Jeden Świat, Jedno Przyrzeczenie...

Wydział Programowy
Zablokowany
rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 15 maja 2006, 12:29

Pozwolę sobie zacytować... :>
Krok 1
Stwórzcie swoją wirtualną wizytówkę w naszym serwisie - zaprezentujcie swoją gromadę, drużynę, szczep, krąg czy komendę innym.
W tym celu wybierzcie odnośnik przyłącz się! i postępujcie zgodnie z instrukcją. Nie zapomnijcie o dokładnym zapoznaniu się z umową!
Po stworzeniu swojej wizytówki możecie ją obejrzeć i edytować w dziale kto już realizuje.
Oki - zrobiłam to choć podejrzewam że dla osoby która nigdy stron internetowych nie robiła zrobienie wizytówki byłoby problemem. Pytanie tylko co jeśli ktoś nie ma komputera. Brak również informacji na temat co ma ta wizytówka zawierać... Adres? E-mail? Osiągnięcia? Terminy zbiórek? Ile metrów kwadratowych ma nasza harcówka? Czy mam opisać co zrobimy w ramach tej akcji czy też trzymać w tajemnicy i tylko przesłać meldunek do GK?
W założeniach wizytówka miała być "reklamą" środowiska ale hmmm minął prawie rok i widzę że niewiele z tego wyszło bo nikły procent jest uzupełnionych...

A co do zapoznania się z umową - szukałam jej po całym serwisie http://www.jsjp.zhp.pl ale nie znalazłam jak do tej pory...
Krok 3
Materiał z realizacji waszego zadania (w dowolnej formie) oraz zdjęcie drużyny z przyszytymi plakietkami prześlijcie do nas.
A czy takie plakietki w ogóle istnieją? I mam je przyszyć przed czy po wykonaniu zadania? Gdzie je można kupić? A może były przez pół kwietnia i już się nie załapałam? :>

http://4zywioly.pl/forum/viewtopic.php?p=1620#1620

możecie wykonać większą ilość zadań - każdy następny materiał również prześlijcie do nas - zapełniacie w ten sposób plecak widoczny przy waszej wizytówce, a wasze przygotowania do obchodów stulecia skautingu stają się jeszcze ciekawsze.
Jaki plecak?
Dyskusja instruktorska na temat naszego Prawa i Przyrzeczenia - weryfikacja postaw, ewentualna weryfikacja zapisów.
A oto i jeden z celów propozycji programowej - w jaki sposób ma się odbyć ta dyskusja?!

A co po wypełnieniu wszystkich zadań? Otóż czekają nas dwa zaszczyty...

Zlot w Kielcach, który nota bene miał na początku (jeszcze w czerwcu ubiegłego roku) takie założenie, że w dniu 1 sierpnia wszyscy jego uczestnicy odnowia Przyrzeczenie lub Obietnicę - teraz jest przesunięty o 10 dni i właściwie ja nie widzę głębszego sensu udania się tam z moimi zuchami. Mam niejasne wrażenie że zlot będzie tylko lichym podsumowaniem cienkiego programiku... Na tenże zlot udadzą się te drużyny które wypełnią wszystkie zadania taaaak... Ale na 204 drużyny zarejestrowane nawet nie połowa wypełniła wizytówki, żadna nie ma plakietki bo skąd ma ją wziąć, na zlot wszyscy też na pewno nie pojadą i cóż... cienko to widzę.

Tytuł drużyny/gromady stulecia - fajnie brzmi... ale co? Będzie plakietka? Czy jakiś znaczek nabity na totem/proporzec? Cokolwiek oprócz zaszczytnej nazwy? A jeśli chociaż plakietka (o ile będzie:>) to będziemy mogli nosić rok, pięć lat czy następne sto?

No i kwestia "zadania dla pokoju" które każda organizacja skautowa ma wypełnić - my mamy tylko program JSJP jako zadanie dla pokoju (bo kwestia podarowania mundurów dla Mozambiku się rozmyła) podczas gdy inne organizacje skautowe potworzyły np. programy dla niedostosowanych społecznie i generalnie podeszły rzeczowo do tematu, my znowu pełzamy z niedorobionym programem..
Ostatnio zmieniony 15 maja 2006, 12:48 przez rumianek, łącznie zmieniany 1 raz.
Hej, ha! Szumi stary bór, a my za nim wtór chylimy kornie głowy
Niech do tańca huczą nam sowy i cały leśny dwór!

dalkow
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: dalkow » 15 maja 2006, 14:51

niestety muszę się całkowicie zgodzić z Druhną Ewą :(

poza zmianą wyglądu strony internetowej i prowadzenia jej przez dzielnego Druha maturzystę Michała Szyndla to to nie ma rąk ani nóg ten program

w ramach tego programu powstała spora akcja "Paczka dla Macedonii", która się nam bardzo udała

http://zhp.pl/index.php?do=news&navi=0001,0011&id=1951

jednak była to inicjatywa oddolna

na jej podstawie powstał Skautowy Korpus Pokoju jako platforma instruktorów i grup harcerskich do tworzenia, realizacji i podsumowania projektów zagranicznych z szeroko pojętej pomocy rozwojowej i humanitarnej

http://slaska.zhp.pl/czuwaj/news/227

jest on skierowany dla ludzi z całej Polski

pierwszym małym projektem jest "Wolontariat na Bukowinie"

http://www.zhp.pl/index.php?do=news&nav ... 11&id=2126

po ostatecznych konsultacjach, ale przed zgodą MSWiA jest duży projekt dla Rumunii

Druhno Ewo, w planach jest również wspólny projekt z PAHem dla Mozambiku i przy boku PAHu dla Czeczenii, ale wszystko w swoim czasie

mogę jednak powiedzieć, że spotkałem się w Głównej Kwaterze z dobrą współpracą przy realizacji tych projektów

co nie zmienia faktu, że jest to inicjatywa oddolna, a program Jeden Świat Jedno Przyrzeczenie nie ma rąk ani nóg

zapraszam wszystkich do współpracy
korpuspokoju@onet.eu

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 15 maja 2006, 14:59

Właśnie zadałam sobie trud policzenia ile jest wypełnionych wizytówek :) wg moich wyliczeń 66

Druhu dalkow - szczerze podziwiam :)

jorlanda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jorlanda » 29 maja 2006, 21:18

Druhny i Druhowie!
Cieszę się, że jest taki wątek. Mimo, że nie bardzo mi miło, gdy go czytam ;)
Też mam sporo uwag do tej propozycji programowej. Jednak jako aktualny koordynator tego projektu wiem, że to droga donikąd - krytyka bez kresu i poszukiwanie dziury w i tak juz dziurawym (fakt, propozycja przez jakiś czas tkwiła w m iejscu). Teraz najważniejsze jest, aby środowiska chciały jeszcze do tego przystąpić. I same decydować co chcą robić w ramach realizacji obszarów "Jedność", "Świat", "Przyrzeczenie". To bardzo fajny pomysł, i spróbujmy go razem zrealizować w nowych pozjazdowych warunkach.
Propozycja od samego początku miała zaktywizować środowiska drużyn i zespołów instruktorskich właśnie ODDOLNIE. I to chyba najbardziej dziwi uczestników tej propozycji ("no przystąpiłem i czekam co dalej"). Bo nie ma gotowców, inspirujących materiałów z GK. Tak miało być - aby zaktywizować środowiska - aby to druzyny mogły same być autorem tworzącego się oddolnie programu.
Zachęcam wszystkich którzy zgłosili się do realizacji "Jś-jp" aby uzupełniali swoje wizytówki. Tak jak opisał to Druh powyżej, to właśnie o to chodzi. A my - zespół Js-jp z GK na tej podstawie przygotujemy materiały i pomysły, które zainspirują innych. Nic tak nie ponagla i zachęca do działania jak coś co już komuś się udało! Zatem do dzieła! Pochwalcie się co już zrobiliście. I etap propozycji nadal trwa i trwać będzie do 31 października 2006 r.

Pytania proszę kierować do mnie. Adres i telefon znany redakcji ;)
hm. Jolanta Łaba
...trzeba umieć iść słoneczną stroną życia...

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 29 maja 2006, 21:27

A jak to sie ma do przygotowywanego "nowego" programu "mam szczerą wole"?
http://gk.zhp.pl/index.php?do=news&navi ... 05&id=2201
Bo mam wraznie ze dziurawiec stanie sie za chwile zwielokrotnionym zestawem kraterow ksiezycowych ;) Jolu zgodnier z zyczniem nie bede krytykowal ;) Ogolnie nawet do tego kompleks tych dzialan sie nie nadaje ;) Chyba
.........................
# wedrownik.net

yama
Starszy użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: yama » 31 maja 2006, 12:36

nie wiem czy to w tym watku ale ludzie niech ktos mnie glupiego oswieci!!!
1. informacji programowym wiem ze nie mam co szukac na stronie programu tylko na stronie GKi (gk.zhp.pl), gdzie jest dzial program (tak przynajmniej wskazuja ostatnie przyklady), nie bede dyskutowal z tak "przemyslana" budowa struktury informacyjnej, w koncu chyba robia to "specjalisci"
2. aktualnie "dziala" program "Jeden świat - Jedno przyrzeczenie", jak dziala mozna poczytac powyzej, ma sie zakonczyc na zlocie w 2007
3. dowiadujemy sie ze jest budowany i od wrzesnia ma wystartowac "nowy" program praktycznie zbudowany na tych samych zalozeniach co aktualny i sadzac po jednym z zalozen (przygotowanie do swiadomego odnowienia... - powtorka za Jeden świat...) tez na okres do Zlotu - program jest w trakcie budowania(a "Jeden swiat..." w trkcie łatania), nikt na razie nic nie wie poza budujacymi. Jedyna informacja opublikowana dla publiki jaka znalazlem to podawany juz link:
4. Zbliza sie lato, ani widu ani slychu nic na lato, nawet na najaktywniejszej (czytaj jedynej aktywnej) stronie zuchowej. Ani propozycji, ani informacji, ani NAL ani HAL ani NIC. Kto wie moze ktos wlasnie tez cos przygotowuje zeby to opublikowac w sam raz na wakacje jak juz wszyscy dawno pewnie po przygotowaniach lub w trakcie.
5. Ale gwozdz w moja glowe ktory spowodowal tego posta wbil nius z dzisiaj:
http://zhp.pl/index.php?do=news&navi=0001,0011&id=2302
polecam akapity:
Zlot będzie podsumowaniem programu „Jeden świat - jedno przyrzeczenie” oraz inauguracją nowego programu, który skończymy realizować w roku 2010, w setną rocznicę powstania pierwszych drużyn harcerskich w Polsce.
- autor chyba tez nic nie wie o programie "Mam szczera..." pomimo ze ma on przygotowywac doswiadomego... . Chyba ze jednak do innego swiadomego odnowienia moze bedzie nastepne po zlocie? Bo gdyby wiedzial ze szykuje sie taki program z takimi zalozeniami to pewnie by go tez ujal
- ale co ciekawsze mamy informacje ze zainaugurujemy nastepny nowy program ;)
Toz my chyba jestesmy potega programowa ;) Program za programem program pogania, tylko zaden jakos nie dziala jak nalezy lub nawet nie wiadomo co i jak.

Mam troche pytan wynikajacych z tych punktow ale nie chce mi sie ich nawet formulowac. mam tylko jedno przypomnienie-prosbe, druhny i druhowie z GK przypominam ze dysponujecie Internetem, ze w ramach jego narzedzi macie kazdy od dolu do gory i nazad stron Gkowskich, co kto cos nie wymysli to ma strone, kazdy zespol programowy ma praktycznie strone i ze te strony oparte sa o system CMS, czyli ze sami mozecie publikowac informacje bez zadnej doglebnej wiedzy informatycznej (do tej pory przynajmniej sie udawalo ;) ) i ze to nie wymaga ogromej ilosci czasu i ze wymaga sie tego od wszystkich na "dole" to chyba samemu tez mozna i w koncu ze jak cos robicie, zamyslacie, planujecie (najlepiej to pierwsze bo drugie i trzecie to... jak bedzie troche pierwszego ;)) to piszcie o tym. Inaczej mysli z przypadkowych publikacji nasuwaja sie same, a wnioski sa naturalne. Na razie mam tylko wniosek ze potraficie sie dobrze bawic (tak wynika z publiakcji na stronie gk.zhp.pl, integrowac wewnetrznie (jak wczesniej) i generowac koleczko wzajemnej adoracji i samozadowolenia (jak wczesniej), ale jakos nigdzie nie moge poczytac ze zajmujecie sie konkretna robota z konkretnymi efektami.
Wiec jesli ta robota tez jest to moze o niej piszcie zamiast o rzeczach ktore, normalnie funkcjonujacy system informacji traktuje jako wewnetrzna informacje i umieszcza w Intranetach a nie Internecie (nowe pojecie proponuje przekazac do wydzialu informacji, niech sprawdzi znaczenie).
Ostatnio zmieniony 31 maja 2006, 12:41 przez yama, łącznie zmieniany 1 raz.
.........................
# wedrownik.net

jorlanda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jorlanda » 01 cze 2006, 11:10

yama pisze:A jak to sie ma do przygotowywanego "nowego" programu "mam szczerą wole"?
Bo mam wraznie ze dziurawiec stanie sie za chwile zwielokrotnionym zestawem kraterow ksiezycowych ;) Jolu zgodnier z zyczniem nie bede krytykowal ;) Ogolnie nawet do tego kompleks tych dzialan sie nie nadaje ;) Chyba
Druhu i wszyscy którzy zadają podobne pytania (a imię ich LEGION) ;)
Propozycja "Mam szczerą wolę/obiecuję" jest propozycja Wydziału Metodycznego, wzmacniającą dyskusję progrmową. Według mnie może też wzmocnić realizację obszaru "Przyrzeczenie" w Jś-jp, ale to już w gestii autorów "nowego programu". Szczegółowe informacje o "Mam szczerą wolę" zostaną zamieszczone na stronach w drugiej połowie czerwca. A osoba kompetentną, która tym się zajmuje i zna odpowiedzi na pytania jest hm. Marcin Binasiak - szef Wydziału Metodycznego. Do niego (najlepiej e-mailem lub telefonicznie) trzeba kierować pytania o tę propozycję.

Nadal zachęcam do przystępownia do propozycji Jś-jp. Najświeższe informacje zamieszczę dziś na www.program.zhp.pl, bo strona Jś-jp nie wiem dlaczego nie działa :(
Ostatnio zmieniony 01 cze 2006, 11:11 przez jorlanda, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Jolanta Łaba

rumianek
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: rumianek » 04 cze 2006, 16:59

jorlanda pisze:Druhny i Druhowie!
Cieszę się, że jest taki wątek. Mimo, że nie bardzo mi miło, gdy go czytam ;)
Też mam sporo uwag do tej propozycji programowej. Jednak jako aktualny koordynator tego projektu wiem, że to droga donikąd - krytyka bez kresu i poszukiwanie dziury w i tak juz dziurawym (fakt, propozycja przez jakiś czas tkwiła w miejscu).
Jak widać jednak ma sens bo przynajmniej coś wiemy ;-) A krytyka jeśli konstruktywna - jest błogosławieństwem. Poza tym jestem zdania, że ja jako drużynowa mam prawo i obowiązek podejmować dyskusję na temat programu.

Propozycja od samego początku miała zaktywizować środowiska drużyn i zespołów instruktorskich właśnie ODDOLNIE. I to chyba najbardziej dziwi uczestników tej propozycji ("no przystąpiłem i czekam co dalej").
Nikt chyba o tym nawet nie wspomniał :) A przynajmniej jak na razie nie w tym wątku...

Mam pytanie - po co mi tytuł gromady stulecia i co mam z tym zaszczytem zrobić? Wpisać w książkę pracy? Wpisać do kroniki czy wyszyć na mundurze? (Sorry Batory ale na plakietkę nawet nie liczę) Co KONKRETNIE będzie się wiązało z tym tytułem?

jorlanda
Użytkownik
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: jorlanda » 09 cze 2006, 07:20

rumianek pisze:Jak widać jednak ma sens bo przynajmniej coś wiemy ;-) A krytyka jeśli konstruktywna - jest błogosławieństwem. Poza tym jestem zdania, że ja jako drużynowa mam prawo i obowiązek podejmować dyskusję na temat programu.
A czy ja mówię, że nie? Jak już pisałam, dobrze że jest ten wątek. Pytania trzeba zadawać. I proszę o nie :) nie tylko Druhnę Rumianek :)
jorlanda pisze:Propozycja od samego początku miała zaktywizować środowiska drużyn i zespołów instruktorskich właśnie ODDOLNIE. I to chyba najbardziej dziwi uczestników tej propozycji ("no przystąpiłem i czekam co dalej").
rumianek pisze:Nikt chyba o tym nawet nie wspomniał :) A przynajmniej jak na razie nie w tym wątku...
To właśnie miała byc najbardziej atrakcyjna rzecz w propozycji. Prawie nikt tego niestety nie czuje. Oprócz pojedynczych wpisów w wizytówkach i jednego materiału z Oławy nie mamy nic :) Dlatego proszę, zróbcie coś z tym, opiszcie dokładnie co robicie. Nie chwalcie się, że macie konspekty zbiórek, które przeprowadziliście - po prostu je zamieszczajcie w swoich wizytówkach albo przysyłajcie do mnie, na adres Głównej Kwatery!!! Z tego, co do tej pory udało nam się wyłowić z wizytówek powstał artykuł do CZUWAJ. Ukaże się w letnim numerze. A do następnych artykułów potrzebujemy kolejnych materiałów od WAS!!!

Zastanawia mnie to, że wszyscy czekają na gotowce. Jeśli tak dalej pójdzie, do drugiego etapu nie przejdzie więcej niż 100 środowisk!!! A wystarczy zamieścić swój materiał na stronie i już. Zachęcam do chwalenia się tym, co robicie w ramach "Jś-jp". Z tego będzie piękna książka o Prawie i Przyrzeczeniu, o Stuleciu Harcerstwa na Zlot. Zobaczycie. Tylko musimy to robić razem. Nie czekajcie na opracowania z GK. One będą, ale na pewno nie w ilości zabijającej Waszą oddolną inicjatywę.
rumianek pisze:Mam pytanie - po co mi tytuł gromady stulecia i co mam z tym zaszczytem zrobić? Wpisać w książkę pracy? Wpisać do kroniki czy wyszyć na mundurze? (Sorry Batory ale na plakietkę nawet nie liczę) Co KONKRETNIE będzie się wiązało z tym tytułem?
Kryteria Drużyny / Gromady na 100-lecie zamieszczone będą na stronie już w czerwcu. Będzie tam też wszystko, co Druhnę interesuje. To zadanie realizować zaczniemy w drugim etapie propozycji. A co Wam da tytuł? Niektórzy wiedzą i bez moich tu apologii, i opisują to w swoich wizytówkach :) Może się też tutaj pochwalą?

A plakietka dla Drużyn i Gromad będzie. Spokojnie Druhno. :) Jeszcze jest czas na załatanie dziury w i tak już dziurawym ;)
Ostatnio zmieniony 09 cze 2006, 07:22 przez jorlanda, łącznie zmieniany 1 raz.
hm. Jolanta Łaba

ms
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: ms » 05 lut 2007, 16:18

Czy drużyna, która nie bierze udziału w zlocie w Kielcach może zostać drużyną stulecia?
I do kiedy nalezy zrealizować 2 etap???

joasieek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: joasieek » 29 cze 2007, 17:53

Czuwaj.

Nie wiem, gdzie powinnam to napisać czy do kogo się z tym zwrócić, więc próbuję również tutaj. Od dwóch dni próbuję wysłać raport z II etapu i nic... Każdy wysłany mail do mnie wraca. Dziś, widząc jak to wygląda drogą elektroniczną, wysłałam też wszystko na płycie normalną pocztą, ale do 30 przecież nie dojdzie (nawet polecony).
Zastanawia mnie, czy ogólnozwiązkowa propozycja programowa nie powinna cieszyć się odrobinę większym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony twórców? A tu nikt chyba nawet maila nie sprawdza żeby pokasować to co przyszło zapisując to gdzieś na dysku i zrobić w skrzynce miejsce dla kolejnych maili.
Przykre, że sporo włożonej w realizację wszystkiego pracy może pójść na marne przez jakieś głupie problemy techniczne...
Udało mi się jedynie wysłać maila z pytaniem czemu się tak dzieje (jak był sam tekst to wiadomość już nie wróciła), ale nie otrzymałam żadnej odpowiedzi, na stronie też nie znalazłam jakiś innych kontaktów. Może ktoś ma i może podać? Bo już nie wiem co powinnam zrobić.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam :)
pwd. Joanna Brach HO
98 NGDH "Iskry" im. hm. Ewy Grodeckiej
I Szczep Harcerski "ŚWiT" im. Zawiszy Czarnego
Związek Drużyn Ziemi Nyskiej
www.iskry.harc.pl

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”