Zlot ZHP Kielce 2007

Wydział Programowy
Zablokowany
dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 23 sie 2005, 15:12

Jak uda mi się zrobić uprawnienia instruktorskie (aby Związek nie był ciągany za imprezę bez instruktora), to będe miał ofertę raczej ciekawych zajęć, związanych ze średniowieczem. jak nie uda mi się, to też... ale innych.

Ale, jak już dh Marek stwierdził, warto byłoby wiedzieć, co, kto i jak... chocby, aby wiedzieć, do kogo uderzyć. Bo być może instruktorzy z odpowiednim papierkiem są, a sprawa polegałaby na wzroście pojemności zajęć (kolejni prowadzący).
phm. Dominik Jan Domin HR

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 23 sie 2005, 15:18

dominik jan domin napisał:Ale, jak już dh Marek stwierdził, warto byłoby wiedzieć, co, kto i jak... chocby, aby wiedzieć, do kogo uderzyć. Bo być może instruktorzy z odpowiednim papierkiem są, a sprawa polegałaby na wzroście pojemności zajęć (kolejni prowadzący).
Możesz to Dominiku rozwinąć, bo chyba się pogubiłem... O co chodzi z tym wzrostem pojemności zajęć?
hm. Marek Jedynak
Przewodniczący Kapituły Harcerskiego Znaku Spadochronowego GK ZHP
www.spadochroniarze.zhp.pl
--
Zainteresowanych "Ponurym" i "Nurtem" zapraszam na Wykus
www.ponury-nurt.blogspot.com

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 23 sie 2005, 15:46

OK. Chodzi wprost o łucznictwo - tradycyjne*. Generalnie wg rozporządzenia MENiS wymagany jest 1 instruktor z papierkiem państwowym. Niezależnie od tego, ile bedzie stanowisk. A na chwile obecną my możemy wstawić 3 + 2 (na sprzęcie prywatnym harcerzy). Czyli np. możemy zaproponowac zajęcia na 5 stanowiskach - albo skumać się z kimś, i wystawić np. 10 stanowisk (w tym i dla młodszych - aktualnie nie mamy łuku słabszego niż 15 kg).

A myślę, że na Zlocie ZHP takowe zajęcia mogą być ciekawe.

Zresztą podobne zagadnienia moga wystapić nie tylko tu: na wszelkich zajęciach rzemieślniczych 2 rzemieślników może wziąć większa grupę na zajęcia niż jeden.

Uff, mam nadzieję, że trochę rozwikłałem moje zawiłe zdania.

I dlatego chodzi mi o to, aby było wiadomo - jakie sa założenia, kto zajmuje sie logistyką (patrz: miejsce na strzelnicę dla łuków), kto koordynuje program... jakie są warunki wyjazdu, jakie grupy są kwalifikowane (zastępy, druzyny, pseudo-druzyny (ekipy zlotowe), itd.).

Czy np. podobozy tworzone będą chorągwiami, czy może inaczej (PZHS 98 miał podobozy quasi-specjalnościowe - np. duch, medycyna itd.). Co mogłoby być ciekawym pomysłem (podobóz techniczno-obronnych, puszczański, ratowników czy artystyczny).

* tradycyjne różni się od sportowego głównie typem używanego sprzętu (jest trudniej): nie ma celowników, stabilizatorów, podstawek pod strzay, wycięcia w majdanie - jak w łucznictwie sportowym

Klerycki Krąg Harcerski WICEK im. bł. ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego
Hufiec ZHP Toruń

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 23 sie 2005, 15:53

w takim razie do propozycji strzelectwa sportowego (hm. Darek Kwapisz) dochodzi łucznictwo (phm. Dominik Domin), a ja mogę zaoferowac zajęcia spadochronowe w opraciu o kielecki aeroklub. Tak więc mamy już 3 miejsca programowe nie znając nadal do kogo mozemy się zglosić z tymi pomysłami :(

w takim razie czekamy dalej...
hm. Marek Jedynak
--

kaaroolkaa
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: kaaroolkaa » 24 sie 2005, 08:20

Czuwaj :)
Ja mam taki pomysł : zajęcia ze wspinaczki. Jeżeli harcerze nie są w stanie "obstwić" takich zajęć-choć jestem pewna, że na pewno podołają-to mógłby to zrobić np. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny. Taki pomysł mi wpadł do głowy więc dlatego pisze . I pozdrawiam :D
Karolina Janowska
drużynowa 1 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej im. Dionizego Czachowskiego i Emilii Plater

dominik jan domin
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: dominik jan domin » 24 sie 2005, 09:19

kaaroolkaa napisał:
Czuwaj :)
Ja mam taki pomysł : zajęcia ze wspinaczki. Jeżeli harcerze nie są w stanie "obstwić" takich zajęć-choć jestem pewna, że na pewno podołają-to mógłby to zrobić np. Świętokrzyski Klub Alpinistyczny. Taki pomysł mi wpadł do głowy więc dlatego pisze . I pozdrawiam :D
Obstawić są w stanie, na 100%. Ale czy mają odpowiednią ilość papierków i certyfikatów? Pewnie tak, ale trzeba poszukać po środowiskach...

Hufiec ZHP Toruń

Pelikan
Stały bywalec
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: Pelikan » 24 sie 2005, 09:38

michalina32 napisał::):):):)A teraz pora na piosenkę z dedykacją:):):) specjalnie dla instruktora chorągwi kieleckiej druha Marka Jedynaka.... Dlaczego nie mówimy o tym co nas boli otwarcie..... :D:D:D:D prawdziwe słowo, czuły dotyk wystarczą :D:D:D:D
tak pozlotowo i pokoncertowo chciałam Ci Marku publicznie powspółczuć.
Serdecznie dziękuję życzliwym mi osobom za dedykację, którą otrzymałem na II Ogólnopolskim Zlocie Drużynowych w Krakowie.

Cieszę się, że moja praca instruktorska została zauważona i doceniona. Zmotywowało mnie to do dalszej służby na rzecz naszego Środowiska.
Jako instruktor Chorągwi Kieleckiej ZHP jestem jednocześnie dumny z faktu, że podjęliśmy się organizacji Zlotu ZHP w Kielcach w 2007 r.

Jest to kolejne duże wyzwanie - wyzwanie, któremu po raz kolejny uda sie nam sprostać.

Czuwaj!
hm. Marek Jedynak

hm. Marek Jedynak
--

michalina32
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:
Kontakt:

Post autor: michalina32 » 24 sie 2005, 11:29

Pelikan napisał:

Serdecznie dziękuję życzliwym (...)
Cieszę się,
Zmotywowało mnie to
jestem dumny
Czuwaj!
hm. Marek Jedynak

No proszę,
od razu lepiej:):):)
następnym razem sama druhowi coś zadedykuję:):):)

hm. Anna Michalina Nowakowska HR

krzysiek
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: krzysiek » 24 sie 2005, 13:22

Hej!
Na razie nie ma powodu do paniki.
Może się zdarzyć, że chorągiew tylko zapewni miejsce.
Nie wiadomo, które komendy (!!! l. mn. !!!) zostaną powołane przez GK do organizacji zlotu. Okaże się to dopiero w nastepnym roku (decyzje podejmą pewnie następne władze, czyli po grudniowym zjeździe).
Zobaczymy też, kto będzie szefem zlotu.
Pozdrawiam!
hm. Krzysztof Ludwig, HR
Hufiec Oświęcim

19kldh
Stały bywalec
imię i nazwisko: Czesław Przybytek
stopień instruktorski: hm
stopień harcerski: HR
Hufiec: Kraków-Krowodrza
Chorągiew: Krakowska
organizacja: ZHP
Kontakt:

Post autor: 19kldh » 24 sie 2005, 13:53

leszcz napisał:
Patrz OZD przez 6 m-cy nie udało się organizatorom mmo zamówień zorganizować żerdzi na tipi (w końcu były ale nie takie jak trzeba) i klilku sztuk lipowych deszczułek, zainteresowani bedą wiedzieć o co chodzi (jak rozpalać to rozpalać :D)
"Organizatorom" tzn. dokładnie komu ? Ciekawi mnie komu i w jakiej, dokładnie, formie i treści, zostało złożone "zamówienie".
hm. Czesław Przybytek HR
http://19kldh.pl
tel. 519-160-185

strucha
Nowicjusz
Hufiec:
Chorągiew:

Post autor: strucha » 24 sie 2005, 18:09

Ups....!!! Nie za bardzo podoba mi się pomysł,by o organizacji imprezy na taką skalę decydowały władze, które swoją kadencję kończą za kilka miesięcy.... Nie wspomnę już o tym, że niebawem zmienią się także i władze samorządowe ( również w Kielcach ), a nowe wcale nie muszą zachwycic się tym zacnym pomysłem Komendanta CHorągwi (bo to, zdaje się, przede wszystkim Jego idea fix ). A poza tym..... Myślę, iż problem nie w tym - na co stara się zwrócić uwagę Pelikan - że w ogóle zabraknie w kieleckim środowisku chętnych do organizacji tej imprezy, lecz w tym, iż brak będzie chętnych z odpowiednimi umiejętnościami i doświadczeniem... A jeśli nie wiadomo, co się chce zrobić, to skąd ma byc wiadomo, kogo do odpowiedniej roli i funkcji przygotować.....? A czasu, wbrew pozorom, jest bardzo niewiele. Oj, bardzo..... :(Pozdrawiam.
hm.Joanna Struś

Zablokowany
nowoczesne kuchnie warszawa

Wróć do „Program”