Integracja drużyny - cel?

Wydział Programowy
ODPOWIEDZ
Pszczoła36
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Pszczoła36 » 23 cze 2009, 15:01

Czuwaj!
Mam bardzo poważny problem. Kilka dni temu pewien instruktor mojego hufca który zajmuje się programem Hufca (zastępca komendanta ds. Programu), zarzucił mi że "integracja drużyny" nie jest celem. Szukałam w internecie jakiegoś sensownego wytłumaczenia, lecz niestety znajduje tylko plany pracy różnych jednostek gdzie ten cel jak najbardziej jest uwzględniony. Sama piszę go prawie w każdym planie pracy drużyny, podobnie jak moi poprzednicy. I do tej pory żaden instruktor zajmujący się w Hufcu programem (zazwyczaj zastępca komendanta ds. Programu) nie zwrócił ani mi, ani żadnemu innemu drużynowemu uwagi. Dodam jeszcze że na kursie drużynowych również ten cel uwzględniłam w planie który musiała oddać i nikt nie zwrócił mi uwagi. Więc pytam Was - jak to jest?
pwd. Beata Frąckiewicz
drużynowa 9. Świdnickiej Drużyny Harcerek "Talba"
hufiec Świdnik
chorągiew Lubelska

Maciek P
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Maciek P » 23 cze 2009, 15:34

Poproś o rozwinięcie, czemu nie jest celem. Cele dzielą się na wychowawcze, poznawcze i organizacyjne. Rozwój drużyny, w tym jej integracja jest celem organizacyjnym.

Celem jest to, w jakim celu coś robisz. Więc nie można arbitralnie orzekać co celem jest, a co nie. Jak postanowisz, że twoi harcerze powinni wejść na Kilimandżaro, to też będzie to celem, czy się to komuś podoba, czy nie.
Maciej Pietraszczyk 503-664-824
hsg@zhp.pl; maciej.pietraszczyk@strazgraniczna.pl

Nad sruby korouhev zavlála, to v¹ak neznaèí, ¾e je tam sláva,
v¹em vìrným poka¾dé nesmírnou sílu a jednotu dává,
ve znaku kalich, v kalichu víra, jen pravda vítìzí, v pravdì je síla.

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”