spóźniają się

Wydział Programowy
tenegah

Post autor: tenegah » 10 maja 2003, 13:23

Co myslicie o nowej nazwie stopnia - PIONIERKA ? Mi się to kojrzy z płotem ....

--
trop. Samanta Nawrocka
12 WDW "TAFADU"
Hufiec Ziemi Cieszyńskiej

dżaro

Post autor: dżaro » 10 maja 2003, 20:28

nie bardzo wiem gdzie poruszyc ten wątek ale mam pytanie. gdy drużyna zakańza działalność czy jej majątek jest przejmoany przez hufiec? przez majątek rozumiem w tym wypadku sprzęt sportowy itp
jesli tak to czy istnieje mozliwosc odsprzedania lub przekazania sprzetu szczepowi?
wazne!!!

--

tenegah

Post autor: tenegah » 11 maja 2003, 10:44

Co myslicie o nowej nazwie stopnia - PIONIERKA ? Mi się to kojrzy z płotem ....

--
trop. Samanta Nawrocka
12 WDW "TAFADU"
Hufiec Ziemi Cieszyńskiej

Boodzioo
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Boodzioo » 11 maja 2003, 14:32

tenegah napisał:
Przylkładowo zbiórka zaczyna się o 16 a ludzie schodzą sie jeszcze do 20 po. I tragedia bo czlowiek nie wie czy zaczynac o 16 z 3 osobami czy też poczekać aż przyjdą. Jak czekać to się wszystko przeciąga i można nie zdążyć, a 20 minut i tak w plecy....
Za starych dobrych czasów, kiedy w stąpiłem do drużyny to w sumie nikt się nie spóźniał a karą za spóźnienie były pompki, – jeśli chodzi o część męską – a przysiady, jeśli chodzi o dziewczyny. Wtedy jedna sekunda spóźnienia równała się jednej pompce czy przysiadowi. Oczywiście teraz to jest niemożliwe, ale system nadal działa tylko, że jedna pompka czy przysiad równa się jednej minucie. Choć u nas nie ma za dużych kłopotów ze spóźnialskimi, przeważnie są na czas w marginesie 5 min. Jeśli już się spóźniają to z reguły z ważnych powodów.

Lissek Bartłomiej

Post autor: Lissek Bartłomiej » 13 maja 2003, 14:51

Hmm... - ja też szukam - ale niestety - jak na razie - w naszej chorągwi się nie zapowiada...
A byłoby miło.
Pozdrawiam :)

P.S. Jak będę coś wiedział, na pewno dam znać.

[Edytowany przez Lissek Bartłomiej dnia 02.12.2003 o 17:28 ]

--
Lepiej nie mówić nic, niż mówić o niczym.

Tadeusz Kotarbiński

kyta
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: kyta » 17 maja 2003, 11:43

Boodzioo napisał:

karą za spóźnienie były pompki, – jeśli chodzi o część męską – a przysiady, jeśli chodzi o dziewczyny. Wtedy jedna sekunda spóźnienia równała się jednej pompce czy przysiadowi. system nadal działa tylko, że jedna pompka czy przysiad równa się jednej minucie.
U mnie z reguły ludzie sie nie spozniaja a jak juz to wczesniej uprzedzaja ze maja majowke, trening czy korki i dlatego sie spoznia. Jednak czasem zdarza sie niezapowiedziane spoznienie. Tak bylo kilka zbiorek temu.... wtedy spoznily sie 3 osoby ( w tym ja ) i nie wazne ze 2 z nich ( ja i moj kwatermistrz) jestemy w kadrze... bylo wystap i robilismy czesc meska pompki a ja przysiady :) W sumie przy tym jest kupe smiechu i jest fajnie ale po ilus tam przysiadach odechciewa sie spozniac :) Innym rozwiazaniem jest zrobienie np. systemu wezelkowego.... kto przyjdzie na czas zawiazuje na swoim sznurku wezelek.... po kilku miesiacach mozna zrobic roztrzygniecie... kto ma najwiecej wezelkow dostaje cos w nagrode... np. brakujaca czesc umundurowania ( jezeli mamy na to srodki ) albo poprstu jakas pierdulke np. ciastk, dlugopis albo co nam tylko przyjdzie do glowki. :) Powodzenia.

Molcia

Post autor: Molcia » 13 lis 2003, 16:05

Mysle, ze taki problem moze byc spowodowany mowieniem na "ty" do kadry. Poprostu czasami mlodsi harcerze nie znaja granicy, tego co im wolno, a czego nie. Prowadzi to do wielu nieporozumien,moze tez byc powodem malego zachwiania autorytetow.A mysle, ze starsi dla mlodszych autorytetami jednak byc powinni!

--
Życie jest piękne:)

Perła
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: Perła » 15 lis 2003, 12:33

Mnie nauczył punktualności kiedyś mój pierwszy drużynowy - gdy się po raz kolejny spóźniliśmy, drużyny i drużynowego nei było - świetnie bawili się w parku. A my przecytaliśmy na drzwiach karteczkę "harcerz jest punktualny" - od tego zcasu nie było z nami problemu, tak nam się wstyd zrobiło.
phm. Agnieszka Pospiszyl HR
Biuro Zagraniczne GK ZHP
Szefowa Zespołu ds. Europy Środkowowschodniej
Komendantka ds. Programu IX Zlotu Skautów Europy Środkowowschodniej "Silesia 2008"

Komand

Post autor: Komand » 23 gru 2003, 20:09

a moim zdaniem dobry pomysł:)
każda drużyna która ma strone może tu wrzucić link;)

--
dh.Mateusz
przyboczny 4.D.H. "Sokoły"
Hufiec Ziemi Tyskiej

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 24 gru 2003, 08:38

Perła napisał:
Mnie nauczył punktualności kiedyś mój pierwszy drużynowy - gdy się po raz kolejny spóźniliśmy, drużyny i drużynowego nei było - świetnie bawili się w parku. A my przecytaliśmy na drzwiach karteczkę "harcerz jest punktualny" - od tego zcasu nie było z nami problemu, tak nam się wstyd zrobiło.
Perelko to sie kiedys spoznialas??? Az nie moge sobioe tego wyobrazic :D
pwd. Tomasz Gutowski HR
Drużynowy 17 TGDH "BEZKRESKI" im. BRONKA LOTA Stargard Szczecinski
Szef Harcerskiej Służby Informacyjnej Hufca Stargard Szczec.

Komand

Post autor: Komand » 24 gru 2003, 13:31

--
dh.Mateusz
Hufiec Ziemi Tyskiej

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 24 gru 2003, 17:34

SUPER no nie? Tobie tez niewiele brakuje :D
pwd. Tomasz Gutowski HR

Martyna
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Martyna » 24 gru 2003, 23:51

u nas też ludzie nie są bardzo punktualni ale to jest zazwyczaj 15-30(góra) min. spóźnienia. a jak ktoś ma się spóźnić to uprzedza i jest po sprawie. to trzeba naprawde wyplenić bo harcerze powinni być punktualni. ( wzór :)) )

gratulacje JEMES
58. ŁWDH "Rzeka"
Szczep 58. ŁWDH

Komand

Post autor: Komand » 25 gru 2003, 20:16

--
dh.Mateusz
Hufiec Ziemi Tyskiej

JAMES
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: JAMES » 25 gru 2003, 22:01

Martyna napisał:

gratulacje JEMES
wrrrrrrrrrr nie JEMES tylko JAMES ale dzieki :D

Uwazam ze spoznianie sie na zbiorke to najgorsze co moze byc.. nie znosze tego dlatego jakos staram sie przeciwdzialac temu... kiedys punktualnie o godz.
ozpoczecia zbiorki zamknalem drzwi od harcowki i kazdy kto sie spoznil nie mogl wejsc na zbiore... oczywiscie zbiorka nie mogla sie odbyc wg planu, ale na nastepna przyszli wszyscy 15 min przed... to byl SUKCES !!!
pwd. Tomasz Gutowski HR

ODPOWIEDZ
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”