Pierwsze...

forum usług zhp.net.pl
ODPOWIEDZ
HelpDesk

Post autor: HelpDesk » 29 cze 2008, 15:47

Witamy,

Komendant hufca Garwolin okazał się najszybszy i założył dziś pierwsze konto ZHP.net.pl, oficjalnie po starcie systemu :)

Liczymy na kolejne :) Pamiętajcie jednak, że należy dokładnie zapoznać się z procedurami przyznawania kont i domen! :)

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 01 lip 2008, 18:25

No to 60 kont dla hufca Otwock :) pula rośnie :)

hajder

Post autor: hajder » 10 lip 2008, 09:24

I pierwsze problemy.

Czy możecie mi oficjalnie odpowiedzieć, dlaczego zamówienie na konta ma być wysyłane z adresu @zhp.pl a nie @nazwa_hufca.zhp.pl? Dobrze, że macie politykę bezpieczeństwa, tylko po raz kolejny skutecznie utrudnia ona życie. Z tego co wiem są hufce, które nie korzystają z kont nazwa_hufca@zhp.pl (bo i po co kolejne konto?)...

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 10 lip 2008, 10:57

Jak zapewne pamiętasz niegdyś GK oferowała usługi hostingowe dla hufców/chorągwi. W chwili gdy utrzymanie tych usług było niemożliwe, podjęto decyzję o utworzeniu kont komunikacji wewnętrznej ZHP @zhp.pl.

Konta te działają od jakiś 2-3 lat (musiał bym sprawdzić dokładnie), @zhp.pl - wysłanie wiadomości z konta, utworzonego na naszym serwerze pozwala nam potwierdzić w niemal 100% tożsamość osoby wysyłającej zgłoszenie - sprawdzić dostarczenie wiadomości oraz/i mieć pełną kontrolę nad "własnością" konta.

Przekazując wszelkie komunikaty nie musimy się zastanawiać czy mają one trafić do biuro@nazwahufca.zhp.pl czy hufiec@nazwahufca.zhp.pl czy komendant@nazwahufca.zhp.pl - informacja jest przesyłana na konto nazwahufca@zhp.pl.

Często jest też tak, że hufiec/chorągiew ma problemy ze swoimi skrzynkami (różne) i wtedy korzysta z tej poczty w celu np. zmiany delegacji domeny i/lub innych problemach.

Pragnę jednak zaznaczyć, że ZI zaproponowało GK takie właśnie rozwiązanie - autoryzacji zgłoszeń i zostało ono przyjęte i zatwierdzone przez GK. Bo jak wiemy zasad tych nie ustala ZI jedynie proponuje, ustala je GK.

Nie ma także żadnego problemu w ustawieniu sobie przekierowania z poczty konta komunikacji wewnętrznej na inne konto @nazwa.zhp.pl (przy czym nie możemy oczywiście zagwarantować w 100%, że forwardowana wiadomość dotrze co jest związane ze specyfiką usług pocztowych - niezależne od nas)

Ja to opisuje jedynie od naszej technicznej strony oczywiście więc proszę tego nie ujmować, że TYLKO w tym celu są używane konta.

Konta zakładają się sukcesywnie i nie ma problemów z przekazywaniem zgłoszeń z kont @zhp.pl :)

r_40
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: r_40 » 10 lip 2008, 11:23

Bobik:
Nie kwestionuję tego, o czym piszesz. Z punktu widzenia GK czy WNT takie rozwiązanie - czyli konta hufców i chorągwi @zhp.pl są jak najbardziej słuszne i fajnie by było, żeby rzeczywiście funkcjonowały. Ale czy tak jest rzeczywiście? Mam powody, by w to wątpić. Czy możesz napisać, jaki procent kont chorągwiany i hufcowych kont @zhp.pl jest rzeczywiście aktywnych (tzn. np. przychodzą z nich potwierdzenia przeczytania maili)?

Tak się składa, że przez parę lat zajmowałam się "internetem" w swoim hufcu i wiem jak trudno mi było wytłumaczyć, dlaczego musimy przenosić stronę na inny serwer, dlaczego mimo że przyzwyczailiśmy się do adresu hufiec@nazwa_hufca.zhp.pl to trzeba odbierać pocztę także z adresu hufiec@zhp.pl. Dla ciebie - człowieka "oblatanego" w tych sprawach nie jest to oczywiście żaden problem (po prostu ustawiłbyś sobie przekierowanie), ale dla wielu osób - tak. Stąd czasem dotarcie do osoby, która dysponuje dostępem do konta @zhp.pl bywa naprawdę problemem...
hm. Grażyna Szyndel

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 10 lip 2008, 11:35

r_40 pisze:Bobik:
Nie kwestionuję tego, o czym piszesz. Z punktu widzenia GK czy WNT takie rozwiązanie - czyli konta hufców i chorągwi @zhp.pl są jak najbardziej słuszne i fajnie by było, żeby rzeczywiście funkcjonowały. Ale czy tak jest rzeczywiście? Mam powody, by w to wątpić. Czy możesz napisać, jaki procent kont chorągwiany i hufcowych kont @zhp.pl jest rzeczywiście aktywnych (tzn. np. przychodzą z nich potwierdzenia przeczytania maili)?
Analiza taka była przeprowadzana, przed zmianą GK, więc już troszkę temu. W chwili obecnej (dokładnie wczoraj) prosiłem Home o informacje dotyczące naszych kont. W niedługim czasie będę miał pełen obraz zjawiska i będziemy działać :)
r_40 pisze:Tak się składa, że przez parę lat zajmowałam się "internetem" w swoim hufcu i wiem jak trudno mi było wytłumaczyć, dlaczego musimy przenosić stronę na inny serwer, dlaczego mimo że przyzwyczailiśmy się do adresu hufiec@nazwa_hufca.zhp.pl to trzeba odbierać pocztę także z adresu hufiec@zhp.pl. Dla ciebie - człowieka "oblatanego" w tych sprawach nie jest to oczywiście żaden problem (po prostu ustawiłbyś sobie przekierowanie), ale dla wielu osób - tak. Stąd czasem dotarcie do osoby, która dysponuje dostępem do konta @zhp.pl bywa naprawdę problemem...
Masz rację, ale niestety nie możemy zawsze patrzeć w tył, i dostosowywać się do minimum :( zapewniamy maksymalne możliwe wsparcie, jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem techniczny staramy się go rozwiązać, ale jeżeli pytanie do nas nie trafia trudno pomóc. :) Jeżeli hufiec ma faktyczny problem (opieszałość, niechęć) z uzyskaniem hasła do konta od chorągwi prosimy o taką informację. Wystarczy zrobić raz i starczy na cały czas :)

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Usługi ZHP.net.pl”