Grunwald 2010 - propozycje programowe dla drużyn

Wydział Programowy
ODPOWIEDZ
Svensson
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:03
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 28 wrz 2009, 00:25

W dniu 15 lipca 2010 r. przypada SZEŚćSETNA ROCZNICA BITWY POD GRUNWALDEM. Zgodnie z uchwałą Rady Naczelnej z 7 marca 2009 r. wszystkie jednostki harcerskie są zobowiązane do upamiętnienia tej rocznicy.

(http://dokumenty.zhp.pl/pliki/glowny_20 ... 4_2009.doc)

Związane z tym działania koordynuje Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich, która przygotowała dla drużyn szereg propozycji.

TYTUŁ I ODZNAKę DRUŻYNY GRUNWALDZKIEJ otrzymają drużyny, które wykonają 3 zadania programowe – dla drużyn zdobywających tytuł po raz pierwszy będą one dotyczyły śladów tradycji grunwaldzkich w środowisku działania, wzorca osobowego Zawiszy Czarnego i kultury średniowiecznego rycerstwa. Można wykonać również jedno ze stu kilkudziesięciu zadań z różnych dziedzin – do wyboru. Odznaki wręczy drużynom Naczelnik ZHP podczas uroczystości na Polu Bitwy (a niektórym – na Zlocie Krakowskim).

(http://odznaka.grunwald.zhp.pl/zasady.htm)

GRUNWALDZKA GRA INTERNETOWA to edukacyjno-strategiczna gra sieciowa, w której drużyna wciela się w polski ród rycerski z początku XV w., wykonując rozmaite zadania – zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym, rozwijając swoje posiadłości oraz budując prestiż i potęgę rodu, by wystawić jak największą chorągiew rodową na wojnę z Zakonem.

(http://ggi.grunwald.zhp.pl)

OGÓLNOPOLSKI RAJD GRUNWALDZKI – wyjątkowy, bo wakacyjny i pięciodniowy – odbywa się na pograniczu Mazowsza oraz Warmii i Mazur. Na kilku trasach (pieszych, rowerowych, pieszo-kajakowych) patrole mają do wyboru konwencję historyczno-przygodowej gry fabularnej albo „pogłębionej praktyki” turystyczno-krajoznawczej. Chętni mogą zostać na Zlocie Grunwaldzkim, zaczynającym się tuż po rajdzie – zapewniając sobie tym samym łącznie 11 dni harcerskiej przygody w świetnym wydaniu.

(www.rajdgrunwaldzki.zhp.pl)

OGÓLNOPOLSKI ZLOT GRUNWALDZKI to wielkie harcerskie spotkanie na Polu Bitwy. Oprócz udziału w uroczystościach, które w przyszłym roku będą miały charakter międzynarodowy, oraz oglądania wielkiej inscenizacji bitwy i towarzyszących jej widowisk rycerskich, czeka nas kilka dni ciekawych warsztatów, konkursów, zmagań turniejowych i gier, które przybliżą uczestnikom świat średniowiecznego rycerstwa oraz podsumują ostatnie lata harcerskiej pracy z tradycją grunwaldzką.

(http://zlot.grunwald.zhp.pl)

15 lipca 2010 r. został ogłoszony DNIEM GRUNWALDZKIM W ZHP. Wspólnota Drużyn Grunwaldzkich przygotowała materiały metodyczne dla drużynowych i kadry obozów harcerskich z gotowymi propozycjami do wykorzystania w tym dniu.


Również na Zlocie w Krakowie odbędzie się specjalny Dzień Grunwaldzki, w czasie którego zaprosimy uczestników do udziału w Grunwaldzkiej Grze Sensacyjno-Szpiegowskiej, do zwiedzenia wystawy, obejrzenia filmów, uczestnictwa w warsztatach oraz w wieczornym ogniobraniu.

Więcej informacji na stronie http://2010.grunwald.zhp.pl.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2009, 00:29 przez Svensson, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nieważne, skąd przychodzisz. Ważne, co chcesz wspólnie z nami zrobić".

http://www.grunwald.zhp.pl

Svensson
Stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:03
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Svensson » 29 paź 2009, 01:21

Przypomnienie dla wszystkich, którzy się zagapili: w sobotę 31 października upływa termin zgłoszeń do współzawodnictwa o Tytuł i Odznakę Drużyny Grunwaldzkiej.

Zgłaszamy się poprzez formularz elektroniczny na stronie http://www.meldunek.grunwald.zhp.pl.
"Nieważne, skąd przychodzisz. Ważne, co chcesz wspólnie z nami zrobić".

http://www.grunwald.zhp.pl

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”