WWW specjalnosci Poczt Harcerskich

forum Poczt Harcerskich
edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 03 sty 2007, 19:53

zaczne od zakonczenia dyskusji nad "dobrym rozwiazaniem" w postaci bezplatnych uslug
PH 35 pisze:przy okazji drodzy pocztowcy.

Jest takie fajne miejsce - poczta gmail.com dająca spore możliwości - zarówno jako poczta i jako np czat. tam też jest kalendarz w którym możemy umieszczać swoje ważne wydarzenia i się nimi dzielić z innymi.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany prosze przesłać do mnie taką informację, a wyslę zaproszenie - w tej formie można się tam tylko zapisać. Poczta jest całkiem bezpłatna i ciekawa.
W ostatnich dniach grudnia 60 użytkowników poczty Gmail
poinformowało, że straciło wiadomości oraz listy kontaktów
utrzymywane na skrzynkach oferowanych przez Google. Początek
nowego roku także nie jest dla Gmail zbyt łaskawy - Google nie
udało się całkowicie załatać błędu umożliwiającego kradzież listy
kontaktowej z konta Gmail, poinformował Garett Rogers na blogu
ZDNet.
sorry ze tak dobitnie, ale to zeby juz calkowicie wybic z glowy pomysl darmowek

teraz otrzymalem od Arka z 35 PH info, ze zarejestrowal domene http://www.ph.org.pl

jesli nie ma nikt przeciw uwazam, ze czas zbudowac strone specjalnosci - moze z czasem uzyskamy tez subdomene od adminow zhp.pl - nie mniej uwazam, ze pewna niezaleznosc pozwoli nam na prezentacje naszej specjalnosci, ktorej jest zreszta bardzo blisko do internetu :D

Arek oferuje domene, ja oferuje miejsce na strone i nadzor techniczny + dodawanie tresci
pozostaje decyzja co do platformy - ja proponuje phpBB by przemo mimo wielu niedoskonalosci ale tez ten cms ma wiele gotowych i wygodnych dla nas rozwiazan - srednio obciaza system, jest stale latany/aktualizowany, jest mozliosc bezproblemowego, rownoczesnego dodawanie tresci przez poszczegolne poczty

czekam na opinie
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 03 sty 2007, 21:02

aj... po wstepie z gmail taka wpadka... po pierwsz phpBB by przemo jest rownie dziurawe jak orginal w tej chwili. Po drugie server obciaza w bardzo duzym stopniu - radze przejrzec wykonywane zapytania SQL.

A co do subdomeny ZHP - adminom raczej niewiele uda sie zrobic. Mamy dwa przypadki do rozwazenia:
1. Strona bedzie strona oficjalna odpowiedniego zespolu Wydzialu Specjalnosc GK zajmujacego sie Pocztami - adres dostajecie z urzedu.
2. Przypadek odwrotny - tu kompetencje nie leza u adminow. Problem w tym ze w tej chwili nie wiadomo do kogo. Najlepiej udezyc do biura GK i wydzialu promocji jednoczesnie.
Pozdrawiam
orcus

.: Linux is like a wigwam - no gates, no windows and Apache inside :.

hubcio
Starszy użytkownik
imię i nazwisko: Hubert Piotr Mika
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Warszawa-Centrum
Chorągiew: Stołeczna
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: hubcio » 04 sty 2007, 11:34

Chcecie,

jest do administracji CMS stworzyny kiedys dla potrzeb Naczelnictwa Poczt, ale trzeba by sie tym zajac (poprzedni admin z ramienia poczt nie wykazywal checi wspolpracy).

napiszcie na specjalnosci@zhp.pl a uzyskacie pomoc
hm. Hubert Mika HR
-----------------------------------
"I am working on my ticket if I can"

hubcio
Starszy użytkownik
Kontakt:

Post autor: hubcio » 04 sty 2007, 11:36

Chcecie,

jest do administracji CMS stworzony kiedys dla potrzeb Naczelnictwa Poczt, ale trzeba by sie tym zajac (poprzedni admin z ramienia poczt nie wykazywal checi wspolpracy).

napiszcie na specjalnosci@zhp.pl a uzyskacie pomoc
hm. Hubert Mika HR

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 sty 2007, 12:18

Pod warunkiem że adminowi wydziału spodoba się Wasz baner ;)
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

hubcio
Starszy użytkownik
Kontakt:

Post autor: hubcio » 04 sty 2007, 15:30

nie musi sie koniecznie podobac, ale warunkiem podstawym jest ze go zrobicie :P
hm. Hubert Mika HR

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 04 sty 2007, 16:05

A to ciekawe......
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

PH 101
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: PH 101 » 04 sty 2007, 17:52

:) - ja też chcę mieć mieć dostęp do tej (powstającej) strony!!!
kto się na tym zna, niech rusza do pracy:)
HF.K.

edekk
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: edekk » 04 sty 2007, 22:39

nie twierdze, ze phpBB jest narzedziem doskonalym,- sale oceniajac moja wiedze i wiedze innych przyszlych uzytkownikow obstaje za takim lub w tym stylu rozwiazaniem

ja jestem zwyklym szarym czlonkiem specjalnosci - wyslalem odpowiednie informacje po lini sluzbowej - nie mam odpowiedzi
jesli tylko cms stworzony przez grupe internetowa GK bedzie odpowiedni chetnie skorzystam - nie mam ochoty budowac strony "portretowej", nie mam zamiaru wszelkich nadeslanych materialow przepuszczac przez swoja klawiature
jesli jestesci gotowi dac dostep dla duzej grupy osob dbajacych o zawaerosc to ok jak to ma byc 1-3 osoby to Naczelnik naszej specjalnosci musi jakos ten problem rozgryzc
pwd Edward Kondratiuk HO
Komendant Hufca Łask
www.lask.zhp.pl

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 05 sty 2007, 00:10

PH 35 pisze:Jak mogę radzić to polecam Joomlę, jest "po polsku", nie obciąża serwera, można ją rozbudowywać, jest łatwa w obsłudze i, przede wszystkim, darmowa.
Moze raczej w porownaniu do innych opensourowych CMSow mniej obciaza server o ile jest dobrze wykorzystana. Trzeba pamietac o tym zeby sprawdzic wydajnosc dodatkow zanim sie je zainteluje;)
Pozdrawiam
orcus

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 05 sty 2007, 10:35

tak sobie tu czytam i czytam i zastanawiam się czemu tak idziecie od tyłu ?

po co to ph.org.pl ? czemu to ma służyć ? Poczty Harcerskie to jakaś organizacja ? czy jak bo ja chyba się nie znam albo coś się zmieniło o czym nie wiem ?

w ogóle abstrakcją jest umieszczanie jakiejkolwiek strony zwłaszcza centralnej poza domeną zhp.pl to tak jakby PH nosiły czarne mundury ;-) a co nie można ? czy jesteśmy w jednej organizacji ?

warto zaznaczyć że właścicielem domeny ph.org.pl jest osoba prywatna, a co za tym idzie PH czy samo ZHP nie ma żadnej władzy nad tym adresem, właściciel się obrazi, zachoruje czy cokolwiek i psikus nie ma.

phpBB by przemo --- może phpBB by PH ? nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie problemy sprawiają gotowe systemy źle zarządzane, jak dobrze pójdzie to prędzej stracicie konto u hostingodawcy za przeciążenia baz danych niż dacie radę coś tam zrobić , zwłaszcza że odwiedzi Was pewno sporo robaczków... joomla czy mambo sprawiają kłopoty kiedy są źle zarządzane...

Proponuje kontakt z WNT z zapytaniem jak rozwiązać kłopot chęć stworzenia strony i jakie są możliwości a nie rozpoczynać od rejestracji domeny która pasuje do tematu jak gruszki na sośnie.

bobik
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: bobik » 05 sty 2007, 10:56

nikt tu nie mówi o obciążeniach w ujęciu wysłanych i odebranych danych czyli transferze bo to jest pikuś , w porównaniu do nieoptymalnych baz danych które najzwyczajniej zapychają

ciekawy wpis w blogu jednego z harcerzy,
http://tomasz.topa.pl/wykoppl-nie-dzial ... stcom.html

może nie tyczy się on darmowych cmsków ale baz danych
Ostatnio zmieniony 05 sty 2007, 10:58 przez bobik, łącznie zmieniany 1 raz.

orcus
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: orcus » 05 sty 2007, 13:41

Podpisuje sie rekami i nogami pod tym co pisze bobik.

Jakis czas temu bawiac sie joomla przy wlaczonych standardowych dodatkach do niej(w tym "kto jest online";) przerazilem sie widzac jak przy wyswietleniu strony startowej wyskoczylo mi 60 zapytan do BD. Pozniej udalo mi sie to zredukowac do 25:/ Ale nawet te 60 okazalo sie mala iloscia gdy zaczelem przygladac sie innym CMSom od tej strony.
Pozdrawiam
orcus

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Poczty Harcerskie”