowania o delegację domeny w zhp.pl i wykupienie hostingu?

Czy mamy najpierw podać serwer DNS, który posiadamy teraz (w cba.pl), wtedy otrzymamy domenę nazwahufca.zhp.pl, następnie wykupimy hosting, i potem kolejny raz powinniśmy złożyć do wniosek o przekierowanie domeny na wykupiony już hosting?

Będę wdzieczna za wszelkie wskazówki :)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 15:35 przez kula, łącznie zmieniany 1 raz.

mikus
Site Admin
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: mikus » 03 mar 2012, 22:34

Zasady delegacji domen określa uchwała GK. W skrócie: należy najpierw wykupić hosting i dowiedzieć się o adresy serwerów DNS (co najmniej dwóch!), pod które ma być domena przekierowana.

kula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kula » 06 mar 2012, 13:42

Tyle wiem.

Jednak nie rozumiem w jaki sposób mamy wydelegować dla naszych jednostek domeny czy adresy mailowe XXX@hufiec.zhp.pl - zrobiłam research i na stronach innych hufców są takie maile. GK ZHP wydeleguje nam jedynie domenę dla strony hufca, z tego, co zrozumiałam.

Skąd więc inne hufce mają takie adresy e-mail?

royas
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: royas » 06 mar 2012, 13:59

Najpierw załatwiasz hosting. Jak już go masz to znasz adresy serwerów DNS. Wtedy występujesz o delegacje domeny na te serwery. Potem, jeśli masz hosting "samoobsługowy", dodajesz w panelu administracyjnym domenę "Hufiec.zhp.pl". I dopiero wtedy możesz tworzyć w niej poddomeny i konta pocztowe (to też gdzieś w panelu administracyjnym ale szczegóły zależą od systemu używanego przez firmę gdzie wykupisz hosting).
Tomasz Rojek

kula
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kula » 06 mar 2012, 22:15

SUPER! Dzięki bardzo za konkretną i prostą odpowiedź! Bóg zapłać za pomoc, Druhowie! Przesyłam wirtualnego buziaczka :P hehe

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Usługi ZHP.net.pl”