Pytanie o różnice

forum usług zhp.net.pl
hajder

Post autor: hajder » 10 lip 2008, 11:34

bobik pisze:W druhny przypadku problem jest inny, hufiec - chorągiew , nie korzysta z konta komunikacji wewnętrznej ZHP. Dlaczego nie wiem ? Czy hufiec otrzymał dane dostępowe do konta - zostały przekazane chorągwią.
I co z tego że zostały. Obydwaj doskonale wiemy, że nie takie rzeczy potrafiły w chorągwiach utknąć. Ale poczekamy aż będzie miarodajna liczba kont - wtedy się okaże z których chorągwi dziwnie ich brak...
bobik pisze:Czy załatwienie dostępu do konta jest skomplikowane ? otóż nie. Jeżeli chorągiew do której hasła do kont zostały przekazane nie posiada ich, zgłasza się do wsparcia technicznego helpdesk@zhp.pl z prośba o zmianę hasła do konta. Zwrotnie w max 24 godziny otrzyma odpowiedź z danymi do hasła (zwykle jest to raczej kilka godzin albo kilkanaście minut - niezależnie od dnia).
A na jakiej podstawie weryfikujecie takie zgłoszenie? Bo z tego co wiem, to Szyndel ma w województwie zachodniopomorskim tylko jedna rodzina. Ba - nawet znasz osobiście kogoś z tej rodziny...
bobik pisze:Nikt także nie utrudnia, stosujemy te same standardy od czasu wprowadzenia kont komunikacji wewnętrznej ZHP.
Więc może najpierw warto sprawdzić, czy te konta faktycznie działają. I postarać się, żeby działały... bo chyba o to chodzi?

hajder

Post autor: hajder » 10 lip 2008, 11:46

A. Nie chodzi mi wcale o to, że zamierzam pokrzyczeć, bo nie dostałem konta. Jak będę bardzo potrzebował, to sobie poradzę. Chodzi o to, że chcieliśmy przetestować działanie (m.in. czy można odblokować więcej opcji zmieniając język na angielski) i jeżeli spodoba nam się to zamówić konta dla instruktorów hufca.

Te posty to nie wyraz jakiegoś osobistego żalu czy nie wiem czego. Procedury Twoim zdaniem są dobre, moim zdaniem są złe. Jeżeli wszystko ma zatwierdzać GK, to fakt - zmiana procedur może potrwać. Nie pytam czemu ma to zatwierdzać GK - dla mnie to jest totalny idiotyzm. Ale mogę się mylić. Jak widzisz są problemy z procedurami, bo niektóre chorągwie zgubiły listy haseł i hufce nie mają tych kont. Może warto więc rozważyć inne rozwiązania, dopuścić dowolne wiarygodne konto w domenie *.zhp.pl (kontakt, hufiec, admin, sekretariat, biuro...)

ZHP to nie jest firma i nie mamy szans działać jak firma (w kwestii organizacji pracy). Fajnie gdybyście o tym pamiętali.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 10 lip 2008, 14:07

hajder pisze:A. Nie chodzi mi wcale o to, że zamierzam pokrzyczeć, bo nie dostałem konta. Jak będę bardzo potrzebował, to sobie poradzę. Chodzi o to, że chcieliśmy przetestować działanie (m.in. czy można odblokować więcej opcji zmieniając język na angielski) i jeżeli spodoba nam się to zamówić konta dla instruktorów hufca.
wyślij maila na helpdesk@zhp.net.pl z prośbą o konto testowe, tak oczywiście można zmienić język więcej informacji na http://pomoc.zhp.net.pl

dudi
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dudi » 14 lip 2008, 16:20

Zajmuję sie promocją ogólnopolskiego corocznego festiwalu harcerskiego z dużymi tradycjami. O jaką domenę dla tej imprezy mam się teraz starać?
*.zhp.net.pl ?
*.zhp.pl ?
Czy subdomeny *.zhp.pl będą teraz przyznawane tylko hufcom, chorągwiom i centralnym zespołom?
phm. Paweł Dudek
ZHP Hufiec Radomsko

e-mail: pawel.dudek@zhp.net.pl

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 14 lip 2008, 22:42

dudi pisze:Zajmuję sie promocją ogólnopolskiego corocznego festiwalu harcerskiego z dużymi tradycjami. O jaką domenę dla tej imprezy mam się teraz starać?
*.zhp.net.pl ?
*.zhp.pl ?
Czy subdomeny *.zhp.pl będą teraz przyznawane tylko hufcom, chorągwiom i centralnym zespołom?
Preferujemy

- imprezy / wydarzenia ogólnopolskie - .zhp.pl
- imprezy / wydarzenia lokalne - zhp.net.pl

jeżeli miałbym to zaszufladkować, choć nie lubię, mimo, że regulaminy piszą o o ogólnopolskich to oczywiście są przykłady, wszystko zależy od tego jak uzgodnimy i co ma to mieć na celu.

http://zhp.net.pl/index.php?do=standard&navi=0099,0013
Subdomenę *.zhp.net.pl może uzyskać każdy członek lub jednostka podstawowa ZHP (drużyna, gromada, krąg, szczep, patrol etc.). Istnieje możliwość uzyskania takiej subdomeny na potrzeby organizacji ogólnopolskiej imprezy, zlotu czy innego przedsięwzięcia (kwestie rozpatrywane indywidualnie przez Zespół Internetu GK ZHP).
http://internet.zhp.pl/index.php?do=sta ... ,0022,0003
Domenę *.zhp.pl może uzyskać każdy Hufiec i Chorągiew. Istnieje także możliwość uzyskania takiej domeny na potrzeby organizacji ogólnopolskiej imprezy, zlotu czy innego przedsięwzięcia. O przyznaniu lub odebraniu domeny decyduje Główna Kwatera ZHP, która w tym celu deleguje swoje kompetencje na zespół zarządzający domeną w imieniu Głównej Kwatery ZHP.

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 20 lip 2008, 00:13

Oh!
Bobiku czuję się wyróżniona... ale jak na razie, jak wcześniej wspomniałam poczekam :)

Mam tylko jeszcze jedno pytanko, nie będę zakładać nowego tematu... Czy jest już miejsce na serwerach dla stron www pjo? I oczywiście kiedy to nastąpi <chyba już wiesz, że będę sprawy pilnować, więc oczekuję na rzetelne informacje :)>
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 21 lip 2008, 08:44

Magheru pisze:Oh!
Bobiku czuję się wyróżniona... ale jak na razie, jak wcześniej wspomniałam poczekam :)
:)
Magheru pisze:Mam tylko jeszcze jedno pytanko, nie będę zakładać nowego tematu... Czy jest już miejsce na serwerach dla stron www pjo? I oczywiście kiedy to nastąpi <chyba już wiesz, że będę sprawy pilnować, więc oczekuję na rzetelne informacje :)>
Na chwile obecną nie planujemy udostępniania miejsca dla stron internetowych :( wymaga to nie tylko zaplecza technicznego, ale obsługi, której w wolontariacie nie jesteśmy wstanie zapewnić.

Jednakże, nie pozostajemy tu bierni :) i wkrótce dzięki uprzejmości Onet.pl zaoferujemy małe rozwiązanie dedykowane specjalnie dla ZHP. (wkrótce, jeszcze nie wiem kiedy graficy pracują)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Usługi ZHP.net.pl”