Wiceprzewodniczący ZHP – hm. Andrzej Starski w Łomż

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 20 wrz 2007, 20:07
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 21 cze 2008, 16:55

Wiceprzewodniczący ZHP – hm. Andrzej Starski w Łomży

W dniu 19 czerwca 2008 r. podczas uroczystości szkolnych w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. 33 pp w Łomży przy ulicy MC Skłodowskiej 5 Wiceprzewodniczący Związku Harcerstwa Polskiego – hm. Andrzej Starski wręczył odznaki „Ruch Przyjaciół Harcerstwa” przyznane rozkazem L.4/2008 Naczelnika ZHP z dnia 20 kwietnia br. wieloletnim, niezawodnym sponsorom i ludziom dobrej woli wspierających organizatorów kolejnych Zlotów Druha Szarego:
– Złotą Zbiorową Honorową Odznakę RPH – dla Publicznego Gimnazjum nr 3 im. 33 Pułku Piechoty w Łomży
– Srebrną Zbiorową Honorową Odznakę RPH – dla Polskiej Grupy Farmaceutycznej w Łomży
– Srebrną Zbiorową Honorową Odznakę RPH – dla Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Wyszyńskiego w Łomży.
Ponadto Srebrną Honorową Odznaką RPH uhonorowano byłą Dyrektor PG-3 w Łomży mgr Elżbietę Bukowską, która przed laty zapoczątkowała udzielanie nieodpłatnego schronienia w gościnnych murach tej szkoły uczestnikom kolejnych zlotów.

Twórca skautingu – gen. Robert Baden Powella niegdyś powiedział: „Szukajcie przyjaciół”… Przez 15 lat organizując spotkania ku czci pamięci naszego Rodaka – ks. prałata dr hm Kazimierza Lutosławskiego HR – twórcy naszego Krzyża Harcerskiego znanego w społeczności harcerskiej jako dh. Szary – udało się umożliwić wielkim rzeszom harcerek i harcerzy z różnych zakątków Polski nawiązanie głębokich przyjaźni…

Udało się też zgromadzić grono niezawodnych przyjaciół-ludzi dobrej woli – sponsorów zawsze chętnych udzielać nam, instruktorom ZHP wszelakiej pomocy w zmaganiu się z trudnościami organizacyjnymi w myśl wypowiedzi Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”…

Niejednokrotnie jedynym podziękowaniem za ich pomoc był uścisk ręki i laurka, a czasami podziękowanie władz naczelnych Związku Harcerstwa Polskiego. Jest spora lista łomżyńskich firm i szkół oraz osób wspomagających nas przez te lata w organizacji kolejnych Zlotów dh. Szarego, którzy otrzymali już honorowe odznaki „Ruch Przyjaciół Harcerstwa”.

Organizator Zlotów Druha Szarego

Naczelnik Poczt Harcerskich
Wydziału Specjalności Głównej Kwatery ZHP
hm. Henryk F. Karwowski HR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”