Komunikat Naczelnictwa Poczt Harc. WS GK ZHP – nr 2 /

forum Poczt Harcerskich
Zablokowany
PH 101 Lomża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 14 lis 2007, 23:26

Komunikat Naczelnictwa Poczt Harcerskich Wydz. Spec. GK ZHP – nr 2 / listopad ’07

Druhny i Druhowie!
Naczelnicy Poczt Harcerskich!

Czyniąc archiwizację materiałów przesłanych mi drogą internetową przez dh. Michała Boruna odkryłem, że nasza PH 49 Rawicz, pomimo bardzo młodej Naczelniczki – jest już nieco po Złotych Godach (powstała 17.III.1957). Życzmy więc STO LAT zarówno całej POCZCIE jak i dh. Marioli oraz Jej poprzednikom, szczególnie dh. J.W. Bonikowskiemu – nestorowi tej Poczty.
W imieniu Naczelnictwa PH i swoim życzę dalszych wspaniałych wydawnictw i obyśmy się wszyscy razem spotkali na Waszym 100.leciu w liczbie poczt minimum 100…
Prosimy też o stały kontakt…

Po konsultacji z Naczelnictwem Poczt Harcerskich WS GK ZHP i niektórymi naczelnikami PH podaję do wiadomości, że:
1. W połowie miesiąca lutego 2008 roku zostanie przeprowadzony Ogólnopolski Plebiscyt na najładniejsze nasze wydawnictwa za rok 2007 w kategoriach: kartki, koperty, znaczki, bloczki / arkusiki, stemple, datowniki okolicznościowe, wdruki na PP, całostki. Wszyscy wybierają po jednym walorze z każdej kategorii, zamieszczają na karcie A – 4, stosownie opisują i przesyłają na mój adres w terminie do 15 lutego 2008 (o ile do dnia 31 grudnia 2007r. nie wpłyną inne propozycje dot. organizacji) -ogłoszenie wyników 22 lutego.
Organizator Plebiscytu winien zapewnić dokumentację z oceny jury (jest już wypracowany wzór) i… dyplomy a nawet nagrody dla uczestników.
2. W dniach 29 lutego – 2 marca 2008 AD w ramach Polowej Zbiórki NPH, towarzyszącej XV Ogólnopolskiemu Zlotowi Druha Szarego – Drozdowo’08 odbędą się warsztaty szkoleniowo-integracyjne. Podczas tego spotkania zostaną wyeksponowane i nagrodzone nasze plebiscytowe wydawnictwa.

W przesłanych do Was ankietach aktualizacyjnych za datę powstania poczty przyjmujemy datę jej powołania rozkazem komendanta hufca/chorągwi.
Data rejestracji w Naczelnictwie PH WS GK ZHP nie jest datą powstania poczty!
Wraz z grudniowym biuletynem Po.Komu. zostanie przesyłany wzór karty spisu za rok 2007 – do ewentualnego wykorzystania > pokażmy więc, że jest nas więcej, niż to zapisano w roku ubiegłym. Proszę o to i dziękuję za zrozumienie sprawy!!!
Dziękuję dh. T. Ulińskiemu za wiele cennych, konstruktywnych porad, uwag i… życzliwości. Nadal oczekujemy na Jego wspaniałe ciekawostki do „Kącika filatelistycznego”
Dzięki bezinteresownej, serdecznej i życzliwej pomocy dh. Michała Boruna, udało odtworzyć się wiele brakujących ogniw w ciągłości historii Naczelnictwa PH WS GK ZHP i samych poczt harcerskich… Aktualnie wszystko jest archiwizowane i chronologicznie zapisywane w sposób elektroniczny – mój następca otrzyma więc wszystko od „A” do „Z” na płytce CD... Dziękuję dh. Michale! Keep in touch - jak mawiali starożytni!
Powoli rosną nasze szeregi:
W dniu 8.10.2007 roku, po zasięgnięciu opinii zapisałem do rejestru Naczelnictwa Poczt Harcerskich WS GK ZHP Pocztę Harcerską „Buki” – powołaną rozkazem L.5 / 2007 z dnia 27.06.2007r. KH w Szamotułach przy 107 DH w Szamotułach – nadając jej numer 157. Naczelnikiem Poczty jest dh. Piotr Lewandowski, któremu gratuluję i w imieniu Naczelnictwa życzę stałych kontaktów ze wszystkimi pocztami i powodzenia w harcersko-poczciarskiej służbie – oby była długa i owocna.
W dniu 13.11.2007 roku, po zasięgnięciu opinii zapisałem do rejestru Naczelnictwa Poczt Harcerskich WS GK ZHP Pocztę Harcerską „Błękitna” – reaktywowaną rozkazem L.10 / 2007 z dnia 25.10.2007r. KH w Radomsku przy XV DŚ w Radomsku – jako PH ZHP 109 Błękitna - Radomsko II. Naczelnikiem Poczty jest pwd. Jacek Paul, któremu również gratuluję i w imieniu Naczelnictwa życzę stałych kontaktów ze wszystkimi pocztami i powodzenia w harcersko-poczciarskiej służbie – oby także była długa i owocna.
- Nawiązaliśmy kontakt roboczy z dh. Piotrem ze Świdnicy pragnącym reaktywować jedną z dwóch niegdyś zarejestrowanych i działających przed laty poczt (PH 17 i PH 127). Wytrwałości Druhu!
- Udało się również nawiązać kontakty z Naczelnikami Poczt Harcerskich w Chojnowie, Świnoujściu i Knurowie; czekamy na pozostałe POCZTY - odezwijcie się...

Naczelnictwo Poczt Harcerskich jest w stałym, roboczym kontakcie ze Sztabem Zlotu „Silesia ‘2008”– proszę więc o pilne przesłanie na mój adres swoich propozycji wydawniczych i dotyczących udziału w obsłudze uczestników (kto, co, ile, kiedy). Organizatorzy są zainteresowani przygotowaniem wystawy filatelistycznej i naszych walorów o tematyce harcersko-skautowej… Nadmieniam, że podczas Zlotu planowane jest szkolenie nowych poczt, a jednym z warunków udziału będzie m.in. zaliczanie służby pocztowej…
Nasz niezastąpiony Archiwista – dh. B.Marek zachęca do sukcesywnego nadsyłania swoich wydawnictw – nie zwlekajmy na ostatnią chwilę. Na koniec roku (najpóźniej do końca marca) dosyłamy sprawozdanie (wzór do pobrania niebawem będzie na naszej stronie www).
Dziękuję dh. Olkowi (PH Wałbrzych) za inicjatywę i pomysł na plakietki poczt < do treści naszego metalowego znaczka PH dodał herb miasta i nazwę poczty - pozostaje tylko wyhaftować i&#8230; naszyć na rękaw&#8230;
Naczelnictwo PH rozważa możliwości zamówienia kolejnej edycji metalowych znaczków PH &#8211; wszystkich zainteresowanych proszę o podanie ilości, jaką chcieliby zakupić &#8211; pilne!!!! bowiem trzeba dokonać kalkulacji; a im więcej sztuk zamówimy, tym taniej wyniesie koszt jednego egzemplarza (matryca)&#8230;

W swym pierwszym rozkazie L.11 / 2007 z dnia 8 października 2007 roku Naczelniczka ZHP &#8211; hm. Małgorzata Sinica podała do wiadomości &#8211; skład Naczelnictwa PH &#8211; wynik wyborów podczas XXII Ogólnopolskiego Zlotu PH ZHP &#8211; Kokotek&#8217;07.
- Na stronie http://specjalnosci.zhp.pl/index.php?do ... =0029,0005 /Ludzie Wydziału/ &#8211; do mojego nazwiska został przypisany z urzędu adres e-mail: < pocztyharcerskie@zhp.pl > proszę z tego nie korzystać, bowiem nikt nie podał mi jeszcze hasła&#8230;

W dniu 9 listopada 2007 roku do Wydziału Spec. GK ZHP przesłałem plan pracy i preliminarz wydatków Specjalności i Naczelnictwa PH na rok 2008. Dziękuję tym wszystkim Naczelnikom PH, którzy zechcieli przesłać swoje propozycje i uwagi.

Otrzymałem zaproszenie na Konferencję Instruktorów Wydziału Spec. z udziałem Kierownictwa GK ZHP w dniu 24 listopada 2007 roku w siedzibie Głównej Kwatery ZHP. Temat dyskusji: &#8211; &#8222;Rola i aktualności specjalności harcerskich&#8221;.

Dzięki zapałowi dh. Edzia (PH Łask), dh. Kasi (PH Kraków-Swarożek) i jeszcze kilku zainteresowanych tą sprawą Naczelników PH, tworzy się nowe oblicze strony internetowej naszej specjalności. Zostały zaktualizowane i dostosowane do bieżących potrzeb wszelkie wykazy, zapisy, dane i wzory pism do pobrania. Będziemy tam mogli znaleźć odnośniki (link) do najważniejszych dokumentów ZHP i naszej Specjalności.
Będą tam również &#8222;ciekawostki wydawnicze&#8221; wytypowane przez naszego niezastąpionego Archiwistę &#8211; dh. B.Marka oraz laureaci Plebiscytów na najładniejsze wydawnictwa PH, które teraz będą organizowane co roku, w połowie miesiąca lutego.
Po prawej stronie menu, w &#8222;Bazie Poczt Harcerskich&#8221; znajduje się już m.in. wykaz wszystkich ustalonych i zarejestrowanych poczt harcerskich oraz ich umiejscowienie w poszczególnych chorągwiach &#8211; w imieniu naszego Webmastera proszę o pomoc w ich utożsamianiu&#8230;
Z czasem na tej stronie będą również emitowane kolejne kwartalniki &#8222;Pocztowych Komunikatów&#8221;, w których będziemy nadal zamieszczać materiały szkoleniowe, informacje o pracach w Naczelnictwie PH, ustalenia i propozycje programowe ZHP, ciekawostki filatelistyczne i&#8230; informacje o Waszych osiągnięciach wydawniczych.
Czuwaj!

Naczelnik Poczt Harcerskich WS GK ZHP
hm. Henryk F. Karwowski HR
Ostatnio zmieniony 17 lis 2007, 21:09 przez PH 101 Lomża, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”