Jest nowa Poczta Harcerska!!!

forum Poczt Harcerskich
ODPOWIEDZ
PH 101 Lomża
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 101 Lomża » 08 paź 2007, 12:49

Dh. Piotr Lewandowski
Naczelnik PH ZHP 157 „BUKI” w Szamotułach
przy 107 DH "Buki" w Szamotułach
Witam Cię serdecznie dh. Piotrze w gronie Naczelników Poczt Harcerskich ZHP– jednej z najstarszych specjalności harcerskich. Bowiem poczty harcerskie istnieją prawie tak długo, jak polski ruch harcerski; pierwsza poczta harcerska powstała tuż po wybuchu I Wojny Światowej w dniu 27. lipca 1914 roku na terenie Małopolski…
Po konsultacjach z Naczelnictwem, z dniem dzisiejszym – 8. października 2007 AD. zostaliście wpisani do naszego rejestru NPH WS GK ZHP i nadałem Wam kolejny numer 157 (jest nieco zbliżony do tego, który nadano niegdyś Waszej drużynie)... Numer sto siedem, o który prosiłeś Druhu, nadano kilkanaście lat temu PH z Częstochowy > może kiedyś nawiążecie z nią kontakt..
W imieniu Naczelnictwa PH WS GK ZHP i własnym, gratuluję i życzę Wam powodzenia w harcersko-poczciarskiej służbie – oby była bardzo długa i owocna! Życzę wspaniałych przemyślanych wydawnictw, samych pogodnych dni na harcersko-pocztowym szlaku, rostu na szczeblach stopni i funkcji w ZHP, życzliwości ludzkiej (czyt. wsparcia finansowego przy realizacji wydawnictw), częstych kontaktów z nami - w Naczelnictwie (pamiętaj, że jesteśmy dla Was, a nie odwrotnie) oraz z innymi pocztami harcerskimi w kraju i skautami za granicą RP…
Jednocześnie informuję, że w sprawach wątpliwych Druh może i powinien (szczególnie teraz w okresie rozruchu działalności wydawniczej) zwracać się zawsze:
- do mnie > tel. kom.: 69 31 82 997 e-mail efkaha@wp.eu lub ph.zhp101lomza@onet.eu gg.: 137 99 14. Adres od korespondencji: H.F. Karwowski PO box.78 18-400 Łomża 1
- do mojego Zastępcy i Opiekuna Waszej Poczty > dh. Wiesława Grobelnego gg.: 54 11 898 e-mail: dziadekwiechu@wp.pl
- do instruktora Centralnego Archiwum PH > dh. Marka Bieżanowskiego e-mail: marek@zhp.skawina.pl lub ph122skawina@onet.eu tel. kom. 604 607 311
- do webmastera Naczelnictwa PH > dh. Edwarda Kondratiuk e-mail: edekk@aremedia.net tel. kom. 501 676 976 gg.: 66 19 19. W jego imieniu zapraszam na stronę: http://ph.specjalnosci.zhp.pl/index.php ... =0040,0005 m.in. w celu otrzymania „miejsca” na naszej stronie WWW.
Na stronach www. naszej Specjalności polecam: Opis rubryk metryczki, pojęcia pocztowe, Centralne Archiwum Poczt Harcerskich , Poczta Harcerska - specjalność dla każdego..., pocztowe FAQ…
Musicie pamiętać, że do najważniejszych zadań Poczty Harcerskiej należy:
- pomoc w świadczeniu ustalonych usług Poczty Polskiej szczególnie na imprezach ZHP,
- propagowanie za pomocą własnych wydawnictw wydarzeń, rocznic i świąt harcerskich oraz państwowych,
- poznawanie historii harcerstwa, Poczt Harcerskich i znaczka pocztowego,
- aktywny udział w naszych zlotach, zbiórkach polowych, obozach i warsztatach szkoleniowo-integracyjnych,
- propagowanie filatelistyki wśród dzieci i młodzieży szkolnej i zrzeszonej w naszym Związku,
- budowanie własnych zbiorów i ich wystawiennictwo,
- wymiana z innymi PH doświadczeń wydawniczych i poznawanie technik druku,
- kształtowanie poczucia estetyki i rozwijanie zdolności plastycznych,
- dokumentowanie swojej pracy zgodnie z przepisami ZHP.
Czuwaj!
Naczelnik PH WS GK ZHP
hm. HF Karwowski HR
8. października 2007 AD.

szaman
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szaman » 08 paź 2007, 16:30

Witamy! Witamy!
Milo mi niesamowicie że już nie jestem naczelnikiem ostatniej poczty na liście :)
Jakby co: ph156arkona[at]gmail.com

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 08 paź 2007, 17:16

Oj, Olek! Jak dziecko! Nie miejsce na tej liście stanowi o poczcie. Zresztą, rozumiem, że to tylko pretekst do złożenia gratulacji nowemu Bratu w służbie. Takie Twoje powitanie....
A Twoja poczta jest całkiem, całkiem aktywna. Obejrzałem sobie wreszcie ze spokojem Waszą/Twoją stronkę. Gratuluję!
PH 136- Krotoszyn

szaman
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szaman » 08 paź 2007, 19:21

Dziekuje :*
A radosc moja spowodowana jest tym, ze to iz nie jestem naczelnikiem ostatniej poczty na liscie swiadczy o tym ze nasza specjalnosc jest nadal atrakcyjna i kusi swa historia i formami pracy.

miś_patyś
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: miś_patyś » 08 paź 2007, 19:47

no cieszę się, że mogłam jakos pomóc, dając namiary na Piotrka... mam nadzieję, że Buki sie szybko rozkręcą i będziemy mieli w szczepie prężnie działającą pocztę...:)

powodzenia Piotrek:)

Czuwaj!

Ikacz
pwd. Weronika Wrońska
drużynowa 104 Szamotulskiej Gromady Zuchowej "Misie Patysie"
10 Środowiskowy Szczep Harcerski "Antydes"
Hufiec Szamotuły

PH 122 Skawina
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: PH 122 Skawina » 09 paź 2007, 09:18

Druhu Piotrze!
Gratuluję stworzenia nowej Poczty Harcerskiej. Polecam strony z naszymi wytycznymi. Liczę, że współpraca z Centralnym Archiwum Poczt Harcerskich będzie się dobrze układać. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie wahaj się i pisz. Archiwizacja - to nie jest takie trudne. A na prawdę jest to dla nas niezbędne. Niech zostanie po nas jakiś trwały ślad.
samotny wilk

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 20 gru 2007, 06:19

W Szamotułach już po zjeździe i dochodzą mnie miłe słuchy: "Buki" będą wydawać! Mam nadzieję, ze po jednej sztuce tych wydawnictw trafi także do moich zbiorów.
"Dziadek Wiechu"

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”