Zlot - Kielce '2007

forum Poczt Harcerskich
Zablokowany
PH 101
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PH 101 » 17 cze 2007, 20:41

Druhny i Druhowie!
...wybaczcie mi, ale oficjane źródło milczy (według źródeł zbliżonych do dobrze poinformowanych = zdobywa przegapioną ongiś w młodości sprawność "milczka").
...do Zlotu w Kielcach zostało co najmniej niewiele czasu, a nikt oficjalnie nie pisze (czyt. nie chwali się) że wybiera się tam oficjalnie, jako członek ekipy chorągwianej lub lepiej > jako obsługa imprezy - jej uczestników - jako Poczta Harcerska.
...tu jawi się prośba = jeśli macie takie zamiary i możliwości, macie jakieś wydawnictwa na ZLOT - nadeślijcie do kolejnego numeru "Po.Komu." Niech wszyscy zobaczą, niech zostanie to na wiecznej rzeczy pamiątkę.
Czuwaj!
Wasz Pocztmistrz
PS.
mój adres:
HF.Karwowski
P.O. box 78
18-400 Łomża 1
lub - jeśli kto może; w wersji elektronicznej:
e-mail: efkaha@wp.eu

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 17 cze 2007, 21:31

U mnie będą to raczej wydawnictwa wspomnieniowe. A. Małkowskiego z 1912 roku już Ci posłałem. Kopertę ze znakiem Zlotu w Kielcach chyba też. Pocztówkę z rysunkiem Wł. Czarneckiego z Jambore 1929r też. Pozostały już tylko chyba wlepki, tj. naklejki. Choć może jeszcze przed samym zlotem uda się wydać jeszcze jedna kopertę...może...
pozdrawiam serdecznie harcerskim - CZUWAJ!-
PH 136 - Krotoszyn

szaman
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szaman » 17 cze 2007, 22:46

Ja niestety nie jade... Byly sluchy ze mam jechac, ale sprawa sie urwala. Moze ktos mnie na doczepke przygarnie?

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 22 cze 2007, 22:02

Nigdy nie uczyłem się angielskiego - teraz by się przydał...
ze słownikiem w ręku wyszło mi coś takiego :
" drogi, braterski zhp
jestem zainteresowany otrzymywaniem poczty ph (poczt harcerskich)
dzięki"
czy coś w tym sensie, poprawcie , jeśli się mylę.
Dodam jeszcze, że Loris jest skautem z Mediolanu i od czasu do czasu wysyłamy sobie harcersko/skautowe pozdrowienia. Jest kolekcjonerem wydawnictw poczt harcerskich (i nie tylko) oraz filatelistą. Pełni też jakąś ważną funkcję w swojej organizacji skautowej, bo często dostaję od niego maile z różnych stron Europy, z narad i konferencji.
Jeśli więc ktoś chce nawiązać z nim korespondencyjną wymianę: do roboty!
PH 136 Krotoszyn

szaman
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szaman » 25 cze 2007, 13:38

dobrze mówisz. ale mail znaczy list, przesyłka. jednakże trzeba wziąć poprawkę na 2 rzeczy:
1- dh Loris jest cienki jeżeli chodzi o angielski (najwazniejsze ze sie stara)
2- Poczty to nasz rodzimy pomysł
więc myślę że chodzi mu o wdawnictwa. Najlepiej zaprośmy go na Zlot do kokotka? Albo zrobimy ściepe i wyślemy mu wszytko hurtem podczas w/w zlotu. Co wy na to?

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 11 lip 2007, 05:31

Bardzo dobry pomysł! I jeden i drugi! Bardzo ucieszymy brata -skauta z Mediolanu. Z tym, że zaprosić powinno go nasze naczelnictwo, nie Ty czy ja.
PH 136 Krotoszyn

http://ph.specjalnosci.zhp.pl/index.php ... ,0022,0001

szaman
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: szaman » 14 lip 2007, 07:35

Ja same dobre pomysły mam. To kto napisze oficjalna interpelacje do Naczelnictwa w sprawie druha z Mediolanu???

dziadekwiechu
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dziadekwiechu » 27 sie 2007, 20:36

I już po Zlocie w Kielcach. Dziękuję wszystkim, którzy pamiętali o mnie i przysłali mi z Kielc za pośrednictwem Plecakowej Poczty Harcerskiej pozdrowienia. Otrzymałem 12 takich przesyłek: niestety, na żadnej okolicznościowy stempel Poczty Polskiej (Kielce I) nie jest widoczny w stu procentach. Czy ktoś ma może odbitkę stuprocentową? Bardzo mi na takiej zależy...
Pozdrawiam serdecznie harcerskim i pocztowym - CZUWAJ!-
Z błękitnym niebem!
"Dziadek Wiechu"

PH 101
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PH 101 » 30 sie 2007, 07:34

Wielce szanowny Dziadku, dh. Wiechu!!!
...serdecznie zazdroszczę CI > 12 przesyłek!!! fiuuu! fiuuuu!!! = ja nie dostałem żadnej, mimo, że prosiłem (do Po.Komu.) mimo, że obiecano mi ;) ...
...do naszego Zlotu zostało kilka dni, a nasza wierchuszka ZNÓW ZDOBYWA SPRAWNOŚć MILCZKA (chyba...) bowiem bliższych informacji jak na lekarstwo...
- mimo wszystko do zobaczenia w Kokotku :)
dh.HenioKa

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”