Gawęda!

Wydział Programowy
Zablokowany
olga zhr
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: olga zhr » 18 gru 2006, 19:59

Bardzo proszę o pomoc, nie mam pomysłu na gawędę związaną z harcerstwem podczas II Wojny Światowej.
Z góry dziękuję ;]

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 19 gru 2006, 08:27

A co chcesz przekazać podczas tej gawędy? Lejącą się krew i tratatatatata i bum bum granatami, czy może zwykłą, szara pracę, walke o normalność w nienormalnych warunkach - szkołę, pracę, zbiórki w terenie? A może program dziś - jutro - pojutrze?
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

olga zhr
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: olga zhr » 19 gru 2006, 14:10

Poziom druhen to 4, 5 i 6 klasa, gawęda dla zastępu. Chciałam przedstawić im historię o ludziach, czasem w naszym wieku, którzy walczyli za ojczyznę, chciałabym też podkreślić tam 1 punkt PH

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 20 gru 2006, 08:29

To ja polecam książkę "Wielka Gra" Kamińskiego.

W wieku 4, 5, 6 klasy - to nie walczyli z bronią, tylko w Zawiszy, oraz - co bardzo ważne - UCZYLI SIę.

Tyle jesli chodzi o chłopaków. Co robiły dziewczyny - nie mam zielonego pojęcia. Pewnie też UCZYŁY SIę.

Osobiście dałbym gawędę, ciekawie snuta iopowieść o przemykaniu się przez ulice, ucieczce przed patrolem, sprawdzeniu, czy znak ostrzegawczy się nie pojawił... i wchodzi do lokalu w kamienicyi zaczyna się tajne spotkanie... i w tym miejscu szok: lekcja geografii...

Bo przeciez w dzisiejszych czasach to tylko "walka za ojczyznę", HURRAPATRIOTYZM, pomniki, przemówienia i kombatanci, a zapomina się o walce z samym sobą, dla Ojczyzny. O pracy dla Ojczyzny. O nauce dla Ojczyzny.
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

olga zhr
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: olga zhr » 20 gru 2006, 15:17

Bardzo dziękuję, wyjaśniając chodziło mi o osoby w naszym wieku tj. przeciętnym wieku zastępowych ;D

zuchmistrz
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: zuchmistrz » 09 mar 2007, 16:46

Temat "Gawęda" przeniósł mnie do naszego Zespołu Artystycznego ZHP Gawęda, którego już dosyć dawno nie widziałam i nie słyszałam. Czy wiecie co dzieje się z Gawędą, czy wogóle jeszcze istnieje?

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”