Komunikat Naczelnictwa PH WS GK ZHP - nr 8 /listopad'08

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 19 lis 2008, 21:37

KOMUNIKAT NACZELNICTWA POCZT HARC. WYDZ. SPECJALNOŚCI GK ZHP – nr 8 / listopad ’08

Druhny i Druhowie!
Naczelnicy Poczt Harcerskich!

Tym wszystkim, którzy w mijającym 2008 roku obchodzili urodziny, imieniny, świętowali wszelakie rocznice i… przeróżne okazje, a nasza redakcja nie miała ku temu żadnych informacji – tą drogą ślemy spóźnione, ale z głębi serca płynące życzenia:
- samych słonecznych dni w życiu przez kolejne szczęśliwe lata służby harcersko-pocztowej,
- ciągle wypchanego portfela szeleszczącego banknotami na kolejne wydawnictwa,
- ciągle ciekawych pomysłów wydawniczych,
- na bieżąco nadsyłania swoich wydawnictw i informacji do naszego biuletynu i do CAPH!!!

Tym wszystkim, którzy zechcieli poczuć się współwłaścicielami stron naszego biuletynu i nadsyłali jakiekolwiek materiały – tą drogą składamy serdeczne podziękowania.

Tym wszystkim, którzy zechcieli nadesłać już biogramy swoich poczt do naszej kroniki – serdecznie dziękujemy. Szczególne podzię-kowania kieruję do dh. Józefa Grabarczyka z PH Szczecin I oraz dh. Tadeusza Ulińskiego z PH 28 Wrocław. Po wykonaniu kopii gwarantuję ich zwrot.

Tym wszystkim, którzy zechcą wypełnić i przesłać mi druk sprawozdania za rok 2008 listownie, lub drogą internetową (pilne) i zaległe ankiety aktualizacyjne (tak, tak nie wszyscy odesłali) – również serdecznie dziękuję.

POCZTOWE KOMUNIKATY I PRZYPOMNIENIA:

Przypominam, że zgodnie z przyjętą koncepcją rozwoju ideowego ZHP na 100-lecie harcerstwa rok 2008 upływa jako Rok pracy nad sobą.
Nadchodzący 2009 rok - to Rok braterstwa;
Nasze środowisko powinno dążyć do:
- promocji systemu zastępowego, jako podstawowego narzędzia budowy braterstwa w harcerstwie.
- promocji obozów, biwaków, zlotów (zbiórek i warsztatów), jako naturalnych form podsumowania środowisk
- znalezienie odpowiedzi na pytanie o styl kierowania w harcerstwie – wodzostwo, a praca zespołowa.
- promocji autorytetu instruktorów i idei "starego brata"
- współpracy z innymi organizacjami harcerskimi – dzielenie się doświadczeniami i czerpanie z ich dorobku.
- współpracy z organizacjami skautowymi – dzielenie się doświadczeniami i czerpanie z ich dorobku.

Rok 2010 będzie Rokiem służby…

1). Przypominam o obowiązku i przestrzeganiu zasad archiwizacji wydawnictw za kończący się rok (i poprzednie, kto zalega) &#8211; vide nasze strony: www.ph.specjalnosci.zhp.pl lub bezpośrednio informacji udzieli nasz archiwista <marek@zhp.skawina.pl>,

2). Informuję, że w dniu 27 lipca 2009 roku, podczas trwającego Centralnego Obozu Poczt Harcerskich (11-28 lipca 2009) &#8211; Podgaje&#8217;09 będziemy świętować 95-lecie naszego ruchu &#8211; specjalności poczt harcerskich.
Będzie swoista okazja przeżyć też wspólnie rocznice swoich poczt&#8230; Serdecznie zapraszam do udziału!
Uwaga! Dotarła do mnie niesprawdzona informacja, że w owych Podgajach (wielkopolskie) jest wspaniała baza, piękne i czyste jeziora, dają bardzo smaczne jedzenie.
Ja nie wierzę &#8211; po prostu pojadę ze swoją załogą sprawdzić to na miejscu!
Zachęcam również Was &#8211; uczyńcie to samo, a swoją decyzję (podając ilość uczestników) przekażcie niezwłocznie dh. Januszowi Czyż &#8211; Naczelnikowi PH 30 Szczecin II <janusz.zhp@op.pl>, oraz powiadomcie mnie: HF. Karwowski <efkaha@wp.eu>,

3). Przypominam, że tradycyjnie w przyszłym roku przeprowadzimy Plebiscyt na najładniejsze wydawnictwa PH za rok 2008.
Wytypowanie wewnątrz własnych PH, opracowane na kartach A-4, wydawnictwa prześlijcie do połowy lutego&#8217;09 na mój adres:
HF. Karwowski PO box 78 18-400 Łomża 1
Wyniki zostaną ogłoszone i wręczone nagrody oraz puchar przechodni podczas kolejnej Polowej Zbiórki NPH &#8211; Łomża&#8217;09 połączonej z VII posiedzeniem Naczelnictwa PH WS GK ZHP.
Istnieje realna szansa udziału w XVI Ogólnopolskim Zlocie Druha Szarego &#8211; Drozdowo&#8217;09. Termin 6 &#8211; 8 marca 2009 r.
Szczegóły wkrótce.

4). Jeszcze raz dziękuję za nadesłane pozdrowienia, relacje i wzory wydawnictw do zamieszczenia w biuletynach &#8222;Pocztowe Komunikaty&#8221; &#8211; czekamy na kolejne materiały&#8230; Tym wszystkim, którzy zachcieli również nadesłać po kilka znaczków PP, a nawet kopert &#8211; składam stokrotne dzięki!!!

5). Kolejne VI posiedzenie Naczelnictwa Poczt Harcerskich Wydz. Specjalności GK ZHP połączone ze spotkaniem poczt harcerskich z Chorągwi Krakowskiej odbędzie się w dniach 5-6 grudnia 2008 roku w siedzibie Hufca Podkrakowskiego - Karmelicka 31.

6). VIII posiedzenie Naczelnictwa Poczt Harcerskich Wydz. Specjalności GK ZHP połączone będzie ze spotkaniem poczt harcerskich z Chorągwi Wielkopolskiej &#8211; czekamy na zaproszenia i propozycję kolejnych miejsc spotkań!

Mając na uwadze, że nie do wszystkich Was dociera już nasz biuletyn POCZTOWE KOMUNIKATY po raz kolejny poinformuję, że nie stać mnie na ciągłe czynienie komukolwiek z Was prezentów w postaci darmowej wysyłki wspomnianego kwartalnika.
Przykro, ale kolejne egzemplarze biuletynu wyślę tylko do tych, którzy w ostatnim okresie wysłali mi na ten cel znaczki pocztowe. Nie jest żadną tajemnicą, że nakłady i kolportaż ich nie były dotychczas dotowane. Niestety, życie jest brutalne, jak mawiali starożytni&#8230;

Czuwaj!

hm. Henryk F. Karwowski HR
Naczelnik Poczt Harc. WS GK ZHP

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”