Pytanie o różnice

forum usług zhp.net.pl
Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 01 lip 2008, 08:21

Tak sobie przeglądam informacje o usłudze i...
Czy ta oferta, poza domenami, różni się czymś od standardowego pakietu google?

i tak przy okazji, z czystej ciekawości - zakładając, że jednostka ma już swoje konto mailowe, kalendarz i dokumenty w google - czy istnieje możliwość przemianowania konta na zhp.net.pl?
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 01 lip 2008, 10:40

Czytacz pisze:Tak sobie przeglądam informacje o usłudze i...
Czy ta oferta, poza domenami, różni się czymś od standardowego pakietu google?
Tak, konto @zhp.net.pl nie jest tzw. google account. Zatem nie masz dostępu np. do bloggera, statystyk, google reader i innych bajerów. Ale możesz dokonać rejestracji konta @zhp.net.pl jako google account i już będzie dostęp. Jest to niejako niezależna usługa w naszej domenie z pewnymi ograniczeniami. Ale bardzo dużymi możliwościami integracji z innymi usługami nad czym pracujemy.
Czytacz pisze:i tak przy okazji, z czystej ciekawości - zakładając, że jednostka ma już swoje konto mailowe, kalendarz i dokumenty w google - czy istnieje możliwość przemianowania konta na zhp.net.pl?
nie jest to konto, niezależne od @gmail.com
ALE, można zmienić właściciela dokumentów, a dane z kalendarza przenieść do nowego kalendarza. A także forwardować pocztę z konta @gmail.com na @zhp.net.pl. Więc chwilka pracy i można migrować usługi. Napiszę na ten temat instrukcję, ale chwilowo brak czasu :) chyba, że ktoś ma doświadczenia to bardzo proszę :)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 01 lip 2008, 11:18

Pytanko z innej beczki:
jak mamy na googlu galerie HSP, to czy można je przekwalifikować na zhp.net.pl?
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

Czytacz
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Czytacz » 01 lip 2008, 12:16

@bobik - nie do końca mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o różnice między udostępnianymi usługami. Czy mając kalendarz lub pocztę w zhp.net.pl będę miał jakąś inną funkcjonalność tych usług, czy jest to w zasadzie to samo, tylko pod inną nazwą?

Mniemam, że dalsze plany rozszerzenia usług są w drodze, ale chodzi mi o chwilę obecną. Czy między kalendarzem i pocztą na zhp.net.pl a google jest jakaś różnica? (poza logiem :) )
pwd. Piotr Kołodziejski
Hufiec Łódź-Śródmieście

Zespół ds. Wsparcia Technicznego
Wydział Nowych Technologii GK

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 01 lip 2008, 13:59

Maciek P pisze:Pytanko z innej beczki:
niestety w ramach zhp.net.pl, nie ma jeszcze opcji galerii, być może ta usługa zostanie kiedyś włączona dla wszystkich usług w ramach apps lub my uruchomimy taką usługę wykorzystując konta @zhp.net.pl. Jest to jakiś pomysł do puli :) tnx.
Czytacz pisze:@bobik - nie do końca mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o różnice między udostępnianymi usługami. Czy mając kalendarz lub pocztę w zhp.net.pl będę miał jakąś inną funkcjonalność tych usług, czy jest to w zasadzie to samo, tylko pod inną nazwą?

Mniemam, że dalsze plany rozszerzenia usług są w drodze, ale chodzi mi o chwilę obecną. Czy między kalendarzem i pocztą na zhp.net.pl a google jest jakaś różnica? (poza logiem :) )
Aha :) w takim razie różnica między @zhp.net.pl, a @gmail.com jest taka, że w przypadku @zhp.net.pl, jeszcze nie ma via urządzenia mobilne. Ale po stronie interfejsu www nie ma znaczących różnic, z wyjątkiem kalendarza gdzie można go udostępnić np. tylko dla @zhp.net.pl, a dla innych nie czego @gmail.com nie ma. Podobnie w dokumentach.

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 01 lip 2008, 14:20

bobik pisze:
Maciek P pisze:Pytanko z innej beczki:
niestety w ramach zhp.net.pl, nie ma jeszcze opcji galerii, być może ta usługa zostanie kiedyś włączona dla wszystkich usług w ramach apps lub my uruchomimy taką usługę wykorzystując konta @zhp.net.pl. Jest to jakiś pomysł do puli :) tnx.
Proszę, to i filmidła by się przydały :P

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 01 lip 2008, 15:03

Maciek P pisze:Proszę, to i filmidła by się przydały :P
coś jak "http://harcerska.tv" co się buduje :) (sorry za OT)

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 01 lip 2008, 17:16

:)

Magheru
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Magheru » 01 lip 2008, 18:15

hm... nie przekonaliście mnie do tego, żeby poświęcić swój czas, energię, cierpliwość na to by łazić przez najbliższe miesiące do chorągwi i prosić o wysłanie do ZI maila, żeby skorzystać z tych "rarytasów".... Na razie mi się nie opłaca...
"Jeśli zobaczysz iskrę w oczach zucha dokonaj wszelkich starań by nie zgasła, gdy ujrzysz dogasający żar w spojrzeniu wędrownika pozwól mu zapłonąć na nowo"

------------------------------------------------------------------
Harcerski Krąg Akademicki "Czogori" w Olsztynie

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 01 lip 2008, 18:26

Magheru: jeżeli masz problem z uzyskaniem konta daj znać, zrobię co trzeba.

r_40
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: r_40 » 10 lip 2008, 09:48

bobik pisze:Magheru: jeżeli masz problem z uzyskaniem konta daj znać, zrobię co trzeba.
Szkoda, że nie każdy ma takie "chody" w ZI WNT ;/
hm. Grażyna Szyndel

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 10 lip 2008, 10:45

r_40 pisze:Szkoda, że nie każdy ma takie "chody" w ZI WNT ;/
doprecyzuj proszę, w czym kłopot ?

r_40
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: r_40 » 10 lip 2008, 11:00

Dokładnie w tym, o czym pisała wcześniej Magheru:
Magheru pisze:hm... nie przekonaliście mnie do tego, żeby poświęcić swój czas, energię, cierpliwość na to by łazić przez najbliższe miesiące do chorągwi i prosić o wysłanie do ZI maila, żeby skorzystać z tych "rarytasów".... (...)
Naprawdę szkoda energii na dotarcie do osoby, która dysponuje dostępem do jedynie słusznego konta mailowego (tym bardziej, że z tego konta na co dzień nie korzysta). Zapewne jestem za mało wytrwała, ale właściwie już się poddałam ;/
Ostatnio zmieniony 10 lip 2008, 11:00 przez r_40, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Grażyna Szyndel

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 10 lip 2008, 11:14

r_40 pisze:Dokładnie w tym, o czym pisała wcześniej Magheru:
(...)
Naprawdę szkoda energii na dotarcie do osoby, która dysponuje dostępem do jedynie słusznego konta mailowego (tym bardziej, że z tego konta na co dzień nie korzysta). Zapewne jestem za mało wytrwała, ale właściwie już się poddałam ;/
Druhno, ale jak rozumiem problem nie jest ten sam co 'Magheru'.
Jak rozumiem w pierwszym przypadku dotyczy to niechęci do wysłania zgłoszenia, tworzenia problemów, opieszałości - nie otrzymaliśmy jednak zgłoszenia o takim problemie więc chwilowo nie mamy co interweniować.

W druhny przypadku problem jest inny, hufiec - chorągiew , nie korzysta z konta komunikacji wewnętrznej ZHP. Dlaczego nie wiem ? Czy hufiec otrzymał dane dostępowe do konta - zostały przekazane chorągwią.

Czy załatwienie dostępu do konta jest skomplikowane ? otóż nie. Jeżeli chorągiew do której hasła do kont zostały przekazane nie posiada ich, zgłasza się do wsparcia technicznego helpdesk@zhp.pl z prośba o zmianę hasła do konta. Zwrotnie w max 24 godziny otrzyma odpowiedź z danymi do hasła (zwykle jest to raczej kilka godzin albo kilkanaście minut - niezależnie od dnia).

Nikt po stronie ZI nie utrudnia, ani nie przeciąga żadnej procedury. Odpowiedzi są udzielane możliwie szybko i przez cały dzień nie kiedy także w nocy - o czym druhna już się przekonała.

Nikt także nie utrudnia, stosujemy te same standardy od czasu wprowadzenia kont komunikacji wewnętrznej ZHP.

r_40
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: r_40 » 10 lip 2008, 11:33

Z "wysokości" zawsze wszystko wygląda prościej :)
hm. Grażyna Szyndel

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Usługi ZHP.net.pl”