Łączenie konta zhp.net.pl i google

forum usług zhp.net.pl
ODPOWIEDZ
Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 27 sie 2008, 00:43

Hej.

Mam następujący problem. Od dawna korzystam z konta google (gmail, kalendarz, etc.) i niedawno otrzymałem konto w zhp.net.pl. Czy da się te dwa konta w jakiś sensowny sposób złączyć? Mogę sobie np. zrobić forwardowanie poczty na moje googlowe konto, ale z kalendarzem jest już większy problem. Np. ktoś udostępni mi kalendarz dla mojego konta na zhp.net.pl (możliwość dodawania i przeglądania wpisów). Dostęp jest tylko dla konta zhp.net.pl, na którym nie mam takich uprawnień, żeby udostępnić kalendarz dalej, więc w takiej sytuacji muszę np. zawracać głowę osobie, która udostępniła mi kalendarz, żeby udostępniła go także dla mojego drugiego konta, ponieważ nie chcę zaglądać do 2óch różnych kalendarzy (jednego na google i jednego na zhp.net.pl).
Da się ten problem jakoś zgrabnie rozwiązać?

Pozdrawiam :-).
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 31 sie 2008, 13:42

Więc, usługa zhp.net.pl jest niezależna od samego gmaila (choć ma punkty spójne). Jeżeli kontem głównym ma być gmail to najlepiej pocztę ustawić jako pobieranie z innego konta.
Tu trzeba pamiętać o ustawieniu pop dla konta zhp.net.pl (oraz podać odpowiedni port).

Co do kalendarza to wstępnie mogę zaproponować pobranie adresu URL udostępnionego kalendarza w formacie iCAL

NP.
http://www.google.com/calendar/ical/zhp ... /basic.ics

i dodanie go jako "inne" do swojego kalendarza.

Speedy
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Speedy » 31 sie 2008, 15:35

Dzięki za odpowiedź. Trochę się tym pobawiłem i jakoś sobie poradzę z przekazywaniem poczty i podpinaniem kalendarzy ;-).
pwd. Piotr Wittchen
Wydział Systemów Informatycznych GK ZHP

Misiek997
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Misiek997 » 18 mar 2009, 09:25

bobik podany przez ciebie adres kalendarza jest nieprawidłowy. ;(
Dobrze by było gdyby był jakiś wykaz kalendarzy które można sobie podpiąć do swojego gmaila nie tworząc nowego konta w domenie zhp.net.pl
Ostatnio zmieniony 18 mar 2009, 09:26 przez Misiek997, łącznie zmieniany 1 raz.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 18 mar 2009, 10:38

Misiek997 pisze:bobik podany przez ciebie adres kalendarza jest nieprawidłowy. ;(
Dobrze by było gdyby był jakiś wykaz kalendarzy które można sobie podpiąć do swojego gmaila nie tworząc nowego konta w domenie zhp.net.pl
Nie bardzo rozumiem co jest nieprawidłowe? to przykład.

Misiek997
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Misiek997 » 18 mar 2009, 13:02

no tak jak przykład to oki ;P bo już chciałem dodać sobie kalendarz ;D

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Usługi ZHP.net.pl”