WWW specjalnosci Poczt Harcerskich

forum Poczt Harcerskich
bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 07 sty 2007, 23:37

Ciekawe temat zamilkł a strona organizacji o tajemniczym skrócie "ph" tworzy się z zapałem ph.org.pl

PYTANIE TYLKO PO CO !?

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 08 sty 2007, 01:22

PH 35 pisze:O ile pamiętam wcześniejsze dyskusje, to mamy (my Pocztowcy) problemy z załatwieniem czegoś (w tym przypadku własnej domeny/subdomeny i miejsca na serwerach GK - też skrót).
po pierwsze: GK udostepnia miejsce dla stron GK i dzialan ktore ona inicjuje + pozostale wladze naczelne. Problem wiec nie lezy w calej GK tylko w Waszym Inspektoracie.
PH 35 pisze:Wystąpiłem z propozycją zakupu własnej domeny, ktoś - ukłony dla dh. EK - się zaoferował z miejscem na swoich serwerach i jeszcze tworzenie serwisu.
Na miarę moich możliwości będę pomagał przy tworzeniu tegoż, a że znam trochę różnych CMS (też skrót !!), i przypadkowo mam doczynienia z Joomlą - to ją zaproponowałem.
Jesli uwazacie ze tak bedzie lepiej to prosze bardzo. Tyle ze ostatnio kilka osob staje na glowie spychajac inne sprawy zeby internet w ZHP jakos dzialal i tworzyl calosc. Owszem mozna isc w druga strone ale jestem prawie pewny ze to nic dobrego za soba nie poniesie.

Nie lepiej polaczyc sily niz sie klucic? Na prawde skoro masz sily to zglos sie do Marcina Golemana - kierownika Wydzialu Nowych Technologii(http://forum.zhp.pl/profile.php?id=5)
PH 35 pisze:Jeżeli chodzi o ilość zapytań do DB (od ang. "Data Base", a nie BD - no cóż widzę skróty są ciężkie) na poziomie pikusia (czyli 60 zapytań) to moim zdaniem nawet przy 100 użytkownikach OnLine w ciągu minuty możemy liczyć na 12 000 zapytań na minutę. Co przy średniej klasy serwerze niepowinno być zbyt dużym obciążeniem.
po pierwsze nie wiem czemu walisz we mnie... a DB i owszem wystepuje w teorii np. na studiach czesto spotykam sie z zapisem. Jednak jakos czesciej uzywam jezyka polskiego i pisze Baza Danych jak i wielu kolegow po fachu. Zwykle tez nie chcac pisac skaram to po prostu do BD i kazdy kto ma zrozumiec zrozumie. Jak widac tez zrozumiales.

co do obciazenia. Z calym szacunkiem przez takie myslenie wielu juz stracilo hosting. Bo i owszem 12000 zapytan na minute to nic. Ale juz razy 1000 klientow? Przypominj sobie niedawne problemy z uslugodawca GK ZHP. Pamietasz notoryczne pady BD? W swiecie IT nie mozesz myslec tylko o sobie zwlaszcza bedac kims komu czesto traktuje sie jakby sie laske robilo bo harcerzom zawsze sie taniej daje...
Ostatnio zmieniony 08 sty 2007, 01:23 przez orcus, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 08 sty 2007, 07:58

PH 35 pisze:O ile pamiętam wcześniejsze dyskusje, to mamy (my Pocztowcy) problemy z załatwieniem czegoś (w tym przypadku własnej domeny/subdomeny i miejsca na serwerach GK - też skrót).
Od ponad roku zajmuję się bezpośrednio wsparciem jednostek i helpdeskiem w harcerskim internecie przyjmuję kilka zgłoszeń dziennie w różnych tematach także delegacji domen dla hufców na różne serwery.

i im bardziej szukam meila jakiegokolwiek który taktował by o przyznaniu adresu i miejsca w domenie ph.zhp.pl to tym bardziej go nie widze, wiesz im bardziej zaglądam tym bardziej go tam nie ma... (Kuba Puchatek)

PH 35 pisze:Po drugie, dla znających się troszkę nie jest problemem rozszyfrowanie "tajemniczego" skótu "PH". Osobiście znam go od 13 lat, kiedy jeszcze nie za bardzo była mowa o naszym - pocztowym - istnieniu w Sieci.
Co do skrótu PH nie chodzi o to czy go ktoś zna czy nie ale zaznaczam ph.ORG.pl czyli ORGANIZACJA nie ph.ZHP.pl czyli poczty harcerskie w ZHP tylko ORGANIZACJA poczty harcerskie ;-) jak już druh tak bardzo się czepia tych skrótów to ORG = ORGANIZACJA (po polsku oczywiście bo to skrót z angielskiego organization tak w ramach formalności ;-)

PH 101
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PH 101 » 08 sty 2007, 23:55

Stare przysłowie mówi: "jeden problem - to nie problem!"
- zamiast sie przekomarzać, weźcie się lepiej do kupy (w kupie bezpieczniej, kupy nikt nie ruszy) i... zróbcie ową stronę ku radości (tak mniemam) wielu, wielu użytkownikom!
Do miłego!
Dh.HenioKa.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 09 sty 2007, 11:38

hubcio pisze:Chcecie,

jest do administracji CMS stworzony kiedys dla potrzeb Naczelnictwa Poczt, ale trzeba by sie tym zajac (poprzedni admin z ramienia poczt nie wykazywal checi wspolpracy).

napiszcie na specjalnosci@zhp.pl a uzyskacie pomoc
myślę że dalsze gadanie nie ma sensu, moim zdaniem to nie wiem gdzie Wy pisaliście po linii służbowej skoro ktoś z specjalności pisze takiego posta ? tak samo mi odpisali na meile w ciągu 24 godzin, więc chyba macie jakieś inne adresy.

ja już się tu nie wypowiadam, bo nie ma to sensu, pozdrawiam organizację PH

ps. PH 35 na forum jest funkcja cytuj ;-)

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 11 sty 2007, 23:06

puscilem @ - pozyjemy, zobaczymy :)
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 23 sty 2007, 23:37

12 dni mija a ja niczyja
zglosilem sie, wykonalem polecenia z wstepnego meila
pewnie gdzies po drodze sa zaspy
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 23 sty 2007, 23:59

Zaspy?? ;) podobno maja dopiero byc ;)
Hubert napisal do Ciebie? Odpisales mu?
.........................
# wedrownik.net

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 24 sty 2007, 00:06

oczywiscie
odebrano 15 stycznia 20.14
wyslano odpowiedz 15 stycznia 20.19
byc moze nie dotarla ale nie dostalem zwrotki

byc moze sie czepiam ale grzecznie odczekalem 8 dni rozumiejac ze harcerstwo nie moze konkurowac z praca, rodzina etc
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 24 sty 2007, 00:19

To mimo wszystko za dlugo, jezeli nie bedzie info do piatku to napisz, obejdziemy temat.
.........................
# wedrownik.net

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 24 sty 2007, 12:53

Bilans w pracy :-)

dane zostaly wlasnie przeslane

przepraszam za opoznienie - w natloku spraw zapomnialem umiescic przypomnienia w outlooku
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 24 sty 2007, 21:27

otrzymalem, zaczynam dlubac :)
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 27 sty 2007, 10:48

przygotowana struktura menu

Mapa strony

Aktualności
Pocztowe FAQ
Mapa strony
Poczty aktywne
--Łódzka
----PH 153 Łask
Poczty nieaktywne
Jak pracować z WWW specjalności

oczekuje propozycji co do dalszych dzialow

mysle, ze Marek Biezanowski zajmie sie dzialem muzeum a Henryk Karwowski "Komunikatami Pocztowymi"
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”